Neler Yeni

BİLGİSİYAR NE KADAR SÜREDE TEMİZLENMESİ GEREKİR?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Bir de temizlik neyle yapılmalı onu da bilen arkadaşlar varsa aydınlatsın. Süpürge ile fan aralarındaki tozları almak zarar verir mi ?
Kompresör varsa onla yap.yoksa fön makinesi. Bir de ince uçları olan fırça lazım .
Fırça ile çok iyi temizleniyor hasar vermeden

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Metehan
Klavye vs temızlemek ıcın cok baslıklı fırcalardan var onu kullanayım sıkıntı çıakrmaz heralde hocam. 1.5 senedir toz bakımını yapıyorum ama fırça detaylı temizliğini yapmadım henüz.1 yıldır termal macun bakımını da yapmadım . Macun çekmecede hava soğutucu sökmeye üşendiğim için sürmedim henüz

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
Süpürge ile kasayı açmadan dışından haftada bir falan çek tozları. Kasanın önü kapalıysa fanlar direk havayı içeri filtre olmadan çekmiyorsa ayda 1 kere filtreleri temizle yeter.
Senede bir kere ağır bakıma girsen yeterli. Yukarda arkadaşın belittiği gibi çok açıp kurcalarsan laçka olur.
Macun değiştirmek için bilgisayarın anormal sıcaklıklara çıkmasını bekle. Durup dururken macun değiştirmek bana saçma geliyor. Sıcaklıkların artmaya başlayınca fazla bekletmeden macun yenile.
22 derece soğuk bilgisayar için bence bırak toz toplasın pc az ısınsın garibim. 😃

Reyconjeff

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
Klavye vs temızlemek ıcın cok baslıklı fırcalardan var onu kullanayım sıkıntı çıakrmaz heralde hocam. 1.5 senedir toz bakımını yapıyorum ama fırça detaylı temizliğini yapmadım henüz.1 yıldır termal macun bakımını da yapmadım . Macun çekmecede hava soğutucu sökmeye üşendiğim için sürmedim henüz
bence macun değişimi için erken ama kullanan daha iyi anlar tabi

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,598
İsim
oğuzhan ege
kasayı koyduğun yere göre değişir 3 ayda 1 saç makinesiyle soğuk tarafıyla balkonda temizler geçerim.

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Cem
yazılanların aksine fanlara direkt anakarta ve uzaktan psuya hava tutmak sakıncalı olabilir.
fanlar ,kuzey-guney köprüleri blokları sökülerek-psu fan ve kapak sökülerek az basıncla anti statik bir fırcayla hasar vermeden temizlenmeli.klasik köşebaşı bilgisayarcı kafasıyla fanlara uzaktan (1500rpm dönebilen fana zorlayıp 2000rpm) hava tutup kapatılmamalı.
mx macununun iddiası 8 seneye kadar dayanıklı diyor ama millet 6ayda 1 macun değiştiriyor.Tozlu pis ortamda gözle kontrol edilerek pek bakmayan biri icin yaz aylarına girişlerde tozlar alınmalı motor yağı ile yağlanmalı macun değişimi icin 3-4 sene diyorum ben kaliteli macunlar icin.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
yazılanların aksine fanlara direkt anakarta ve uzaktan psuya hava tutmak sakıncalı olabilir.
fanlar ,kuzey-guney köprüleri blokları sökülerek-psu fan ve kapak sökülerek az basıncla anti statik bir fırcayla hasar vermeden temizlenmeli.klasik köşebaşı bilgisayarcı kafasıyla fanlara uzaktan (1500rpm dönebilen fana zorlayıp 2000rpm) hava tutup kapatılmamalı.
mx macununun iddiası 8 seneye kadar dayanıklı diyor ama millet 6ayda 1 macun değiştiriyor.Tozlu pis ortamda gözle kontrol edilerek pek bakmayan biri icin yaz aylarına girişlerde tozlar alınmalı motor yağı ile yağlanmalı macun değişimi icin 3-4 sene diyorum ben kaliteli macunlar icin.
Videoda hava vururken alev alan kasa gördüğüm için ben fanlari tutup öyle hava vuruyorum . Sonra patlatırız felan .

Top Bottom