Neler Yeni

Birden fazla şiir kitabını birlikte okumak

alpayy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alpay
Merhaba dostlar. Aktif olarak şiir okuyan biriyim ve elimde birçok şairin tüm şiirlerini içeren kitaplar var. Ben istiyorum ki paralel bile olsa şiirlere hakim olarak şairleri ve şiirlerini daha iyi bilmek. Tavsiyeniz nedir örneğin 5 şiir bundan oku 5 şiir bundan oku şeklinde mi yoksa önce bir kitabı bitir sonra diğerlerine geç şeklinde mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kenan
Bence bir şairin yazım dilini daha iyi anlayabilmek için o şairin şiirlerini üst üste okumak daha mantıklı. Sonra başka bir şaire geçtiğinizde kıyaslama yapmanız daha kolay olur

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,270
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba dostlar. Aktif olarak şiir okuyan biriyim ve elimde birçok şairin tüm şiirlerini içeren kitaplar var. Ben istiyorum ki paralel bile olsa şiirlere hakim olarak şairleri ve şiirlerini daha iyi bilmek. Tavsiyeniz nedir örneğin 5 şiir bundan oku 5 şiir bundan oku şeklinde mi yoksa önce bir kitabı bitir sonra diğerlerine geç şeklinde mi
bahsettiğiniz şey çapraz okuma metodudur. Genelde tarih alanında vs. üniversitelerde kullanılır. Hem zamandan tasarruf hem de daha kapsamlı bilgi edinmeye faydası olur. Uyum sağlayabileceğinizi ve size faydası olduğunu düşünüyorsanız yapabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,510
Üyeler
150,303
Son üye
tokac51
Top Bottom