Neler Yeni

Binamda bulunan birisi internet bağlattıktan sonra internet kopmaya başladı

doqixd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Doğukan Mercan
Merhaba TurkNet kullanıcısıyım 3-4 gün öncesine kadar internetimde herhangi bir problem yoktu. Fakat 3-4 gün önce internet gündüz vakti gitti ve bir 15-20 dakika gelmedi. Daha sonra internet geldi akşam internette gezinirken upload hızımın 8'den 15'e çıktığını gördüm. Konuyla ilgili TurkNet'e destek talebi açtım fakat paketimde değişiklik olmadığını söylediler. Daha sonra Wi-Fi'da sürekli kopmalar yaşamaya başladım ve modem arayüzünü kontrol ettim. Hat değerlerini incelediğimde önceden 12-13 olan SNR margin değerim şu anda Download'da 4.9 dB Upload'da ise 6.6 dB olarak gördüm. Bugün ise binada bulunan kutuya baktığımda daha önceden olmayan Vodafone etiketli gri bir kablo gördüm. Önceden böyle bir kablo yoktu tahminlerime göre gündüz vakti olan internet kopması da bu yüzden oldu ve düşünceme göre Vodafone ekipleri benim portumu çıkarıp bağladıkları hattı o porta taktılar benim internetimi de herhangi bir porta taktılar. Ve bu yüzden bu sorunları yaşıyorum böyle bir ihtimal var mı? Bu mümkün müdür? Ya da bu mümkün değilse neden olabilir? Konuyla ilgili belki yardımcı olur diye hat değerlerinin ekran görüntüsünü ekledim şimdiden teşekkürler.
1681945770465.png

GameOver

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
upload yükselince snr margin kaldırmamaya başlamış bu değerlerde kopması normal komşunun etkisi bu kadar yoktur uploadı geri düşürterek durumu geçici olarak düzeltebilirsin ttneti ara uploadı yükselttiniz hattım kaldırmıyor dersen santralden düşürürler geri. eski bağlantına kavuşursun fakat snr yine düşük bağlantılarda ek olabilir düzgünce her şey kontrol edilmeli

edit: senin portuna tak çıkar yapamaz yapmış olsa kullanıcı adın şifren kabul olmaz nete bağlanmaz kendi kablonu istersen yinede bir tak çıkar yap kutuyu kontrol set hız yükseldikçe snr margin düşüyor malesef benim 30 olan snr değerim suan 15'e kadar geriledi fakat hız arttı tabi

Hinence

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hakan ince
Ankara/Etimesgut'ta oturuyorum. Piyade mahallesinde eski evimizde internet portu bile yoktu. 1 sene telefon faturalarına her ay 2 bin liraya yakın para döktük. Çünkü kim ne kadar kullanacak veya internet ne zaman gelecek bilinmezlik vardı. Sonunda internet gelmedi ve başka nedenlerde araya girince aynı mahallede başka bir binaya taşındık. Gittiğimiz yerde internet portu vardı ama 8 mbps'ti. Zaten o 8 mbps'i almak bile 0 internetten tatlı geliyordu ki 8 değerinde bile değildi. Derken 100 mbps'e kadar destek aldık ve mahallede ilk geçen bendim ve hızlar 6 ay bir fiber pakete yakın değerlerdeydi derken insanlarda paketlerini yükseltti. Sonra internette kesilmeler başladı. İnternet yasaklı sitelere herhangi bir vpn vs. gerektirmeden girmeye başladı. Bu sırada hız sitelerin ddos korumalarını geçemeyecek kadar yavaşladı. Kesilmeler gün içinde 5-20 ve süreleri 30 dakika-6 saate kadar arttı. Sağolsun vodafone şikayeniz sistemde diye asla ne mobil uygulamadan ne telefondan kendilerine ulaştırmadı. Başka şekillerde ulaştığımda biz ilgilenmiyoruz diyip kapattılar. Şikayetvarcom sitesinde 6 ay kadar bekleyen şikayetime depremden sonra dönüş yaptılar ve çözdüler. Şuan yine sık sık kopmalar yaşıyorum ama enazından tamamen gitmiyor. Eğer bir sorun yaşıyorsan operatörün twitter sayfasından şikayet sitelerinde öncelikle de operatörün sistemlerinde sık sık sıkıştır. Ne zaman kafalarına eserse yardım ediyorlar. Büyük oyuna gelirsek bu ekonomiye bu internet alt yapısı bile çok...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,671
Üyeler
151,265
Son üye
JesoBEY
Top Bottom