Neler Yeni

Bios ekranında bilgisayarın donması

Sanrı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Selim Çelik
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. Windowsu bi türlü kuramadım. Bios ekranında f10 tuşuna basınca kaydedip yeniden başlatması gerekirken bilgisayar donuyor ve bi türlü yeniden başlamıyor. Bende tuştan kapatıyorum yeniden başlaması için. Ama bios ekranında şimdi bi işlem yapmaya çalıştığım zaman donuyor. Ne yapmam gerekiyor ? Yeni bilgisayar aldım ama bin çile oldu bana bugun tum gundur windowsu bir türlü kuramadım şimdi de bios ekranında problem yaşamaya başladım napcam bilmiyorum

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. Windowsu bi türlü kuramadım. Bios ekranında f10 tuşuna basınca kaydedip yeniden başlatması gerekirken bilgisayar donuyor ve bi türlü yeniden başlamıyor. Bende tuştan kapatıyorum yeniden başlaması için. Ama bios ekranında şimdi bi işlem yapmaya çalıştığım zaman donuyor. Ne yapmam gerekiyor ? Yeni bilgisayar aldım ama bin çile oldu bana bugun tum gundur windowsu bir türlü kuramadım şimdi de bios ekranında problem yaşamaya başladım napcam bilmiyorum
Telefon ile video veya resim çekip paylaşabilir misiniz?

Sanrı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Selim Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
WhatsApp Image 2022-02-17 at 17.16.35.jpeg

Bu ekranda herhangi bi işlem yaptığımda bılgısayar donuyo ama yeni daha ya. mesela f7 ye bastım sonra help menusune geldım tekrardan donuyo. F10 a bastıgımda işte yaptıgım degısıklıklerı kaydedıp resetlemesı bilgisayarı yenıden baslatması lazım yapmıyo donuyo. Tüm gündür bi windows yukleyemedım bu bılgısayara canım cok sıkkın şu an buna

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Bios ayarlarınızda demek ki bir sorun var ki donuyor.

Yaptığınız bios ayarlarınızı ya bizimle paylaşın iyi bir ayar önerelim yada biosu sıfırlayın ve güncelleyen biosu. Sonra yapacaklarımızı yapın.

Son düzenleme:

Sanrı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Selim Çelik
Telefon ile video veya resim çekip paylaşabilir misiniz?
alıntılamamışım üstte bakabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios ayarlarınıxda demek ki bir sorun var ki donuyor.

Yaptığınız bios ayarlarınızı ya bizimle paylaşın iyi bir ayar önerelim yada biosu sıfırlayın ve güncelleyen biosu. Sonra yapacaklarımızı yapın.
bir tek boot menüsünde değişiklik yaptım windows yukledıgım ıcın usb den başka bi değişiklik yapmadım. Şimdi restore defaults dedim sonra f7 ye basıp advanced ayarlara gelmek ıstedıgımde tekrar dondu. Anlayamıyorum.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
alıntılamamışım üstte bakabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir tek boot menüsünde değişiklik yaptım windows yukledıgım ıcın usb den başka bi değişiklik yapmadım. Şimdi restore defaults dedim sonra f7 ye basıp advanced ayarlara gelmek ıstedıgımde tekrar dondu. Anlayamıyorum.
Biosu güncellemeyi dene.

Sanrı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Selim Çelik
Bios ayarlarınıxda demek ki bir sorun var ki donuyor.

Oldu çok teşekkür ederim

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver

DızcıFaruk01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
mert can ipci

Aykut D.

80+ Gold
Alıntıyı görüntüle
Bu ekranda herhangi bi işlem yaptığımda bılgısayar donuyo ama yeni daha ya. mesela f7 ye bastım sonra help menusune geldım tekrardan donuyo. F10 a bastıgımda işte yaptıgım degısıklıklerı kaydedıp resetlemesı bilgisayarı yenıden baslatması lazım yapmıyo donuyo. Tüm gündür bi windows yukleyemedım bu bılgısayara canım cok sıkkın şu an buna
Garip ama bunlada alakalı olmayabilir ama usb 3.0 3.2 flash belleklerde bios'u dondurabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,595
Üyeler
155,593
Son üye
Ahi Mirza
Top Bottom