Neler Yeni

Boğaz ağrısını düşürmek için ne önerirsiniz?

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
Yok hocam.
O öyle işlemiyor, sıcak hava solursanız genleşme sayesied yumuşar boğazınız yemek yersiniz rahatça ama onun dışında dediğiniz gibi soğuk yemek yemek daha mantıkllı
Hocam her mevsim başı ve sonu boğazlarım şişer benim sıcak ne içtiysem daha da azdırdı en son çıkanda soğuk su içtim ve ateşim çıkmadan bile geçti sıcak boğazları yakar yara yapmaya daha müsaittir

ahmet.ershn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
Ahmet Erşahin
Şu an hafif boğazım ağrıyor. ertesi güne bu ağrı daha da artacak, daha önceden biliyorum.
ve 4-5 gün geçmiyor.
o yüzden fazla zaman geçmeden ağrıyı iyice azaltmak istiyorum. Ne yapabilirim?
Var mı tavsiyeniz?
Bir tane bitki çayı içtim.
Etkili olur mu bilmem ama tuzlu suyla gargara yapabilirsin.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Emre Şanda
Şu an hafif boğazım ağrıyor. ertesi güne bu ağrı daha da artacak, daha önceden biliyorum.
ve 4-5 gün geçmiyor.
Var mı tavsiyeniz?
Dediklerime harfiyen dikkat edip uygularsan boğazın enfeksiyon kapmadığı sürece ilaçsız bir şekilde kurtulabilirsin. Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı bal üzerinede 1 tatlı kaşığı kadar toz tarçını döküp iyice karıştırıyorsun. Bunu boğaz ağrın geçene kadar her sabah uyandığında hiçbirşey yeyip içmeden uygula. Sonrasında mentol aromalı boğaz pastili öğleden önce 1 defa öğleden sonra 1 defa olmak üzere kullan. Sigara kullanıyorsan bu sorunu aşana kadar mecburen azaltman lazım. Soğuk hiçbirşey içme ne olursa olsun. Birde akşamları uyumadan büyük bir bardağı dolduracak kadar sütü kaynat kaynadığında içine 1 yemek kaşığı bal koy. Kısık ateşde 2-3 dakika bal eriyene kadar karıştır. Onuda uyumadan iç. 2-3 güne etkiyi hissedeceksin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mert Kıruç
ve 4-5 gün geçmiyor.
Var mı tavsiyeniz?
Pastil alabilirsiniz işe yaradığını çok gördüm

Theta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Cem
ve 4-5 gün geçmiyor.
Var mı tavsiyeniz?
Ballı süt, Nane limon , bol sıvı tüketebilirisin , bol bol c vitamini almalısın çünkü c vitamini vücüt da depolanmaz anlık olarak her gün bellirli bir miktarda alman gerekir. yemek yerken kolay yenilecek yemekleri tercih etmelisin Patates püresi ve çorba gibi tarhana çorbası içebilirsin. sıcak bir duş alıp uzanıp rahatlayabilirisin ki böylelikle vücüdun kendini toparlar başka bir şey aklıma gelmiyor geçmiş olsun.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Ne sıcak ne soğuk ılık şeyler tüketin ve boğaz ağrısını ilaçsız sadece zaman geçirir o yüzden pek yapabilecek bir şey yok doktora gitmek dışında.

Berkay0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay Aydınlı
ve 4-5 gün geçmiyor.
Var mı tavsiyeniz?
Ilık ballı süt iç %99 iyileşme garantili

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Emre Şanda
Dediklerime harfiyen dikkat edip uygularsan boğazın enfeksiyon kapmadığı sürece ilaçsız bir şekilde kurtulabilirsin. Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı bal üzerinede 1 tatlı kaşığı kadar toz tarçını döküp iyice karıştırıyorsun. Bunu boğaz ağrın geçene kadar her sabah uyandığında hiçbirşey yeyip içmeden uygula. Sonrasında mentol aromalı boğaz pastili öğleden önce 1 defa öğleden sonra 1 defa olmak üzere kullan. Sigara kullanıyorsan bu sorunu aşana kadar mecburen azaltman lazım. Soğuk hiçbirşey içme ne olursa olsun. Birde akşamları uyumadan büyük bir bardağı dolduracak kadar sütü kaynat kaynadığında içine 1 yemek kaşığı bal koy. Kısık ateşde 2-3 dakika bal eriyene kadar karıştır. Onuda uyumadan iç. 2-3 güne etkiyi hissedeceksin.
Boğazını hiçbir zaman kuru bırakma yanında mutlaka büyük şişe su olsun. Vitamin deposu çorba içmeye özen göster. Benim sana tavsiyem tavuklu şehriye çorbası. İçerken üzerine limon sık ve pulbiber dök. Bu dediklerimi 3gün uygula birşeyin kalmaz inşallah.

Rangorun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Onur Can
Pastil yada hafif soğuklukta, azar azar sıvı tüketmek, sıcak tüketmekten kaçınmak.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Sıcak boğaz ağrısını azdırır daha kötü yapar aman ha uzak durun
Her boğazım ağrıdığında sıcak yer içerim ve o gün içerisinde düzelirim sende farklıysa bilemem :D

Top Bottom