Neler Yeni

Rehber Bim'e gelecek Arctis 1 350 TL olan Kulaklık Alınır Mı ?Sorusunun Cevabı

Atéş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet ATEŞ
hocam bende kararsız kaldım yukarda mesajlarımı görmüşsünüzdür alıcaktım ama vazgeçmiştim yada alıcam bilemiyorum
Kankam bu kulaklıktan kötü bir kulaklık ile oyun oynuyorsan vs kesinlikle git al. Attığım siteye bak profesyonel teknoloji siteleri tarafından puanı gayet yeterli ve kullanıcı puanı bi hayli yüksek 20 bin kişi ortalama 100 üzerinden 90 puan vermiş. Konuyu açan arkadaş biraz fazla aşağılamış kesinlikle git al derim.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Kankam bu kulaklıktan kötü bir kulaklık ile oyun oynuyorsan vs kesinlikle git al. Attığım siteye bak profesyonel teknoloji siteleri tarafından puanı gayet yeterli ve kullanıcı puanı bi hayli yüksek 20 bin kişi ortalama 100 üzerinden 90 puan vermiş. Konuyu açan arkadaş biraz fazla aşağılamış kesinlikle git al derim.
hocam gamepower medusa 7.1 kullanıyorum sadece sesi güzel mikrofonu leş dc de arkadaşlarıma ben konuşmuyoken uçak sesi gidiyo resmen derileri full soyuldu gidip alıcam heradle

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Sanal 7.1 olmamasına o kadar takılmaya gerek yok, Boom 3D benzer deneyimi sağlar. Belki de fazlasını :) Tek beğenmediğim yanı mikrofonu, ne kadar ses yongasının önemi olsa da hoşuma gitmedi.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Sanal 7.1 olmamasına o kadar takılmaya gerek yok, Boom 3D benzer deneyimi sağlar. Belki de fazlasını :) Tek beğenmediğim yanı mikrofonu, ne kadar ses yongasının önemi olsa da hoşuma gitmedi.
mikrofonu güzel hocam incelemede izledim güzeldi ses kartı farkı varmıdır bilemem

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,077
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
ilaç gibi konu

cobretti

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,173
İsim
...
Selamlar Donanım Arşivi Forum üyeleri
Bugün başlıkta gördüğünüz sorunun cevabını size açıklayacağım ki forumun bitki örtüsünü değiştirebilelim

Malum 3 kişiden 5' i hayatında kulaklık görmemiş gibi bu soruyu soruyor.

Kulaklığımızın Teknik Özelliklerinden Bahsedelim
Kullanım Alanı : Gaming, Müzik & Eğlence
Uyumluluk: PC, PS4, Xbox, Nintendo Switch
Bağlantı Tipi: Kablolu
Kulaklık Tipi: Kulak Üstü
Bağlantı Girişi: 3.5mm
Ses Kartı: Yok
Mikrofon Tipi : İsteğe göre çıkartılabiliyor fakat abisi arctis 3 gibi içine gitme gibi bir özelliği yok ya mikrofon dışarıda kullanacaksınız ya da çıkaracaksınız.
Aydınlatma Yok
Ses Çıkışı stereo(YANİ 7.1 DEĞİL)

Genel Olarak Tasarımı

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ürünün İnternetteki Fiyatı Vs Bim'deki fiyatı

Ürünümüz Bim Marketlerindeki fiyatı 350 Türk Lirası
Ürünümüz internete baktığımızda en düşük fiyatı 650 Türk Lirası
Yani arada tamı tamına 300 Türk lirası fark bulunuyor

Peki Ya Alınır mı ?
Değerli dostlar

Eğer fps oyunu oynuyorsanız ALINMAZ
Eğer iyi bir ses kartınız yok ise ALINMAZ
Eğer halihazırda 7.1 bir kulaklığınız var ise ALINMAZ
Drop Plus gibi bir canavar varken bu kulaklık ALINMAZ

Sebeplerine geçersek
İlk Madde:
fps oyunlarında ne kadar sonic kısmını etkinleştirseniz bile 7.1 gibi olmuyor ve seslerin tam olarak nereden geldiğini anlayamıyorsunuz
yani eğer daha basitçe anlatmak istiyorsak foruma yeni gelen üyelerimiz için
VALORANT
CSGO
PUBG
RAİNBOW 6
gibi etraftan gelen sesleri tespit etmeniz gerek oyunlar oynuyorsanız bu kulaklık önerilmiyor tarafımca niye kullandın mı diyenler olacaktır
Hayır kullanmadım ama bu kulaklığın daha lüks ve pahalı olan abisi Arctis 3 Kulaklığını deneyimledim ve aynı sorunlar ikisinde de mevcut

