Neler Yeni

Bu sistemi alıyorum? ( DDR5&4060)

Bütçe
25000
Arkadaşlar bu sistemi almaya karar verdim düşünceleriniz neler,değilştirmem ya da eklemem gereken bir şey var mı sizce ? Aslında daha yüksek bir sistem toplayacaktım ama bütçem bu kadar maalesef bir soru da aslında burdan sorucam DDR 5 desteğinden dolayı ileriki yıllarda işlemci ve ekran kartını daha üst düzeylere upgrade etmeyi düşünüyorum sıkıntı yaşayabileceğim bir durum olur mu ? (Kasa W veya Anakart yetersiz kalır gibi gibi) Ve son olarak bu fiyata daha iyisi var mı var ise sistem linklerinizi bekliyorum.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
401
İsim
Arda
Arkadaşlar bu sistemi almaya karar verdim düşünceleriniz neler,değilştirmem ya da eklemem gereken bir şey var mı sizce ? Aslında daha yüksek bir sistem toplayacaktım ama bütçem bu kadar maalesef bir soru da aslında burdan sorucam DDR 5 desteğinden dolayı ileriki yıllarda işlemci ve ekran kartını daha üst düzeylere upgrade etmeyi düşünüyorum sıkıntı yaşayabileceğim bir durum olur mu ? (Kasa W veya Anakart yetersiz kalır gibi gibi) Ve son olarak bu fiyata daha iyisi var mı var ise sistem linklerinizi bekliyorum.

Gayet iyi sorun olmaz ama bütçeniz çıkıyorsa yapabilirseniz 520 tl ödeyerek psu 750w yapmanızı tavsiye ederim daha rahat edersiniz ileri de. DDR5 olması + bir avantaj ek olarak stok soğutucuda kullanmamanızı tavsiye ederim bu işlemciyi ısınan bir işlemci ek olarak soğutucu alırsanız güzel olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gayet iyi sorun olmaz ama bütçeniz çıkıyorsa yapabilirseniz 520 TL ödeyerek psu 750w yapmanızı tavsiye ederim daha rahat edersiniz ileri de. DDR5 olması + bir avantaj ek olarak stok soğutucuda kullanmamanızı tavsiye ederim bu işlemciyi ısınan bir işlemci ek olarak soğutucu alırsanız güzel olur.
önerin var mı ya da özelleştirmelerden seçmemi belirttiğin ? daha önce ek soğutucu kullanmadım hiç .

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
401
İsim
Arda
önerin var mı ya da özelleştirmelerden seçmemi belirttiğin ? daha önce ek soğutucu kullanmadım hiç .
i5 12400fte stok soğutucu ile kullandığım da valorantta 100 dereceye çıkıyordu https://www.gaming.gen.tr/urun/3846...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/ bunu aldım masaütsünde 100 derece olan işlemci 30-40lar da geziyor aaa+ oyunu last of us'da 51 55 derece arasıydı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

i5 12400fte stok soğutucu ile kullandığım da valorantta 100 dereceye çıkıyordu https://www.gaming.gen.tr/urun/3846...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/ bunu aldım masaütsünde 100 derece olan işlemci 30-40lar da geziyor aaa+ oyunu last of us'da 51 55 derece arasıydı.

Bütçe çıkarsa en son attığımı alabilirsiniz hem sizin için daha iyi olur çift fanlı ve daha fazla soğutur.

Bu da var ama en ucuzu şu anda şu https://www.gaming.gen.tr/urun/3846...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/ benim aldığım gayet memnunum

Pekte bir şey özelleştirmeye gerek yok kasa dışın da oda bütçe çıkarsa 520 lira verilebilir 750 psu sonuçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Hüseyin Emir

Bütçe çıkarsa en son attığımı alabilirsiniz hem sizin için daha iyi olur çift fanlı ve daha fazla soğutur.

Bu da var ama en ucuzu şu anda şu https://www.gaming.gen.tr/urun/3846...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/ benim aldığım gayet memnunum
3. Link harici açılmıyor

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
401
İsim
Arda
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

3. Link harici açılmıyor
Gaminggenin böyle kötü bir problemi var gaming gen sitesine girip

Thermalright Assassin King 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili​

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
401
İsim
Arda

Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili​

teşekkür ederim kat kat iyileri sizin olsun 🙏
Teşekkürlerr sormaya hakkım yok ama aldınız mı ?

Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili​

Teşekkürlerr sormaya hakkım yok ama aldınız mı ?
akşam alıcam bir sıkıntı çıkmazsa

asko56

80+ Bronze

1 Amd de a serisi anakart alınmaz

2. 2024 yılında 500 gb ssd alınmaz

3. i5 veya ryzen 5 dahil ve üstü ne alırsan al sogutucu şart

4. amd nin soketi 2027 2028 yılına kadar işlemci destegi ve güncelleme alıcagı için güncel kalmak kisteyeceksin 750w gold alman daha saglıklı olur

1 Amd de a serisi anakart alınmaz

2. 2024 yılında 500 gb ssd alınmaz

3. i5 veya ryzen 5 dahil ve üstü ne alırsan al sogutucu şart

4. amd nin soketi 2027 2028 yılına kadar işlemci destegi ve güncelleme alıcagı için güncel kalmak kisteyeceksin 750w gold alman daha saglıklı olur
öneri sistemin nedir?

asko56

80+ Bronze
öneri sistemin nedir?
ddr5 de önerebilicegim bir sistem yok ddr5 de 25 e her parçası kısılmıs sistem alıyorsun tavsiyem ddr5 de en ucuz sistemi konfigre edip gelen ekran kartını satıp 2.el de 3060ti veya 6700xt kovalardım tabi biraz bütçe ekleyerek

eger sıfır takıntın varsa ddr4 de 18 bin tl ye itpyada bulunana sistemi güzelce konfigre edip onuda alabilirsiniz

örnek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,050
Üyeler
145,095
Son üye
Force00
Top Bottom