Neler Yeni

Bu sisteme 650W yeterli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Furkan Fırat
Yetmez. En az 800 watt'lık bir psu almanızı tavsiye ederim

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,608
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Aynı kasayı ve güç kaynağını Ryzen 5 3600 ve MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO ile kullanmaktayım. Sizin kullanacağınız sisteme de yeteceğini düşünüyorum çünkü sanılanın aksine böyle bir sistemi 550 W ile de sorunsuz kullanabilirsiniz. Asla ama asla 650 W'ı geçeceğini sanmıyorum, ama tabii ki 700 W'lık bir güç kaynağı alırsanız daha iyi olur. Ayrıca overclock yapacaksanız 650 W belki yetersiz kalabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı kasayı ve güç kaynağını Ryzen 5 3600 ve MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO ile kullanmaktayım. Sizin kullanacağınız sisteme de yeteceğini düşünüyorum çünkü sanılanın aksine böyle bir sistemi 550 W ile de sorunsuz kullanabilirsiniz. Asla ama asla 650 W'ı geçeceğini sanmıyorum, ama tabii ki 700 W'lık bir güç kaynağı alırsanız daha iyi olur. Ayrıca overclock yapacaksanız 650 W belki yetersiz kalabilir.
Overclock nedir ? Yapılması gereken bir şey mi ? Yapmalı mıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O.c yapmazsanız yeteceği kanaatindeyim.Alıntıyı görüntüle

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,608
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Mesaj otomatik birleştirildi:

Overclock hız aşırtma demektir. Parçalarınıza daha fazla voltaj vererek çalışma frekansını yükseltiyorsunuz. Daha fazla voltaj daha fazla ısı ve daha fazla performans demek. Ancak sonsuz voltaj vererek ve sonsuz soğutarak sonsuz performans elde edemiyorsunuz çünkü bu sefer stabilite devreye giriyor. Anakartınızın güç beslemesi ne kadar iyiyse o kadar stabil olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Alperen Filiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Overclock hız aşırtma demektir. Parçalarınıza daha fazla voltaj vererek çalışma frekansını yükseltiyorsunuz. Daha fazla voltaj daha fazla ısı ve daha fazla performans demek. Ancak sonsuz voltaj vererek ve sonsuz soğutarak sonsuz performans elde edemiyorsunuz çünkü bu sefer stabilite devreye giriyor. Anakartınızın güç beslemesi ne kadar iyiyse o kadar stabil olur.
Yani yapmalı mıyım yoksa gerek yok mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,150
Üyeler
155,370
Son üye
Reynoff
Top Bottom