İkinci Madde:
İyi bir ses kartınız yoksa mikrofonda sorun yaşayacaksınız çünkü ne ayar yaparsanız yapın arkadan uğultu gelecek sesinizi az alacak ve kudurtacak sizi sinirden(bilgisayar kullanıyorsanız bu şekilde )

Üçüncü Madde:
Eğer halihazırda bir 7.1 kulaklığınız var ise ve bu kulaklığı oyun amacıyla kullanıyorsanız arctis 1 e geçmek size kulaklığınızın kalitesine bağlı olarak ek olarak sunabileceği tek şey güzel bir ses kalitesi
ama kaybettireceği şeyler ihtimali arasında
Mikrofondan ses kalitenizin yerlere düşmesi
7.1 olayı yüzünden rekabetçi oyunlardaki başarı düşüşünüz

Gibi olaylar mevcut

Onun için eğer yukarıdaki olaylarla karşılacağınızı bilerek almalısınız bu kulaklığı

Eğer dışarıda kullanmak istiyorsanız ALINIR
Estetik kaygılar güdüyorsanız ve lüks bağımlısıysanız ALINIR
Eğer ticarı kaygı ile al sat yapacaksanız ve zamanınız varsa ALINIR
Eğer oyuncu kulaklığı hariç müzik dinlemek için alıyorsanız ALINIR
Ses Kalitesi istiyorsanız ALINIR
Mobil Oyuncu iseniz ALINIR

Daha önceki arctis 3 kulaklığından deneyimlerimden ve internet üzerinden aldığım kullanıcı yorumlarından yola çıkarak sizin için bu listeyi derledim
Çok söze gerek yok Oyuncuysanız ve sadece bir kulaklık kullanacaksanız 387 Türk Lirasına Drop Plus alınız ve keyfinize bakınız

Sırf bir ürünün ucuz olması büyük indirime girmiş olması o kulaklığın alınacağı anlamına gelmez

aylardır forumlarda varlığımı göstermekteyim ve Daha önce Arctis 1 kulaklığını öneren bir arkadaşa rastlamadım çünkü 650 Liralık fiyatını haketmiyor
Gerçi benim kişisel yorumuma göre kullanım için de 350 lirayı pek haketmiyor(oyun oynanacaksa )

Zamanı olmayanlar için

Müzik dinlenecekse alınır
Oyun oynanacaksa alınmaz

Banxtre Sundu
2 arkadaşımda da var ikiside ses kasılıyor diyor valoranr ve cs de ve mikrofon kaliteleride güzel bence

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
@Ahmettaha127 Ben de Technopat üzerinden incelemesini izledim, pek hoşuma gitmedi. Yine de ses kalitesi için alınır.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Steelseries'in Arctis 1,3,5 fiyatını haketmiyor.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Steelseries'in Arctis 1,3,5 fiyatını haketmiyor.
1 hariç hakediyor bence hocam 3 tane arkadaşımda 3 ve 5 var çok memnunlar arctis 1 ise 350 tl hakediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Ahmettaha127 Ben de Technopat üzerinden incelemesini izledim, pek hoşuma gitmedi. Yine de ses kalitesi için alınır.
bence o fiyatta mikrofonu çok iyi hocam şuan kulandığım mikrofondan bıktım bana çok güzel geldi

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
1 hariç hakediyor bence hocam 3 tane arkadaşımda 3 ve 5 var çok memnunlar arctis 1 ise 350 TL hakediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence o fiyatta mikrofonu çok iyi hocam şuan kulandığım mikrofondan bıktım bana çok güzel geldi
Steelseries'in her Arctis modelinden belki daha ucuz yada denk fiyatına daha iyi alternatifleri var.

Steelseries kaliteli markadır ama kulaklığa gelince tercih edeceğimi pek sanmıyorum.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Steelseries'in her Arctis modelinden belki daha ucuz yada denk fiyatına daha iyi alternatifleri var.

Steelseries kaliteli markadır ama kulaklığa gelince tercih edeceğimi pek sanmıyorum.
bence kulaklıkta çok iyi hocam

T.P.G.

80+ Titanium
Selamlar Donanım Arşivi Forum üyeleri
Bugün başlıkta gördüğünüz sorunun cevabını size açıklayacağım ki forumun bitki örtüsünü değiştirebilelim

Malum 3 kişiden 5' i hayatında kulaklık görmemiş gibi bu soruyu soruyor.

