Neler Yeni

Bilgisayarimin ekrani kendi kendine kapaniyor.

Castollo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Akın Can HANÇER
Herkese selam. Son 1 aydır bilgisayarım ister oyunda olsun ister olmasın durup duruken ekran gidiyor ve bir daha geri gelmiyor. Bazen 1 hafta boyunca hep bunu yapıyor bazen 2 hafta yapmadığı oluyor. Arka planda bilgisayarda ne açıksa onun sesi geliyor ama bilgisayarı resetlemeden ekranım bir daha geri gelmiyor. Kablolarda bir problem yok başka kablo ile de denediğimde yaptı. Bir fikri olan var midir? Olmadı zaten bu Cuma bir bilgisayarcıya götüreceğim. Sistem içerisinde ki en eski parçam sadece güç kaynağım o da 4. yılı olacak. Acaba problem ondan kaynaklı olabilir mi ? Sıcaklık değerlerim de normal yük altında olsun olmasın her şekilde test ettim ama yüksek bir değer ile de karşılaşmadım.

Sistemim:
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600
Anakart : Gigabyte B550 Gaming X V2
Ekran Kartı : ASUS Dual GeForce RTX 3060 TI 8GB 256 Bit
RAM : Corsair Vengeance RGB Pro 16GB 3600MHz x2
Güç Kaynağı : Gigabyte GP-P750GM 750W

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Taha Kenan
Güç kaynağında değil problem olsa bilgisayar ya resetler kendini ya da kapatır. Ekran gidip ses geliyorsa ekran kartı arızası olabilir

SHYROSE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Rıdvan Işık
Sanmıyorum çünkü bu durum bende de oluyordu. Yeni psu aldığımda düzeldi. Muhtemelen ya kalitesizliğinden ya da watt azlığından kaynaklandığını düşünüyorum.
Güç kaynağında değil problem olsa bilgisayar ya resetler kendini ya da kapatır. Ekran gidip ses geliyorsa ekran kartı arızası olabilir

Top Bottom