Neler Yeni

Bilgisayarımın açılma sorunu var

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Berat-Duman
Instagram
@beratsmoke
Steam
433984699
Arkadaşlar konuyu baştan anlatmam en iyisi olacaktır.
Şimdi ben bir sistem topladım bazı parçalar 2.el bazıları de sıfır
Anakart = ASRock AB350 Fatality Gaming/ıtx (2.el)
Ram = Corsair Vengeance LPX 3000Mhz 1x8 olmak üzere 2 tane aldım. (2.el) Sorunun Ramler Hakkında olduğunu düşünüyorum. Anlatacağım
İşlemci = Ryzen 5 1400 (2.el Arkadaşımdan sıfır sayılır hatta)
Ekran Kartı = GTX 980 Gigabyte G1 Gaming 4gb (2.el)
Güç Kaynağı = Cooler Master Elite V3 600W Aktif PFC 120mm Fanlı Power Supply PSU MPW-6001-ACABN1 (Sıfır alalı 2 hafta olmadı)

SORUN=Bilgisayarın düğmesine basınca sadece fanlar dönüyor herhangi bir görüntü gelmiyor ben tekrar düğmesine basınca kapanıyor.
Bu işlemi 5-6 kez tekrarlarken Açılabiliyor bazen de tek seferde açılıyor ama genellikle 5-6 denemeden sonra açılıyor. Bi ara hiç açılmıyordu.

SORUNUN BİR ÇÖZÜM YOLU = Tabi çözümse eski ekran kartımı taktığımda (AMD Radeon HD 5450) sıkıntı olmuyor.
GTX 980 de diye düşündüm sorun ama ondada değil çünkü farklı bir bilgisayarda sıkıntısız çalışıyor ve şu anda kullanırken sıkıntı yaşamıyorum.
Sadece açılırken oluyor bu

Kısaca anlatmam gerekirse benim bu sistemimde eskiden bu sorun olmuştu bir kaç kere sadece sonra düzendi.
Ekran Kartımı gtx 980 e geçirince tekrar başladı
Zamanında bu sorunu yaşadığımda RAM'leri sök tak yaparak çözmüştüm.
Ramleri tekrardan sök tak yapmama rahmen devam ediyor.
Şimdi Güç kaynağı ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşündüm ve Yeni güç kaynağı aldım. (Hiç bir şey değişmedi)
Ramlere tekrar döndüm ve Ramlerin 2 farklı sürümde olduğunu gördüm. Biri 5.30 diğeri ise 3.31 versiyonda
Sonra Anakartın sitesinde 5.30 versiona desteğinin olduğu yazıyordu ama anlam veremediğim bir şey bu Ramler
eski ekran kartımda sıkıntı çıkartmadan çalışıyordu. ve aslında şu anda çalışıyor. Sadece açılırken sıkıntı çıkıyor.
Anakartın Bios u ile ilgili bir sıkıntı diye düşündüm sıfırlarım farklı sürümler de kullandım ama hiç bir şey düzelmedi.

Konu budur. Bu sorunu daha önce yaşamış ve ya çözmek isteyen biri varsa şimdiden teşekkür ederim.
Özel konuşmak isteyen olursa dm den yazsın oradan iletişim kurabiliriz.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlginc tek ram le sorun oluyor mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,620
Üyeler
151,256