Neler Yeni

Bu sistem alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN
dostum bütçen düşük ryzen 7500f e ne olursa olsun hava sogutucu şart işlemci stok sogutucu ile yanıyor yıl olmuş 2024 1 tb ssd şart oglu şart artık üstüne amd için gene b serisi şart ileride güzel bir kart alırsın işlemcine biraz overclok yaparsın bir şeyler denersin daha iyi
depolama var hocam 3 tb b serisi niye şart? a serisi kötü mü

asko56

80+ Silver
depolama var hocam 3 tb b serisi niye şart? a serisi kötü mü
3 tb hard diskinizmi var hard disk artık yaramaz yeni nesil oyunlar artık direk ssd kurulumu istiyor güncel oyunlar depolama oalrak kullanabilirsiniz ama yeni nesil oyunlarda sıkıntı çekersiniz hard disk ile

2. b serisi şu sebep ten şart bir araba düşünün arabanın boş,orta ve dolu diye şeyleri vardır bilirmisiniz a serisi amd nin en boş en alt enkötü ürünü hiçbir özelligi yok b serisi ile orta dır x serisi ise dolu dur amd de soket 2028 e kadar destek alacagı için b serisi almanız ileri dönük kullanımda şarttır

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN
3 tb hard diskinizmi var hard disk artık yaramaz yeni nesil oyunlar artık direk ssd kurulumu istiyor güncel oyunlar depolama oalrak kullanabilirsiniz ama yeni nesil oyunlarda sıkıntı çekersiniz hard disk ile

2. b serisi şu sebep ten şart bir araba düşünün arabanın boş,orta ve dolu diye şeyleri vardır bilirmisiniz a serisi amd nin en boş en alt enkötü ürünü hiçbir özelligi yok b serisi ile orta dır x serisi ise dolu dur amd de soket 2028 e kadar destek alacagı için b serisi almanız ileri dönük kullanımda şarttır
hocam iyi diyon hoş diyon da ssd dediğin parçanın 1tb olanı nerden baksan 3-4 k hangi oyun zorla ssd kurulumu istiyor onuda ilk defa senden duydum ikincisi b serisi ile a serisi anakart arasında 3 k fiyat oynuyo her açıdan ekstra masraf bende biliyorum a serisinin alt model olduğunu onu geçtim 2028 e kadar destek verme olayı ne onuda ilk defa duydum

asko56

80+ Silver
hocam iyi diyon hoş diyon da ssd dediğin parçanın 1tb olanı nerden baksan 3-4 k hangi oyun zorla ssd kurulumu istiyor onuda ilk defa senden duydum ikincisi b serisi ile a serisi anakart arasında 3 k fiyat oynuyo her açıdan ekstra masraf bende biliyorum a serisinin alt model olduğunu onu geçtim 2028 e kadar destek verme olayı ne onuda ilk defa duydum
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.pcworld.com/article/203...the recommended,(also published by Microsoft).
amd soketine uzun süre işlmeci destegi bios destegi driver chipset destegi vermektedir siz am5 soket bir anakart aldıgınızda eger a serisi anakart alır iseniz 1.5 yıl sonra degiştirmeniz gerekebilir ama b serisi anakart alırsanız 4 yıl sonra gelicek işlemcilerde anca problem yaşarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN

amd soketine uzun süre işlmeci destegi bios destegi driver chipset destegi vermektedir siz am5 soket bir anakart aldıgınızda eger a serisi anakart alır iseniz 1.5 yıl sonra degiştirmeniz gerekebilir ama b serisi anakart alırsanız 4 yıl sonra gelicek işlemcilerde anca problem yaşarsınız
1buçuk sene sonra niye değiştiriyoruz hocam? b ile a yı karşılaştırınca aman aman Bi fark ta yok aralarında saçma geldi dediklerin bana biraz 2023 model anakartı niye değiştiriyoz

https://www.pcworld.com/article/2038891/youll-need-an-ssd-to-play-the-next-forza-game-on-pc.html#:~:text=Microsoft has released the recommended,(also published by Microsoft).

