Neler Yeni

Çözüldü✓ biosa girdiğimde işlemci hızı normalden yüksek görünüyor

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Efe Erdoğan
biosa girip işlemci kısmına baktığımda işlemcim turbo boost 4.1ghz gösteriyor ama aslında 3.8 i falan geçmiyor 4.1ghz nası olcak her şey maks performansta alev almasın diye otomatik mi geçirmiyor işlemci i5 9400f

Shourd

80+ Silver
biosa girip işlemci kısmına baktığımda işlemcim turbo boost 4.1ghz gösteriyor ama aslında 3.8 i falan geçmiyor 4.1ghz nası olcak her şey maks performansta alev almasın diye otomatik mi geçirmiyor işlemci i5 9400f
sıcaklıklar sebebi ile çıkmıyor olabilir yada baktığınız programada bağlı hw monitörden bakın belki sadece performans çekirdekleride çıkıyor oalbilir

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Efe Erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklıklar sebebi ile çıkmıyor olabilir yada baktığınız programada bağlı hw monitörden bakın belki sadece performans çekirdekleride çıkıyor oalbilir
bi şekilde 4.1 e çıkarsa çok işime yarayacak ama anlamadım nası

Shourd

80+ Silver
bi şekilde 4.1 e çıkarsa çok işime yarayacak ama anlamadım nası
hocam cinebenchi açın hwmonitör üzerinden kontrol yapın hem sıcaklıklara hemde direkt olarak core başına ghze bakın ayrıca böyle ağır testlerde ısınmamak ve stabil kalmak için belli bi ghzde sabit kalabiliyor tam olarak ne için istiyorsunuz bilmiyorum ama bi oyun ise oyuna girip kontrol edin bu dediklerimi

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Efe Erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam cinebenchi açın hwmonitör üzerinden kontrol yapın hem sıcaklıklara hemde direkt olarak core başına ghze bakın ayrıca böyle ağır testlerde ısınmamak ve stabil kalmak için belli bi ghzde sabit kalabiliyor tam olarak ne için istiyorsunuz bilmiyorum ama bi oyun ise oyuna girip kontrol edin bu dediklerimi
1722081053989.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Performans isteyen bir durum olmadığı sürece neden işlemci kendini 4.1 de çalıştırsın ? bak o bunu düşünebiliyor.
kardeşim zaten oyunda çıkması lazım oyunda da 3.9 u geçemiyor

Shourd

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardeşim zaten oyunda çıkması lazım oyunda da 3.9 u geçemiyor
anladım ilk olrak direkt windowsdan yüksek performans moduna çekin ve işlemciyi gelişmiş ayarlarından 100 e çekin ama işlemciniz aşırı ısınabilir veya nihai moda çekin

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Efe Erdoğan
Attığınız fotoğrafta 4ghz e çıkmış gibi görünüyor zaten. Şuan biz 0.1 i konuşuyoruz hocam :D
yinede 4.1 görmek istiyorum ama max buna çıkıyo

anladım ilk olrak direkt windowsdan yüksek performans moduna çekin ve işlemciyi gelişmiş ayarlarından 100 e çekin ama işlemciniz aşırı ısınabilir veya nihai moda çekin
hepsi böyle hocam zaten max bu kadar

Shourd

80+ Silver

nihai performans modunu denediniz mi? ayrıca test uygulamalırndada mı 4.1ghz olmuyor

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Halil Karagöz

4.1 yazmaması windows sebepli de olabilir hocam. Eski laptobumda Throttle stop kullanırken işlemciyi 2.5 ghz e sabitlediğimde hep 0.1 az gösteriyordu diğer değerlerde de böyle atıyorum 1ghz sabitliyorum 0.9 gösteriyordu. Yani çok takılma muhtemelen çıkıyordur ama windows göstermiyordur
Ben sandım 3 ghz de felan kullanıyosun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,980
Üyeler
154,163
Son üye
xtrstronge
Top Bottom