Neler Yeni

Bilişim teknolojileri alanı iyi mi?

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
Selam bu yıl 10.sınıfa geçtim ,9.sınıfta derslerim iyi olmadığı için MESEM e kaydoldum yaklaşık 5 aydır berberde çalışıyorum.Ama okula geri dönmek istiyorum , çalışmak gerçekten çok zor geliyor günde 12 saat çalışıyorum ve hiçbir şeye zaman kalmıyor evden işe,işten eve, ailem berberde kalmamı söylüyor, bu arada gittiğim okul bı meslek lisesi bilişim teknolojileri alanı, sizce hocam okula geri dönmelimiyim.

Helenov

80+
Alan iyi ama bu birisinin dediğiyle olacak bir şey değil; senin ilgi duyup duymadığın, ileride bu alan üzerinde çalışmak isteyip istemediğine bağlı. Berberde milletin ayak işlerini yapmanın gelecekte sana hiçbir faydası olacağını düşünmüyorum, aileni dinleme. Ha, berber olmak istiyorsan bir şey diyemem.

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alan iyi ama bu birisinin dediğiyle olacak bir şey değil; senin ilgi duyup duymadığın, ileride bu alan üzerinde çalışmak isteyip istemediğine bağlı. Berberde milletin ayak işlerini yapmanın gelecekte sana hiçbir faydası olacağını düşünmüyorum, aileni dinleme. Ha, berber olmak istiyorsan bir şey diyemem.
Berberde artık elimden iş geliyo ama istemiyorum,15 yaşındayım ama bu 5 ay 5 yıl yaşlandırdı beni insanlarla uğraşmak çok zor bir iş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek korkum,ileride bu alan ile ilgili iş bulabilirmiyim

Helenov

80+
Berberde artık elimden iş geliyo ama istemiyorum,15 yaşındayım ama bu 5 ay 5 yıl yaşlandırdı beni insanlarla uğraşmak çok zor bir iş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek korkum,ileride bu alan ile ilgili iş bulabilirmiyim
Bilişim ile mi? İşin sizi bulmasını bile sağlayabilirsiniz. Freelance vb. Önü çok açık diyebilirim. Ancak tekrar söylüyorum, önemli olan sizin ilgi duymanız ve yapmak istemeniz. Oradan buradan "yazılım öğren" diye duyup da yapmayın.

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
Bilişim ile mi? İşin sizi bulmasını bile sağlayabilirsiniz. Freelance vb. Önü çok açık diyebilirim. Ancak tekrar söylüyorum, önemli olan sizin ilgi duymanız ve yapmak istemeniz. Oradan buradan "yazılım öğren" diye duyup da yapmayın.
Yok hocam 9.sınıfta ilgim olduğu için gittim zaten,çevremdeki insanlar beni yanıltıyor sadece

Helenov

80+
Yok hocam 9.sınıfta ilgim olduğu için gittim zaten,çevremdeki insanlar beni yanıltıyor sadece
Çevrenizdeki insanları dinlemeyin, bu sizin hayatınız. Ne yazık ki insanlar hayatı kendi hayatı gibi değil, ailesinin hayatı gibi yaşıyor. Kendi istediklerini yapmaktansa, ailesinin memnun olacağı şeyi yapıyorlar. Hayatınız değerli, sırf anneniz-babanız diye hayatınıza karışılmasına izin vermeyin.

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
Freelance işlerin bana ne gibi getirisi olabilirki

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
Valla hocam bu saate bu kadar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

zbrtn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bertan Tektemir
Peki hocam, sadece liseye giderek ve kendimi geliştirerek şirketlerde çalışabilirmiyim

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Peki hocam, sadece liseye giderek ve kendimi geliştirerek şirketlerde çalışabilirmiyim
Kendinizi liseyle kısıtlamayın. Meslek lisesinden mezun olanlar da üniversite kazanabiliyor. Buna özel M.T.O.K adı altında kontenjanlar açılıyor bölümlerde. Sadece çabalamanız lazım. Çabaladıktan sonra yapamayacağınız hiçbir şey yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,508
Üyeler
156,345
Son üye
dvre
Top Bottom