Neler Yeni

Bios güncellemesine rağmen cpu led ışığı yanıyor

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İşlemci çalışmasa kasada her şey nasıl çalışıyor ki
Sistemin çalışmıyor, ortada çalışan bir şey yok. Anakart nasıl çalışıyor diyorsan 3v elektrik veriliyor start alıp 12v'den elektrik alıp çalışıyor. İşlemci ile bi alakası yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erol
Sistemin çalışmıyor, ortada çalışan bir şey yok. Anakart nasıl çalışıyor diyorsan 3v elektrik veriliyor start alıp 12v'den elektrik alıp çalışıyor. İşlemci ile bi alakası yok.
Yani sistemim açılıyor ama işlemcimi okumuyor değil mi ?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Yani sistemim açılıyor ama işlemcimi okumuyor değil mi ?
İşlemci bozuksa ısınmaz. Şuan zaten işlemciyi görmüyor ya bios atılmadı ya da işlemci bozuk sen dediğim gibi soğutucuyu sök elinle bak bakalım işlemci ısınıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erol
İşlemci bozuksa ısınmaz. Şuan zaten işlemciyi görmüyor ya bios atılmadı ya da işlemci bozuk sen dediğim gibi soğutucuyu sök elinle bak bakalım işlemci ısınıyor mu?
Hemen anlarmıyım bişey olmasın daha kötü ?

ScapTrays

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ahmet Cerit
İşlemci çalışmasa kasada her şey nasıl çalışıyor ki
Bendede oldu aynısı kasada her şey çalışıyordu fan da dahil ama işlemci CPU ışığı yanıyordu 1 tane pini yamuktu düzelttim sonra sıkıntı yaşamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcinin sıkıntılı olma ihtimali %60
%40 da bios olabilir ama
Anakart kutunun üstünde Ryzen 5. Gen ready bios veya driver yazıyorsa bios kuruludur

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Deniz Bey
Başka çalışan bi sisteme işlemciyi takıp denemek lazım anca böyle belli olur işlemci de sorun olup olmadığı, daha önce durduk yere bozulan işlemci oldu ısınmasına rağmen görüntü vermemeye başladı garantiye gönderdim yenisini gönderdiler, yani bi yerden güncel bi çalışan sistem bulup deneye deneye sorun nerde bulursun

Sasua42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batuhan
Aynı sorunu b550 MSI tomahawkta yaşadım. Anakartı degiştirdiler düzeldi.

Top Bottom