Neler Yeni

Bilgisayarımı Satıp M2 Mac mini geçmek mantıklı mı?

kaancn

80+
Sistem özelliklerim:
3 Adet (2si boşta)Sapphire rx6600
AMD RYZEN 5 2600X
MSI X470 Gaming Plus Max
Wraith prism
XPG D80 2x8 16GB RAM
XİGMATEK TAURO 600W Full Moduler
XPG SX8200 M.2 SSD 1TB
Rampage falcon x kasa

Ekipman/Monitör:
Viewsonic VX2458-C-MHD
Acer nitro vg240y 75HZ Royal kludge rk61 bt
Glorious model o wireless
Razer seiren x mikrofon

Merhaba üstte yazan sistemimi satıp M2 Mac Mini(16gb 256gb) alıp birde 2.el xbox series s almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı önerebileceğiniz başka şeyler var mı?
Şuan hali hazırda İpad air 5 M1 ve iphone 12 kullanıyorum. Mac mini isteme sebebim hem Apple eko sistemine girmek ve Mac'in yazılım konusunda benim şuanki sistemimden daha iyi olması.
(Yazdıklarımın dışında AOC 24G2U5/BK Monitör, Arctis 7 wireless ve logitech K380 Klavyem var. Bunları satmayacağım)

Son düzenleme:

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,037
İsim
Bilal Tepe
Mantıksız geldi bana sen bilirsin

mert333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
Hüseyin Mert
Benim arkadaşta 1070 sistem vardı sattı mac aldı yazılım için. Kendisi valorant manyağı delleniyor fıttırıyor oğlan 6 aydır valo yüzü görmedi. Şimdi maci satacak yer arıyor. Geri dönüşte zarar edersin diyeyim. Bir de mac de öyle windowsdaki gibi crack ugulama kullanamazsın haberin olsun. Matlab bile satın alman gerekli

kaancn

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mantıksız geldi bana sen bilirsin
Nesi mantıksız geldi mesela

Benim arkadaşta 1070 sistem vardı sattı mac aldı yazılım için. Kendisi valorant manyağı delleniyor fıttırıyor oğlan 6 aydır valo yüzü görmedi. Şimdi maci satacak yer arıyor. Geri dönüşte zarar edersin diyeyim. Bir de mac de öyle windowsdaki gibi crack ugulama kullanamazsın haberin olsun. Matlab bile satın alman gerekli
Online oyun oynamıyorum 2 senelik gamepass ultimateim olduğu içinse 2.el series alıcam oyun ihtiyacım için gayet yeterli olur. Yazılım için kullandığım ekstra paralı bir app yok zaten

mert333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
Hüseyin Mert
Nesi mantıksız geldi mesela

Online oyun oynamıyorum 2 senelik gamepass ultimateim olduğu içinse 2.el series alıcam oyun ihtiyacım için gayet yeterli olur. Yazılım için kullandığım ekstra paralı bir app yok zaten
Kullanacağın uygulamaları araştır önceden

milenix

80+ Gold
Sistemi upgrade et. Bide 3 tane niye rx 6600 aldın?

kaancn

80+
Sistemi upgrade et. Bide 3 tane niye rx 6600 aldın?
Param olsa zaten satmadan macbook air alırım. Şuanki bilgisayardan daha çok işimi göreceğini düşünüyorum Mac mininini.
Ekran kartlarıda mining zamanlarından kalma bir tanesini kendi bilgisayarıma taktım

milenix

80+ Gold
Param olsa zaten satmadan macbook air alırım. Şuanki bilgisayardan daha çok işimi göreceğini düşünüyorum Mac mininini.
Ekran kartlarıda mining zamanlarından kalma bir tanesini kendi bilgisayarıma taktım
Hocam ekran kartlarının 2'sini 4kdan satsanız 8k gelir. 2600x'i 9.5k'ya satsanız 13.5k olur. 5800x3d alsanız 7k gider. Böyle böyle upgrade edebilirsiniz.

kaancn

80+
Hocam ekran kartlarının 2'sini 4kdan satsanız 8k gelir. 2600x'i 9.5k'ya satsanız 13.5k olur. 5800x3d alsanız 7k gider. Böyle böyle upgrade edebilirsiniz.
Upgrade etmek istesem çoktan ederdim hatta şuan upgrade edilmiş hali bu. Bir tek işlemci eski işlemciyide değiştirmek istemiyorum direkt Mac'e geçmek istiyorum.

milenix

80+ Gold
Upgrade etmek istesem çoktan ederdim hatta şuan upgrade edilmiş hali bu. Bir tek işlemci eski işlemciyide değiştirmek istemiyorum direkt Mac'e geçmek istiyorum.
Hocam ne yapacaksınız ki Mac'e geçmek istiyorsunuz?

fxmaster1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
qasim
İlgilendiği Kategoriler
Sünnilik, Mezhepçilik ve diğer tüm İslami konular
nasıl olsa xbox alacaksın, macbook al

kaancn

80+
Hocam ne yapacaksınız ki Mac'e geçmek istiyorsunuz?
Konun içinde yazıyor ama tekrar yazayım. Yazılım ile uğraşıyorum Mac'in windows'dan daha performanslı olduğunu düşünüyorum ve Mac'e geçmek istiyorum. Diğer sebeplerim ise sistemimden ve windowstan sıkıldım değişiklik olsun istiyorum, Windowsda oyunlardan dolayı dikkatim dağılıyor(silincede pek bir şey değişmedi kalıcı bir şey olmadı), ve Apple ekosistemine girmek istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl olsa xbox alacaksın, macbook al
Çok evden çıkan birisi değilim mac mini benim için daha uygun olur. Macbook fiyatlarına pek hakim değilim fakat 16GB bir Macbook muhtemelen 16GB Mac miniden pahalıdır.

milenix

80+ Gold
Konun içinde yazıyor ama tekrar yazayım. Yazılım ile uğraşıyorum Mac'in windows'dan daha performanslı olduğunu düşünüyorum ve Mac'e geçmek istiyorum. Diğer sebeplerim ise sistemimden ve windowstan sıkıldım değişiklik olsun istiyorum, Windowsda oyunlardan dolayı dikkatim dağılıyor(silincede pek bir şey değişmedi kalıcı bir şey olmadı), ve Apple ekosistemine girmek istiyorum.
O zaman geçebilirsiniz ama windows'un bütün uygulamalarından (macos versiyonu olmayan uygumalardan) ferargat etnelisiniz.

Top Bottom