komik olan ne? ağzı olan konuşuyor bu forumlarda neyse..

asko56

80+ Silver
1buçuk sene sonra niye değiştiriyoruz hocam? b ile a yı karşılaştırınca aman aman Bi fark ta yok aralarında saçma geldi dediklerin bana biraz 2023 model anakartı niye değiştiriyoz

bilgisayardan anlamadıgınız çok belli amd nin a serisi anakartları alacagınız sistemdeki anakarta 100w üstü işlemci takarsanız anakart çok fazla ısınır ve yanmaya kadar gider siz bilinçsiz bir kullanıcı oldugunuz için ileride diyelim gittiniz nasıl olsa bu anakartta çalısıyor diye gittiniz 9000 ve 9000x3d serisi amd işlemci aldınız dogal olarak anakart gerekli voltajı işlemciye veremeyecegi için sistem hem ısınıcak hem işlemci anakarta uymak için kenidin kısıtlayacak ve drop atacaktır bu yüzden amd sistemlerde düzgün bir b serisi anakart almak daha saglıklı olucaktır soket destegi ve diger destekleri tam almak için

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN
bilgisayardan anlamadıgınız çok belli amd nin a serisi anakartları alacagınız sistemdeki anakarta 100w üstü işlemci takarsanız anakart çok fazla ısınır ve yanmaya kadar gider siz bilinçsiz bir kullanıcı oldugunuz için ileride diyelim gittiniz nasıl olsa bu anakartta çalısıyor diye gittiniz 9000 ve 9000x3d serisi amd işlemci aldınız dogal olarak anakart gerekli voltajı işlemciye veremeyecegi için sistem hem ısınıcak hem işlemci anakarta uymak için kenidin kısıtlayacak ve drop atacaktır bu yüzden amd sistemlerde düzgün bir b serisi anakart almak daha saglıklı olucaktır soket destegi ve diger destekleri tam almak için
o zaman ne yap biliyormusun bana 3 bin TL gönder b serisi alayım tamammı hadi bakalım

ayrıca şunuda belirteyim a serisinin b serisine yada x serisine göre en büyük dez avantajı şu az önce araştırdım b ve x anakartta işlemci overclok yapılabilirken a serisinde yapılamıyor

Son düzenleme:

WecitWCT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Mecit Çelik
zaten 4060 almam hocam 6700xt varken demiştim bunu işlemcide amd alıcağım soğutucu da taktımmı tadından yenmez amd iyidir.
Valla knk AMD işlemci alma sana önerim 12400F daha iyi FPS açısı yüksek sıcaklık düşük kalır. Sana önerim 🙏
Alacağın işlemciyi öğrenebilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN
Valla knk AMD işlemci alma sana önerim 12400F daha iyi FPS açısı yüksek sıcaklık düşük kalır. Sana önerim 🙏
Alacağın işlemciyi öğrenebilir miyim?
ben intel almam hocam amd varken ryzen 5 7500f alıcam işlemciyi soğutucu alırım çok ısınırsa

WecitWCT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Mecit Çelik
ben intel almam hocam amd varken ryzen 5 7500f alıcam işlemciyi soğutucu alırım çok ısınırsa
İyi bari hayırlı olsun
Merak ettim neden işlemci Intel istemiyorsun?

Şimdi anladım
Intel 13400F ile ryzen 7500
Karşılaştırdım baya fark olduğunu gördüm
👍

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DURSUN ŞAHİN
İyi bari hayırlı olsun

Şimdi anladım
👍
hocam valla intel kullandım baya bi ama amd daha fiyat performans ve aynı fiyatta çoğu modelde intel den daha yüksek performansı var modellerinde Ram mhz desteği olarakta baktığımız zaman amd önde o yüzden amd tercihim

İyi bari hayırlı olsun

Şimdi anladım
👍
sağolasın hocam daha almadım ama

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,664