Neler Yeni

Bilgisayarım kapandı ve açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Bahri Karakoç
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Olayı en başından anlatacağım. Zamanını ayırıp dinleyen herkese teşekkür ederim.

1.5 sene önce bir operatörden laptop aldım. Bir süre sonra bu laptopun şarj adaptörü bozuldu, bende laptoplarda adaptörün PSU görevi gördüğünü bilmediğim için yan sanayi bir şarj aleti aldım(üzerinde safe logosu yok). Buraya kadar her şey normal sayılır.
Laptopumun macununu değiştirmek istedim ve içini açıp macunu değiştirdim. Geri kapattığımda laptop açılmıyordu. Bende pili düzgün takamadığımı düşünüp fişe taktım ve anakarttan kıvılcım çıktı. Kısa devre olduğunu o an anladım malesef.
Bir bilgisayarcıda bu sorunu hallettim ben sonra. Adam anakartımda bir entegrenin, bir kondansatörün yandığını, biosun kendini korumaya aldığını söyledi ve bilgisayarımı tamir edip bana teslim etti. Aradan biraz zaman geçti ve şarj olmamaya başladı. Tekrar aynı adama götürdüm ve şarj entegresinin yandığını söyleyip onu da değiştirdi.

Aradan yaklaşık 2 ay geçti ve bilgisayar Valorant oynarken aniden kapandı. Şuan hiçbir şekilde açılmıyor. Kapağı açıp şöyle bir göz gezdirdim ama yanan bir parça da göremedim. Bios pilini çıkarıp taktım ama değişen bir şey yok. Bana tüyo verebilecek birileri var mı acaba?

İ5 9300H
Gtx 1650
8GB ram
256 GB m2 SSD

ekran kartı ve işlemci anakart ile tümleşik.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,726
Üyeler
156,377
Son üye
mon70
Top Bottom