Neler Yeni

Bios update sonrası windows açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
B450 tomahawk max kullanıyorum 3700x ile
Bugün 5700x3d aldım ve biosu güncelleyip takacaktım ancak biosu flash bellekle güncelledikten sonra daha işlemciyi bile değiştirmeden windows kısmına giremez oldum sürekli yeniden başlatıp otomatik onarma hazırlanıyor diyip duruyor
Ne yapmalıyım
Windows 11 kullanıyordum
Eski içinde windows 8 olan flash bellekle format atmak istedim ancak boot menuden win8 kurulu flaşı seçince de bu sefer win8 kurulum ekranı 5-6 sn görünüp yine reset atıyor

innata

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Onur Erçakır
biostan csm ayarını değiştirip bir dener misin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
image.jpg

Sanırım bu ayarı diyorsunuz, iki şekilde de denedim geçemiyorum

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Durmuş T.
Boot kısmında Windows maneger ilk sırada mı ona bak Windows kurulu diski ilk sıraya al. Windows onarma filan çıkarsa onarmasını bekle. O da olmadı bıos exit kısmına gel load default yap varsayılan ayarlara çek bıos'u.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
Evet içinde windows kurulu diskim ilk sırada, onarma çalışmıyor kendi kendine sürekli reset atıyor, default settingsi de denedim bir şey değişmedi. Windows 11 ile bir alakası olabilir mi acaba

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Durmuş T.
Tamam bilgisayarı kapat güç kablosunu sök anakarta takılı diski sök tekrar tak sonra güç tuşuna 5-10 saniye bas çek sonra güç kablosunu takıp start ver bakalım. Beta bıos'u yüklemedin dimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
Tamam bilgisayarı kapat güç kablosunu sök anakarta takılı diski sök tekrar tak sonra güç tuşuna 5-10 saniye bas çek sonra güç kablosunu takıp start ver bakalım. Beta bıos'u yüklemedin dimi?
diskleri sök tak yaptım hatta güç kablosunu takmadan bios pilini de söktüm 5 dk bekleyip taktım güç verdim sonuç aynı

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Durmuş T.
İlk Windows 11 hangi sürümü kullanıyorsan ISO'sunu bulup yazdır format atar gibi sistemi başlat sorun gider kısmunda başlangıçta onarmayı seçip denersin. Olmadı o kurduğun beta bıos'un altında 3J isimli bıos'u indir ismini MSI.ROM olarak değiştir sonra USB belleği Rufus ile altta verdiğim seçenekler seçili formatla ismini değiştirdiğin bıos dosyasını belleğe at. Sonra Bıos flashback portu var anakartın arkasında oraya takıp 3 saniye basılı tut ışık yanıp sönmeye başlayacak bitince zaten sistem kendisi başlayacak. Hangi port Flashback portu onunda resmini koydum.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-11 185001.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-09-11 185001.jpg
    46.1 KB · Hit: 6
  • Ekran görüntüsü 2024-09-11 185350.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-09-11 185350.jpg
    63.3 KB · Hit: 5
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
İlk Windows 11 hangi sürümü kullanıyorsan ISO'sunu bulup yazdır format atar gibi sistemi başlat sorun gider kısmunda başlangıçta onarmayı seçip denersin. Olmadı o kurduğun beta bıos'un altında 3J isimli bıos'u indir ismini MSI.ROM olarak değiştir sonra USB belleği Rufus ile altta verdiğim seçenekler seçili formatla ismini değiştirdiğin bıos dosyasını belleğe at. Sonra Bıos flashback portu var anakartın arkasında oraya takıp 3 saniye basılı tut ışık yanıp sönmeye başlayacak bitince zaten sistem kendisi başlayacak. Hangi port Flashback portu onunda resmini koydum.
Diğer pcden önceki sürüm bios dosyasını indirip sorunlu pcdeki biosu güncelledim az önce ama bir şey değişmedi, elimde 8 gb içinde win8 olan flash bellek var bunun içindek dosyayı silip İçine direkt win11 isosu atsam çalışır mı ?

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Durmuş T.
Top Bottom