Neler Yeni

Bilgisayarıma Güç Gelse de Açamıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ritmo Rico
Gigabyte 750w 80+ Gold power
Asus Tuf Gaming B450M Plus-II anakart
Inno3D RTX 3060 12gb LHR ekran kartı
2x8 Kingston 3200mhz cl16 ram
Samsung 970 EVO Plus 2tb m2
R5 5600x işlemci

Merhabalar, son 2-3 aydır bu sorunu yaşıyorum, ekran kartımı sökmüş ve bilgisayarımı taşımıştım sonrasında bunu tekrar yaptım ve bir süre sonra bilgisayarı haftada 1 kez açmaya başladım ve bu sorunu yaşadım.

Power tuşuna basıyorum, ekran kartı ışığım yanıyor fanlarım dönüyor ancak 1 saniye sonrasında kesiliyor, kasaya güç geliyor çünkü anakartımın ışıkları yanıyor. İlk başlarda power kablosunu çıkarıp takıp statik elektriği boşaltıyordum geçiyordu, sonrasında işe yaramadı ve ramleri çıkarıp takarak çalıştırdım, yine bozuldu ve bu sefer DVI hariç tüm kabloları çıkarıp açmaya başladım ancak 2 hafta önce bu da işe yaramadı, kasaya elektriği verip 15dk bekleyince açılıyordu ancak 1 saat önce bu da işe yaramadı.

Tüm çözümlere ve internetteki yerli yabancı konulara baktım ancak denemediğim bir şey kalmadı ya bilgisayarı parçalayacağım ya da sorun yaratan parçayı bulacağım, sistem özelliklerimi belirttm yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Bios Kaynaklı Olabilir Güncel Değilse Güncelle Güncel İse Sıfırlmayı Dene

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Bios Pilini Çıkar Kapalı Halde Tuşa Birkaç Defa Bas Sonra Pili Takıp Çalıştır

Kémâll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kemal Polat
Zamanında bu tarz bi sorunum olmuştu, ekran kartımda sarkma vardı o yüzden oluyormuş altına destek aldım bir tane düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ritmo Rico
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zamanında bu tarz bi sorunum olmuştu, ekran kartımda sarkma vardı o yüzden oluyormuş altına destek aldım bir tane düzeldi.
Ekran kartını çıkartıp denedim yine olmadı ve artık tuşa basmama gerek yok fişi taktığım an power tuşu tetikleniyor durmadan açmaya çalışıyor kendini sanırım elimizde kaldı bütün malzeme gerçekten çok acı bi durum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Umut Abak
Aynı sorunu zamanında bende yaşamıştım bios pilini çıkarıp taktım çözmüştü hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,209
Üyeler
142,389
Son üye
SoruSoranKişi
Top Bottom