Neler Yeni

Birkaç Dönüm Alan İçin Rooter Önerisi

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
2-3 dönüm alanda etki edecek rooter önerir misiniz?
(1 dönüm=1000 m²)
(Yaklaşık 31,5×31,5=992 m² karesel alan)
(Yaklaşık 35,5 çaplı daire alanı)

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,882
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Çoklu aygıt kullanımını öneririm. Bu kadar fazla çekim kuvvetine ulaşan model çok az hatta yok bile denebilir.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çoklu aygıt kullanımını öneririm. Bu kadar fazla çekim kuvvetine ulaşan model çok az hatta yok bile denebilir.
Nasıl çoklu aygıt? Açıklar mısınız tam olarak nasıl bir sistem.
Çok da fazla geniş bir alan değil. Nasıl olmaz böyle modem?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,882
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Nasıl çoklu aygıt? Açıklar mısınız tam olarak nasıl bir sistem.
Çok da fazla geniş bir alan değil. Nasıl olmaz böyle modem?

Tek bir cihazdan verim alamazsınız. mesela 4 orta noktaya 4 adet router koyup onları da bir modeme bağlayabilirsiniz.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Tek bir cihazdan verim alamazsınız. mesela 4 orta noktaya 4 adet router koyup onları da bir modeme bağlayabilirsiniz.
4 farklı rooterı koymak için yeterli mesafe ve uygun kablo ortamı yok maalesef. Birbirinden ayrı ama yakın birkaç bina için gerekli bir sistem lazım.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,325
İsim
Çağatay
Aynen arkadaşın dediği gibi merkez konuma modemi koyup routerlar ile alana interneti yayabilirsiniz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,882
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
4 farklı rooterı koymak için yeterli mesafe ve uygun kablo ortamı yok maalesef. Birbirinden ayrı ama yakın birkaç bina için gerekli bir sistem lazım.

Bilgilerime dayanarak söylüyorum ki böyle bir sistemi elde etmeniz oldukça zor. Çoklu cihaz tek seçenek gibi görünüyor.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,237
İsim
Olcay akbulut
2-3 dönüm alanda etki edecek rooter önerir misiniz?
(1 dönüm=1000 m²)
(Yaklaşık 31,5×31,5=992 m² karesel alan)
(Yaklaşık 35,5 çaplı daire alanı)
hocam tek cihaz zor olabilir bence de

size önerim ağ sistemi kurmanız, bi tık maliyetli olabilir ancak en mantıklı böyle olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rooterlar ile için yine modemden kablo çekmek gerekmiyor mu? Farklı binalar arası nasıl bir bağlantı sağlanacak?
kablosuz sinyal arttırıcılarda var hocam

size önerim ağ sistemi kurmanız, bi tık maliyetli olabilir ancak en mantıklı böyle olur

tplinin güzel çözümleri var bu konular için ama aradığınız şeyler var mıdır bilemiyorum firmayı araştırabilirsiniz

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş

tplinin güzel çözümleri var bu konular için ama aradığınız şeyler var mıdır bilemiyorum firmayı araştırabilirsiniz
Sinyal güçlendirici gibi bir çözüm de olabilir. Örneğin bir bina modemdeki sinyali kullansın. Diğer binaya da güçlendirici takıp modemdeki sinyali bulunduğu binaya yaysın. Bu şekilde bir sistem olabilir mi?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,237
İsim
Olcay akbulut
Sinyal güçlendirici gibi bir çözüm de olabilir. Örneğin bir bina modemdeki sinyali kullansın. Diğer binaya da güçlendirici takıp modemdeki sinyali bulunduğu binaya yaysın. Bu şekilde bir sistem olabilir mi?
dizilir hocam ama ev için üretilen modeller pek uygun olmayabilir biraz daha endüstriyel çözümlere gitmeniz gerekbilir

ve simetrik bi yapıda dizmeniz gerekiyor yani ana sinyal ortada olacak sinyal güçlendiriciler onun etrafında olacak ana sinyal köşede
vs olursa çaprazda kalan bina varsa ona sinyal daha az gideceği için problem olacaktır

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s
Top Bottom