Neler Yeni

Bios güncelleyemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
Bios güncellemek için asusun sitesinden son sürümü flasha attım (A320M-F) güncelleme kısmından flasha tıkladığım anda pc donuyor. Hiçbir şey yapamıyorum shut down yapmadığım sürece de kendine gelmiyor.

Ayrıca CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 ramim var fakat 2133' de çalışıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Recep
Bios hakkinda bisey diyemiyorum ama ramlerin mhz sini anakart sesteklemesi lzm 3000 olmasi lzm düşükse eğer biosa girip yükseltebilirsin

Osilidath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa Tarık Arıkan
Ne kadar süre dondu pc? Yani yaklaşık kaç dakika bekledin?

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
benımle aynı anakarta sahıpsın biosda xmp ayarı var onu yapmanlazım ıstersen resım atabılırım bu arada bios guncelleme sıkıntı ben yaptıgımda siyah ekran oldu tam yuklenmemıs teknık servısle halletım bıosu yenıden yazdılar

Osilidath

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa Tarık Arıkan
Bilgisayarı normal açıp flash ı fat32 şeklinde biçimlendirip tekrar dener misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benımle aynı anakarta sahıpsın biosda xmp ayarı var onu yapmanlazım ıstersen resım atabılırım bu arada bios guncelleme sıkıntı ben yaptıgımda siyah ekran oldu tam yuklenmemıs teknık servısle halletım bıosu yenıden yazdılar
Süper olur xmp ayarı için. Fotoğrafları bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı normal açıp flash ı fat32 şeklinde biçimlendirip tekrar dener misin?
Dikkat etmiştim fat 32 usb belleğim

Koray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Koray A.
Bios güncellemek için asusun sitesinden son sürümü flasha attım (A320M-F) güncelleme kısmından flasha tıkladığım anda PC donuyor. Hiçbir şey yapamıyorum shut down yapmadığım sürece de kendine gelmiyor.

Ayrıca Corsair 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 ramim var fakat 2133' de çalışıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Bios'a girdiğinizde ram mhz yazdığı yerin altında bir yer var oraya basıp Profile 1 seçin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios'a girdiğinizde RAM mhz yazdığı yerin altında bir yer var oraya basıp Profile 1 seçin.
O şekilde yaptığımda bilgisayar 4 kere açılıp kapandı ve farklı bi ekrana geldi f1 e basmamı istedi ardından biosa geri geldi

Top Bottom