Neler Yeni

BM800 mikrofon nasıldır, powersız kullanılabilir mi?

Jeh0Ke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Jehat Kerem Yurtdaş
Bütçe
400
Merhaba, Discord üzerinden konuşurken ve anı amaçlı oyun videoları çekerken kullanıcağım bir mikrofon arıyordum. Kullaklık mikrofonumdan transistör sesine benzer garip sesler geliyor çünkü. BM800'ü gördüm araştırdım ama bu konulara hakim olmadığımdan kafam karman çorman oldu. Kimi diyor power olamdan hiçbir şey olmaz kimi diyor power olmadan da dip ses var ses az ama hala kullanılabilir. Kimine soruyorum o mikrofon power ile beraber vile berbat. Power'ı şu an alamam ama ileride alırım bu konuda sorun yok. Sadece ufak tefek ayarlarla 2-3 ay beni götürsün yeter. Yardımcı olur musunuz. Kasanın dahili ses kartını kullanıcağım bu sürede. Codec adını yazıyorum:

Realtek® ALC887 Codec​

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Merhaba, Discord üzerinden konuşurken ve anı amaçlı oyun videoları çekerken kullanıcağım bir mikrofon arıyordum. Kullaklık mikrofonumdan transistör sesine benzer garip sesler geliyor çünkü. BM800'ü gördüm araştırdım ama bu konulara hakim olmadığımdan kafam karman çorman oldu. Kimi diyor power olamdan hiçbir şey olmaz kimi diyor power olmadan da dip ses var ses az ama hala kullanılabilir. Kimine soruyorum o mikrofon power ile beraber vile berbat. Power'ı şu an alamam ama ileride alırım bu konuda sorun yok. Sadece ufak tefek ayarlarla 2-3 ay beni götürsün yeter. Yardımcı olur musunuz. Kasanın dahili ses kartını kullanıcağım bu sürede. Codec adını yazıyorum:

Realtek® ALC887 Codec​

BM800 vb. condenser mikrofonlar genel olarak +48 Phantom Power istiyor. ( Daha sonradan USB bağlantısına sahip pek çok mikrofon çıktı )
Yorumlar kullanıcıdan kullanıcıya göre değişir. BM800 ile yıllarca YouTube, Twitch yayını yapanlar da var, 1 ay bile kullanamayanlar da var.
Şu tarz setler satılıyor, direkt kullanılabilir. Stand ve Pop Filter vs. dahil şekilde geliyor. Alacaksanız bu tarz setlerden alın.
1708884634968.png

Şu anda kullandığınız mikrofonu farklı uygulama, PC ya da cihazda denediniz mi? Belki cızırtı sorununu çözebilirseniz, paranız cebinizde kalır.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Realtek® ALC887 Codec​

Phantom güç beslemesi olmadan düzgün çalışmıyor. Kullanmayı denemiştim.

Jeh0Ke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Jehat Kerem Yurtdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BM800 vb. condenser mikrofonlar genel olarak +48 Phantom Power istiyor. ( Daha sonradan USB bağlantısına sahip pek çok mikrofon çıktı )
Yorumlar kullanıcıdan kullanıcıya göre değişir. BM800 ile yıllarca YouTube, Twitch yayını yapanlar da var, 1 ay bile kullanamayanlar da var.
Şu tarz setler satılıyor, direkt kullanılabilir. Stand ve Pop Filter vs. dahil şekilde geliyor. Alacaksanız bu tarz setlerden alın.
Alıntıyı görüntüle

