Neler Yeni

Bu sistem hakkında birkaç öneriye ihtiyacım var.

Zednax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Zed
-Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu konular hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadığım için böyle bir konu açtığımı belirtmek istedim.
-Altta linklerini vereceğim sistem hakkında birkaç öneriye ihtiyacım var.
-Öncelikle sistemde ekran kartı ve işlemcinin linki olmayacak çünkü ekran kartı olarak 3070 almayı düşünüyorum ve ilk sorum sizce 3080 almam daha mı mantıklı olur yoksa 3070 yeterli mi ? (önümüzdeki en az 5 yıl kullanıcam sistemi).
-Sistemde kod yazacağım ve oyun oynayacağım.
-İşlemcinin linkinin olmamasının sebebi de ryzen 4. nesili bekliyor ve almak istiyor olmam siz bana 4. nesil olarak hangi işlemciyi önerirsiniz ?
-Sizden bir diğer isteğim bana önericeğiniz işlemci için 240 mmlik iyi bir sıvı soğutma olacak.
-Bir diğer isteğim ise (Çok şey istediğimin farkındayım 😅 ) en az 1440p lik bir monitör önerisi olacak.
-Ve son bir şey kaldı son olarakta bu sisteme 16 gblik ram yeter mi ? aslında16+16 32 gblik bir ram kullanmak istiyorum ama linkteki ramların 16+16 32 gblik versiyonu cas 18, 8+8 16 gblik versiyonu ise cl 16 mhz leri eşit bana önerebileceğiniz 16 + 16 32gblik güzel bir ram var mı yoksa 8+8 16 mı kullanayım ?

-Bütçe konusunda belirlediğim belli bi sayı yok bu yüzden önereceğiniz parçaların fiyatları sistemle orantılı olursa sevinirim.

-Çok şey istedim biliyorum ama hayatımda ilk kez bir masaüstü pcm olucağı için fazla heyecanlı ve dikkatliyim umarım bu kadar istek beni sini bozucu birisi olarak göstermiyordur :D.Her ne kadar internetten araştırma yapıp youtubeden videolar seyretsemde foruma kesinlikle sormak istiyorum. Önereceğiniz ve söyleyeceğiniz şeyler için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Sistemin linki:

Anakart:

M2.SSD:

Ramlar:

Kasa:

PSU:

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Gerçekten efsane bir sistem olmuş öncelikle. Ekran kartı olarak 3070 veya 3080 çok yakışır yanına birde Ryzen4 mis olur. Sıvı soğutma olarak silver stone pf360 kullanabilirsin. 360mm ama uygun fiyatlı. RAM olarak render ve edit yapmayacaksan 16 yeter ama tabii 32 çok daha ileri dönük olur.

Zednax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Zed
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten efsane bir sistem olmuş öncelikle. Ekran kartı olarak 3070 veya 3080 çok yakışır yanına birde Ryzen4 mis olur. Sıvı soğutma olarak silver stone pf360 kullanabilirsin. 360mm ama uygun fiyatlı. RAM olarak render ve edit yapmayacaksan 16 yeter ama tabii 32 çok daha ileri dönük olur.
Render ve edit şuanda yapmıyorum ama ilerde ne olacağı belli olmaz en iyisi onu 32 yapayım bencede. Yanıtının ve önerilerin için teşekkürler 😃.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,626
Üyeler
141,322
Son üye
azgin.avrenli
Top Bottom