Kulaklığımızın Teknik Özelliklerinden Bahsedelim
Kullanım Alanı : Gaming, Müzik & Eğlence
Uyumluluk: PC, PS4, Xbox, Nintendo Switch
Bağlantı Tipi: Kablolu
Kulaklık Tipi: Kulak Üstü
Bağlantı Girişi: 3.5mm
Ses Kartı: Yok
Mikrofon Tipi : İsteğe göre çıkartılabiliyor fakat abisi arctis 3 gibi içine gitme gibi bir özelliği yok ya mikrofon dışarıda kullanacaksınız ya da çıkaracaksınız.
Aydınlatma Yok
Ses Çıkışı stereo(YANİ 7.1 DEĞİL)

Genel Olarak Tasarımı

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ürünün İnternetteki Fiyatı Vs Bim'deki fiyatı

Ürünümüz Bim Marketlerindeki fiyatı 350 Türk Lirası
Ürünümüz internete baktığımızda en düşük fiyatı 650 Türk Lirası
Yani arada tamı tamına 300 Türk lirası fark bulunuyor

Peki Ya Alınır mı ?
Değerli dostlar

Eğer fps oyunu oynuyorsanız ALINMAZ
Eğer iyi bir ses kartınız yok ise ALINMAZ
Eğer halihazırda 7.1 bir kulaklığınız var ise ALINMAZ
Drop Plus gibi bir canavar varken bu kulaklık ALINMAZ

Sebeplerine geçersek
İlk Madde:
fps oyunlarında ne kadar sonic kısmını etkinleştirseniz bile 7.1 gibi olmuyor ve seslerin tam olarak nereden geldiğini anlayamıyorsunuz
yani eğer daha basitçe anlatmak istiyorsak foruma yeni gelen üyelerimiz için
VALORANT
CSGO
PUBG
RAİNBOW 6
gibi etraftan gelen sesleri tespit etmeniz gerek oyunlar oynuyorsanız bu kulaklık önerilmiyor tarafımca niye kullandın mı diyenler olacaktır
Hayır kullanmadım ama bu kulaklığın daha lüks ve pahalı olan abisi Arctis 3 Kulaklığını deneyimledim ve aynı sorunlar ikisinde de mevcut

İkinci Madde:
İyi bir ses kartınız yoksa mikrofonda sorun yaşayacaksınız çünkü ne ayar yaparsanız yapın arkadan uğultu gelecek sesinizi az alacak ve kudurtacak sizi sinirden(bilgisayar kullanıyorsanız bu şekilde )

Üçüncü Madde:
Eğer halihazırda bir 7.1 kulaklığınız var ise ve bu kulaklığı oyun amacıyla kullanıyorsanız arctis 1 e geçmek size kulaklığınızın kalitesine bağlı olarak ek olarak sunabileceği tek şey güzel bir ses kalitesi
ama kaybettireceği şeyler ihtimali arasında
Mikrofondan ses kalitenizin yerlere düşmesi
7.1 olayı yüzünden rekabetçi oyunlardaki başarı düşüşünüz

Gibi olaylar mevcut

Onun için eğer yukarıdaki olaylarla karşılacağınızı bilerek almalısınız bu kulaklığı

Eğer dışarıda kullanmak istiyorsanız ALINIR
Estetik kaygılar güdüyorsanız ve lüks bağımlısıysanız ALINIR
Eğer ticarı kaygı ile al sat yapacaksanız ve zamanınız varsa ALINIR
Eğer oyuncu kulaklığı hariç müzik dinlemek için alıyorsanız ALINIR
Ses Kalitesi istiyorsanız ALINIR
Mobil Oyuncu iseniz ALINIR

Daha önceki arctis 3 kulaklığından deneyimlerimden ve internet üzerinden aldığım kullanıcı yorumlarından yola çıkarak sizin için bu listeyi derledim
Çok söze gerek yok Oyuncuysanız ve sadece bir kulaklık kullanacaksanız 387 Türk Lirasına Drop Plus alınız ve keyfinize bakınız

Sırf bir ürünün ucuz olması büyük indirime girmiş olması o kulaklığın alınacağı anlamına gelmez

aylardır forumlarda varlığımı göstermekteyim ve Daha önce Arctis 1 kulaklığını öneren bir arkadaşa rastlamadım çünkü 650 Liralık fiyatını haketmiyor
Gerçi benim kişisel yorumuma göre kullanım için de 350 lirayı pek haketmiyor(oyun oynanacaksa )

Zamanı olmayanlar için

Müzik dinlenecekse alınır
Oyun oynanacaksa alınmaz

Banxtre Sundu
Normalde 400TL idi bu, internette 650TL olanı PS5 Ed.

Top Bottom