Neler Yeni

BU SİSTEM GRAFİK TASARIM İÇİN UYGUN MU?

yusuf06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf Toruk
Arkadaşlar bu sistem grafik tasarım için uygun mudur acaba? Monster'dan alacağım yaklaşık 8500 gibi bir fiyatı var.

Intel i5-10200H-2,4GHz Turbo Boost ile 4,10GHz
Nvidia GTX1650 Ti 4GB GDDR6
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
500GB WD BLUE SN550 M.2 SSD

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Arkadaşlar bu sistem grafik tasarım için uygun mudur acaba? Monster'dan alacağım yaklaşık 8500 gibi bir fiyatı var.

Intel i5-10200H-2,4GHz Turbo Boost ile 4,10GHz
Nvidia GTX1650 Ti 4GB GDDR6
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
500GB WD BLUE SN550 M.2 SSD
8500TL'yi haketmiyor.

Gökhan61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Gökhan Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Her yerde görüyorum artık bu i510200h ile i510300h ın ne kadar bir farkı var dostlarım

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Monster için biraz pahalı geldi bana da.
O yüzden dedim zaten

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ikisini düşünebilirsiniz.

Üstekki 144Hz, alttaki 60Hz. Kasa kalitesi konusunda hangisi iyi bir fikrim yok.

EmreTRk

80+ Bronze
Kasa kalitesi ve hz den ziyade grafik tasarım için panellerin sRGB oranlarına bakılması gereklidir.

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Kasa kalitesi ve hz den ziyade grafik tasarım için panellerin sRGB oranlarına bakılması gereklidir.
Aynı zamanda işlemci ve grafik birimi de önemlidir. Bu fiyatlarda iyi bir renk uzayına sahip bir laptop bulması zor, bulsa da çoğu özelliği kısılmıştır.

EmreTRk

80+ Bronze
Aynı zamanda işlemci ve grafik birimi de önemlidir. Bu fiyatlarda iyi bir renk uzayına sahip bir laptop bulması zor, bulsa da çoğu özelliği kısılmıştır.
Renk uzayı düşük olduktan sonra almasın daha iyi. İşine yaramayacak sorun olarak. Çıkardığı ürün görsel üzerine kurulu olacak ancak farklı bir monitöre aldığı zaman tasarladığı şeyden alakasız bir şey ortaya çıkacak. İyice araştırıp bulmak lazım. sRGB oranını bulmak biraz zahmet isteyebiliyor bazen :)

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Renk uzayı düşük olduktan sonra almasın daha iyi. İşine yaramayacak sorun olarak. Çıkardığı ürün görsel üzerine kurulu olacak ancak farklı bir monitöre aldığı zaman tasarladığı şeyden alakasız bir şey ortaya çıkacak. İyice araştırıp bulmak lazım. sRGB oranını bulmak biraz zahmet isteyebiliyor bazen :)
Bütçeyi artırabilirse bulunabilir güzel renk uzayı bulunan bir laptop.

yusuf06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf Toruk
Bütçeyi artırabilirse bulunabilir güzel renk uzayı bulunan bir laptop.
Yorumlarınız için teşekkürler. Ancak bütçem bu kadarla kısıtlı maalesef. Fiyatından ziyade işimi görecekse bu sistem, yani hem grafik tasarımı yaptırıp aynı zamanda valorant cs:go tarzı oyunlar oynatabilecekse benim için okey.

attığınız sistemler daha çok oyun bazlı gibi geldi bana, bana daha çok grafik tasarım bazlı lazım ama aynı zamanda küçük oyunlar da oynayabileyim. Grafik tasarım sistemlerinde ram seçimi önemli diye biliyorum. 8gb ram biraz düşük kalmaz mı özellikle günümüz şartlarına göre?

Son düzenleme:

damedamedameyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Muhammed Emin Ocak
Yorumlarınız için teşekkürler. Ancak bütçem bu kadarla kısıtlı maalesef. Fiyatından ziyade işimi görecekse bu sistem, yani hem grafik tasarımı yaptırıp aynı zamanda valorant cs:go tarzı oyunlar oynatabilecekse benim için okey.

attığınız sistemler daha çok oyun bazlı gibi geldi bana, bana daha çok grafik tasarım bazlı lazım ama aynı zamanda küçük oyunlar da oynayabileyim. Grafik tasarım sistemlerinde ram seçimi önemli diye biliyorum. 8gb ram biraz düşük kalmaz mı özellikle günümüz şartlarına göre?
İş için de iyilerdir: AMD'nin güçlü işlemcisi ile NVidia'nın CUDA'sı sayesinde grafik tasarım işleriniz daha kolay olur diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,767
Üyeler
154,464
Son üye
mkbgl
Top Bottom