Neler Yeni

Bilgisayarımın Ekranında Aniden Bir Şeyler Belirdi

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
Operada YouTube'da iken birden ekranım böyle olmaya başladı masaüstüne geldiğimde bi sıkıntı yoktu ama farklı bir pencere veya uygulamanın penceresine geldiğimde bu şekilde oluyordu. Ardından pc'yi hemen kapattım (Bu olay dün gece saat 4 civarı oldu). Bu sabah açtığımda ise pc yaklaşık 1.5 saattir açık böyle bir şey olmadı sorun ne olabilir ?

Ekler

• WhatsApp Image 2021-05-07 at 16.27.15.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 16.27.15.jpeg
    323.2 KB · Hit: 70

ReadHead

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Bora Volkan
özellikleri neler sistemin biostada böyle bozuksa görüntü ekran kartı arızalıdır benimde ekran kartımda böyle bir problem olmuştu ben fırınlama yöntemi ile çözmüştüm tabii emin olmak lazım

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
özellikleri neler sistemin biostada böyle bozuksa görüntü ekran kartı arızalıdır benimde ekran kartımda böyle bir problem olmuştu ben fırınlama yöntemi ile çözmüştüm tabii emin olmak lazım
İşlemci: Ryzen 5 3600
Ekran Kartı: Asus Tuf 1660 Super
Ram: Apacher Panter 2x8 GB
Psu: Gamepower GP-550 80+
Anakart: Asus Prime b450m-k
Ayriyetten dün gece bilgisayarı baya zorladım yayın falan açmıştım ve arada mining yapıyorum acaba ondan kaynaklı mıdır ?

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
bende de sadece forumda oluyor f5 atınca gidiyor eğer uv yaptıysan yanlış v değerleri yüzünden olabil
UV dediğiniz şey sanırım undervolt işlemi. İşlemciye uygulamadım ama ekran kartı mining yaparken bu ayarları kullanıyorum. Gündelik kullanımda yine normale döndürüyorum.

Ekler

• resim_2021-05-07_165535.png
    resim_2021-05-07_165535.png
    337.1 KB · Hit: 32

Dearreis

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Ahmet Yavaş
Voltaj dengesizliğinden dolayı olabilir.
Ekran kartının bağlantıları tam yapılmadığından olabilir.
Ekran kartının birtakım lehim veya yüksek ısıda kompress yapılması gerekebilir.
Tavsiyem ekran kartini dikkatlice cikarip bağlantılarını tek tek dikkatlice yapınız.
Driverları güncelleyiniz, eğer sorun devam ederse asus türkiye'ye kartı gönderiniz garantisiyle birlikte. Onlar geri çevirmez, büyük ihtimalle üretim bandında oluşan ve dikkatten kaçan bir sorun.

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
Voltaj dengesizliğinden dolayı olabilir.
Ekran kartının bağlantıları tam yapılmadığından olabilir.
Ekran kartının birtakım lehim veya yüksek ısıda kompress yapılması gerekebilir.
Tavsiyem ekran kartini dikkatlice cikarip bağlantılarını tek tek dikkatlice yapınız.
Driverları güncelleyiniz, eğer sorun devam ederse asus türkiye'ye kartı gönderiniz garantisiyle birlikte. Onlar geri çevirmez, büyük ihtimalle üretim bandında oluşan ve dikkatten kaçan bir sorun.
Tamam o zaman ekran kartını şimdi çıkartıp yeniden takıyorum ardından driverları güncelliyorum (driverlarım güncel sanırım) bu sorun tekrardan yaşanırsa garantisiyle beraber ekran kartımı gönderiyorum.

Dearreis

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Ahmet Yavaş
Tamam o zaman ekran kartını şimdi çıkartıp yeniden takıyorum ardından driverları güncelliyorum (driverlarım güncel sanırım) bu sorun tekrardan yaşanırsa garantisiyle beraber ekran kartımı gönderiyorum.
Evet hocam aynen öyle.
Fakat sıradan bir bilgisayarcıya göndermeyin.
Direkt olarak asus'a kargolayın statik poşet ve korumali kutusuyla.

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
Evet hocam aynen öyle.
Fakat sıradan bir bilgisayarcıya göndermeyin.
Direkt olarak asus'a kargolayın statik poşet ve korumali kutusuyla.
Şuan ekran kartini çıkar tak yaptım ama pc açılmıyor fanlar son hızda dönüyor sadece

Dearreis

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
652
İsim
Ahmet Yavaş
Şuan ekran kartini çıkar tak yaptım ama pc açılmıyor fanlar son hızda dönüyor sadece
Güç baglantisini dogru yaptiginizdan emin olun.
Pinleri kuvvetlice ekran kartinin pin slotuna bastirin. Korkmayin bir sey olmaz.

nesetclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Neşet Çolak
Güç baglantisini dogru yaptiginizdan emin olun.
Pinleri kuvvetlice ekran kartinin pin slotuna bastirin. Korkmayin bir sey olmaz.
En basta 5 sn full hizda çalıştı fanlar sonra yavasladi ardindan yine full hızda çalıştı simdi acildi pc bu sekilde sanirim burada f1 e basıp devam etmem gerekiyor

Ekler

• IMG_20210507_180943.jpg
    IMG_20210507_180943.jpg
    999.9 KB · Hit: 19
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,205
Üyeler
140,615
Son üye