Neler Yeni

Yardım Bios Üzerinden Overclock yapamıyorum

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
Arkadaşlar anakartlardan pek anlamam ama overclock yapmak istiyorum işlemcime. Amd Master uygulaması ile 3.9 yapıyorum ve kullanıyorum. Her seferinde pc kapanıp açıldığında tekrardan yapmam gerekiyor.
Bios üzerinden yapmak istiyorum ama öyle bir seçenek bulamadım.

İnternetten baktığıma göre AMD Overclocking üzerinden yapılıyor ama benim bios menüsünde öyle bir seçenek yok.

Anakartta normalde F1 bios sürümü vardı yeni aldığım için ve ondan dolayı yoktur diye düşündüm. Son çıkan F63b güncellemesini kurdum ama hala yok.
Bunu nasıl çözebilirim biri yardım ederse sevinirim.

Gigabyte b450 s2h anakart

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Arkadaşlar anakartlardan pek anlamam ama overclock yapmak istiyorum işlemcime. Amd Master uygulaması ile 3.9 yapıyorum ve kullanıyorum. Her seferinde pc kapanıp açıldığında tekrardan yapmam gerekiyor.
Bios üzerinden yapmak istiyorum ama öyle bir seçenek bulamadım.

İnternetten baktığıma göre AMD Overclocking üzerinden yapılıyor ama benim bios menüsünde öyle bir seçenek yok.

Anakartta normalde F1 bios sürümü vardı yeni aldığım için ve ondan dolayı yoktur diye düşündüm. Son çıkan F63b güncellemesini kurdum ama hala yok.
Bunu nasıl çözebilirim biri yardım ederse sevinirim.

Gigabyte b450 s2h anakart
Bios Görünüşüsü sade olan ayardaysa bütün ayarların olduğu menü stiline geçin(sağ köşede ayarı olması lazım. Basit menüdeyse Alt kısımda olabilir.).M.I.T menüsüne gir (ilk menü) Advanced Frequancy Settings menüsünden işlemcinin çalışma frekansını. Advanced Voltage Settings menüsünden ise Voltaj ayarını ayarlayabilirsin.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
M.I.T menüsüne gir (ilk menü) Advanced Frequancy Settings menüsünden işlemcinin çalışma frekansını. Advanced Voltage Settings menüsünden ise Voltaj ayarını ayarlayabilirsin.
Peki Amd Master ile yaptığım ayarları aynı geçirsem sorun olur mu?
3.9
1,39375 da çalıştırıyorum

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Peki Amd Master ile yaptığım ayarları aynı geçirsem sorun olur mu?
3.9
1,39375 da çalıştırıyorum
Aynı şekilde çalışması lazım. Zaten elinizde Zen1 mimarili bir işlemci var. Zen1 mimarili işlemciler OC konusunda verimli değiller. Çoğu model OC ile 4GHz'i göremiyor. 3900 3950MHz gibi bir değerde stabil bir şekilde çalışıyorsa işinizi görecektir.

ZlpFilee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
ZlpFilee
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı şekilde çalışması lazım. Zaten elinizde Zen1 mimarili bir işlemci var. Zen1 mimarili işlemciler OC konusunda verimli değiller. Çoğu model OC ile 4GHz'i göremiyor. 3900 3950MHz gibi bir değerde stabil bir şekilde çalışıyorsa işinizi görecektir.
Teşekkürler hocam hemen yapıp geliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam hic bir şekilde auto ayarını değiştiremiyorum.
@ErnGnc

IMG_20220715_234752.jpg

Son düzenleme:
Top Bottom