Şu anda kullandığınız mikrofonu farklı uygulama, PC ya da cihazda denediniz mi? Belki cızırtı sorununu çözebilirseniz, paranız cebinizde kalır.
Hocami benim kullaklığın uygulamayla alakası yok çünkü masaüstünde dururken kulaklığı takınca bende o sesi duyorum. Sadece mikrofona giden bir ses değil yani. Elimdeki bütçeyle ya yaka mikrofonu-Ki hiç istemiyorum- yada bunu alabiliyorum. Alacağım sette bu sadece ikinci elden alıcağım. (Yine sıfır olarak.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Phantom güç beslemesi olmadan düzgün çalışmıyor. Kullanmayı denemiştim.
Hocam düzgünden kastınız biraz dip ses ve az ses alması ise bunu biliyorum. Bunu göze alıyorum zaten.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hocami benim kullaklığın uygulamayla alakası yok çünkü masaüstünde dururken kulaklığı takınca bende o sesi duyorum. Sadece mikrofona giden bir ses değil yani. Elimdeki bütçeyle ya yaka mikrofonu-Ki hiç istemiyorum- yada bunu alabiliyorum. Alacağım sette bu sadece ikinci elden alıcağım. (Yine sıfır olarak.)
Hocam düzgünden kastınız biraz dip ses ve az ses alması ise bunu biliyorum. Bunu göze alıyorum zaten.

Kulaklığı farklı bir cihaza taktığınız zaman aynı ses gelmeye devam ediyor mu?
Ya da farklı bir kulaklığı PC'ye bağladığınız zaman, farklı kulaklıklarda da aynı sesi duyuyor musunuz
Tüm portları denediniz mi? USB Ses kartı denediniz mi?

Jeh0Ke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Jehat Kerem Yurtdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklığı farklı bir cihaza taktığınız zaman aynı ses gelmeye devam ediyor mu?
Ya da farklı bir kulaklığı PC'ye bağladığınız zaman, farklı kulaklıklarda da aynı sesi duyuyor musunuz
Tüm portları denediniz mi? USB Ses kartı denediniz mi?
Başka kulaklıklarda yok. Bu kulaklıkta ise hangi program fark etmeksizin ne zaman mikrofon ile kulaklığı aynı anda kullanmya başlasam bu ses geliyor.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Başka kulaklıklarda yok. Bu kulaklıkta ise hangi program fark etmeksizin ne zaman mikrofon ile kulaklığı aynı anda kullanmya başlasam bu ses geliyor.
Kulaklık modeli ne?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Lecoo HT401. Arkasında Lenovo olsada o kadar da sağlam değil. Ama genel performansı tatmin ediyor(du)
Söylediğinize göre sorun kulaklık ile alakalı.
Eğer yapabilirseniz kulaklığı ucuzdan satıp, bütçeyle birleştirerek yeni bir kulaklık almayı deneyin.
Geçen süre içerisinde bütçeye 3-5 demeden ekleme yapabiliyorsanız, seçenekleriniz daha da artacaktır.

UnderGoin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
XXXX

Realtek® ALC887 Codec​

bunu alacağına adam gibi bi kulaklık al

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,394
İsim
Hakanbey
bm800 şuanda aktif kullanmaktayım. Sesler çok iyi parazit v.s hiç biri söz konusu değil ancak çok hassas etraftaki bütün sesleri alıyor mecbur sessiz ortamda kullanman gerekiyor odamın kapısı kapalıyken sıkıntı yok ancak kapı açıkken diğer odadaki konuşmalar bile ufaktan kısıktan duyuluyor. Dip ses felan olmuyor yada kasanın fan sesi gibi şeyler gitmiyor sadece Konuşma sesi Birde yazılımsal olarak Gürültü engelleme gibi şeyler işlemiyor buna Brodcast olsun Sonic programları olsun ses kartına özel hiç biri işlemedi bu mikrofona ancak DC ve yayınlarda en ufak sorun yaşamıyorum ses kalitesi fiyatına göre çok iyi.

1708886924553.png

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Eğer kulaklığı değiştirmeyi düşünüyorsanız ama bütçe sorunlarınız varsa, aşağıdaki ürüne de bakabilirsiniz.
Çıkartılabilir mikrofon + Siyah ve Beyaz 2 farklı renk seçeneği var, ikisinin de fiyatı aynı. Link: 499 TL - HAVIT Gamenote

Güncel olarak mikrofon testleri aşağıdaki gibi; (Süreler işaretli, direkt oynatın)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,959
Üyeler
150,585
Son üye
nine costuran_32
Top Bottom