Neler Yeni

Bios nasıl güncellenir.

euwosuken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaan
Arkadaşlar youtubdan baktım recep baltaşın videosunda rufus mufus diyor kafam karıştı kısaca bana bios nasıl güncellenir anlatırmısınız teşşekkür ederim.
Anakartım EX-B760M-V5 D4-CSM

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Kaan
öncelikle anakartının modelini yazarak en son çıkan driverı indiriyosun
sonra indirdiğin dosyayı biçimlendirilmiş bir flasha aktar
biosa girip tool kısmından ez flash kısmına gir
oradan da dosyayı seç

euwosuken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle anakartının modelini yazarak en son çıkan driverı indiriyosun
sonra indirdiğin dosyayı biçimlendirilmiş bir flasha aktar
biosa girip tool kısmından ez flash kısmına gir
oradan da dosyayı seç
hocam biçimlendirme olayı gereklimi nasıl biçimlendiricem, birde indirdiğim son bios sürümünü rar şeklinde direkmi atayım yoksa tümünü ayıkla demelimiyim?

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Kaan
hocam biçimlendirme olayı gereklimi nasıl biçimlendiricem, birde indirdiğim son bios sürümünü rar şeklinde direkmi atayım yoksa tümünü ayıkla demelimiyim?
flashı seçin diskler kısmından sağ tıkla biçimlendir diyin fat32 olacak şekilde biçimlendirin dosyayı ayıklayın

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Rick Baba
Armory crate üzerinden easy update olması lazım ordan usb ve biosa gerek duymadan güncelleyebilirsin, Bios dosyasını indirip seçmen gerek sadece

euwosuken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaan
Armory crate üzerinden easy update olması lazım ordan usb ve biosa gerek duymadan güncelleyebilirsin, Bios dosyasını indirip seçmen gerek sadece
Hocam Armory crate bende de var easy update kısmını bulamadım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar youtubdan baktım recep baltaşın videosunda rufus mufus diyor kafam karıştı kısaca bana bios nasıl güncellenir anlatırmısınız teşşekkür ederim.
Anakartım EX-B760M-V5 D4-CSM
BIOS'u bu şekilde güncelleyeceksin:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 1641 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...m/helpdesk_bios?model2Name=EX-B760M-V5-D4-CSM
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra EX-B760M-V5-D4-SI-1641.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve EX-B760M-V5-D4-SI-1641.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

euwosuken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaan
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 1641 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...m/helpdesk_bios?model2Name=EX-B760M-V5-D4-CSM
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra EX-B760M-V5-D4-SI-1641.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve EX-B760M-V5-D4-SI-1641.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.
Hocam ben bukadar temiz,net ve anlaşılır bir anlatım şekli görmedim. Bravo

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Tam size etiket atacaktım 😅

Top Bottom