Neler Yeni

Bu bilgisayarda sorun çıkartabilir diyeceğiniz parçalar var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Alper Selman
Selamlar, artık beklemekten bıktım. 3'e 5'e bakmak istemiyorum, sistem almaya karar verdim sanırım. Daha ucuza çıktığını bile bile şu sistemi almayı düşünüyorum. https://pckolik.com/pbwp-customization-default/?pid=25589 Sebepleri ise şöyle, ekran kartı piyasadaki en iyi 3060ti'lardan biri, işlemci youtube'a göre yeterli. 11400f almak istemiyorum, gamegaraj'daki sistemlerden bu sebeple vazgeçtim. Sizce, bu sistemde şunu kesin değiştir dediğiniz parça hangisi? Kararım sizce doğru mu?

Virustx86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yahya Berat Arslan
Kararlar Doğru ama oyunlarda tavsiyem darboğaza düşmemen için ekran kartı ayarlarını yüksekte tutman. çünkü yüksekte tutmazsan işlemciye yük biner ve daha çok ısınır. zaten 3600 hızlı ve aşırı ısınan bir işlemci. ilerde kule tipi soğutmaya geçmeni öneririm. hatta paran varsa şimdi al. sıvı soğutmaya vereceğin paraya değmez bu piyasada

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Alper Selman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kararlar Doğru ama oyunlarda tavsiyem darboğaza düşmemen için ekran kartı ayarlarını yüksekte tutman. çünkü yüksekte tutmazsan işlemciye yük biner ve daha çok ısınır. zaten 3600 hızlı ve aşırı ısınan bir işlemci. ilerde kule tipi soğutmaya geçmeni öneririm. hatta paran varsa şimdi al. sıvı soğutmaya vereceğin paraya değmez bu piyasada
Ben zaten, medium ayarlarda da olsa 4k oynamak istiyorum. Dolayısıyla işlemci gücünden ziyade, ekran kartım sağlam olsun diye düşünüyorum (yanlış olabilir :) ) Sıvıdan ziyade kule tipi alırım direkt olarak...

Virustx86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yahya Berat Arslan
kule tipi için https://www.hepsiburada.com/snowman...pu-fan-islemci-sogutucu-p-HBV0000116W6D?magaz bunu kullanabilirsin. Arkadaşımda bu var. rdr2 oynarken 48-52 görüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama sende fanlar büyük ihtimalle ramlere çarpacaktır. bu nedenle yan değilde dikine montajlaman lazım. görseldeki gibi
ama bu seferde ekran kartını birkaç derece ısıtabilir ama oda sıkıntı olmaz çünkü ekran kartın fazla ısınmıyor

Ekler

• e1f42952-a78f-493c-aa0e-5b7aeaa17f1a.jpg
    e1f42952-a78f-493c-aa0e-5b7aeaa17f1a.jpg
    440.8 KB · Hit: 37
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Alper Selman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kule tipi için https://www.hepsiburada.com/snowman...pu-fan-islemci-sogutucu-p-HBV0000116W6D?magaz bunu kullanabilirsin. Arkadaşımda bu var. rdr2 oynarken 48-52 görüyor.

ama sende fanlar büyük ihtimalle ramlere çarpacaktır. bu nedenle yan değilde dikine montajlaman lazım. görseldeki gibi
ama bu seferde ekran kartını birkaç derece ısıtabilir ama oda sıkıntı olmaz çünkü ekran kartın fazla ısınmıyor
Valla yalan olmasın, kendim bilgisayar mühendisiyim ama şu montajlama işi ile ilgili bir gram bilgim yok... Ürünleri bi alalım montajına bakarız kafasındayım :D

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Ahmet Emre Işık
Valla yalan olmasın, kendim bilgisayar mühendisiyim ama şu montajlama işi ile ilgili bir gram bilgim yok... Ürünleri bi alalım montajına bakarız kafasındayım :D
reis hangi uniden mezunsun? bazi sorular sorabilir miyim

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,527
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Anakart b550 işlemci 5600X.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Selamlar, artık beklemekten bıktım. 3'e 5'e bakmak istemiyorum, sistem almaya karar verdim sanırım. Daha ucuza çıktığını bile bile şu sistemi almayı düşünüyorum. https://pckolik.com/pbwp-customization-default/?pid=25589 Sebepleri ise şöyle, ekran kartı piyasadaki en iyi 3060ti'lardan biri, işlemci youtube'a göre yeterli. 11400f almak istemiyorum, gamegaraj'daki sistemlerden bu sebeple vazgeçtim. Sizce, bu sistemde şunu kesin değiştir dediğiniz parça hangisi? Kararım sizce doğru mu?
Sistem Ryzen 3600 ile ciddi derecede darboğaz yapacaktır. Anakart seçenekleri kısıtlı, PSU pek kaliteli değil, SSD giriş seviyesi bu fiyata bu sistem alınmaz. Tabii ki karar sizindir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Alper Selman
Sistem Ryzen 3600 ile ciddi derecede darboğaz yapacaktır. Anakart seçenekleri kısıtlı, PSU pek kaliteli değil, SSD giriş seviyesi bu fiyata bu sistem alınmaz. Tabii ki karar sizindir.
hocam 4k'da kullanacağım, buna rağmen darboğaz olacak mıdır?

Anakart b550 işlemci 5600X.
Tabii tabii isterim :) keşke bu kadar bütçem olsaydı :)

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
hocam 4k'da kullanacağım, buna rağmen darboğaz olacak mıdır?

Tabii tabii isterim :) keşke bu kadar bütçem olsaydı :)
4K da çok rahat kullanabilirsiniz. Ancak sistem parasını hak etmiyor. Bu fiyata en az 11400F işlemci daha iyi SSD, kasa , PSU olması gerekirdi. Karar sizindir.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,527
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan

İmzamdaki sisteme alsam olur mu

Top Bottom