Neler Yeni

BU PC ALINIR MI (2.EL)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
Selim
Arkadaşlar şu pc alınır mi
Bütce 8000
Alınmaz 👍 bunun yerine ikinci elde 3k ya i3 10100f anakart ve 2x8 3600 MHz ram parça toplarsin 1k ya kaliteli PSU da eklersin 1k ya kaliteli bir kasa üstüne de ekran kartı alırsın.

MythPhantom

80+ Bronze

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Murat Cemal
1080ti aslında rx 6600 bulamazsan almak mantıklı, psu güzel daha önce ben kullandım memnun kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O bütceye göre iyi tercihler yapmışsın ama bence ekran kartından kıs işlemciyi r5 3600 ve anakartı b450 yap. Kalan paraya rx 6500 ya da xt modelini tercih et. İlerde upgrade yapmak daha kolay olur en azından.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
YAKUP HAN POLAT
Bütce 8000
Neyi amaçladigina bağlı sadece oyun oynayacağım yayınla içerikle işim yok canlı yayın yapmam dersen okey ama diğer türlü işlemcin ve anakartın sinifta kalır oyun odaklı fiyat performans sıkıntı çıkarmaz

Bütce 8000
Ryzen sistem daha ucuz ama bioslarlada artık çok stabil ryzen e yönel o
intelden daha tasarruflu uzun ömürlü ve stratejik olduğunu anlayacaksin

alikorkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Korkutali avar
Ben sistemi beğendim eğer bir sıkıntısı yoksa gerekli testleri yapıp alınabilir fiyatına göre güzel sistem 1080 ti hala taş gibi kart yeni nesil oyunlarda sıkıntı yaşarsın gerisi akar gider.

MythPhantom

80+ Bronze
Neyi amaçladigina bağlı sadece oyun oynayacağım yayınla içerikle işim yok canlı yayın yapmam dersen okey ama diğer türlü işlemcin ve anakartın sinifta kalır oyun odaklı fiyat performans sıkıntı çıkarmaz

Ryzen sistem daha ucuz ama bioslarlada artık çok stabil ryzen e yönel o
intelden daha tasarruflu uzun ömürlü ve stratejik olduğunu anlayacaksin
Sadece oyun üniversite hazırlık filan

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer Deniz Önder
Hocam aerocool iyi değil mi

Hocam bütçe yetersiz geliyo
Ben aerocool psu kullanıyorum ama kullandığım model aynı değil. Bana sıkıntı çıkarmadı şahsen. İnsanlar genelde markaya kötü diyor ama düzgün bir model seçerseniz sıkıntı yaşamazsınız. Bu resimdeki psu yu bi araştırın internette sıkıntı yaşayan var mı.

Ekran kartınız iyi ama ssd olarak sandisk veya daha iyi bir markaya yönelin benim tavsiyem. Anakartınız m2 destekliyor gibi eğer öyleyse sata ssd almayın bence. Xpg veya samsung marka ssd alın. Çünkü diğer ssd lerde hız düşme olayı var. Bende kioxia var onda hız düşmesi oluyor. (Micron diye bir marka daha var arkadaşım bana söylemişti. Türkiye de çok bilen yok ama bulursanız alınabilir. Hp laptop ile beraber geliyor genelde bu ssd)

İşlemciyi de darboğaz yapıyormu diye bakın. Yapmıyorsa hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Top Bottom