Neler Yeni

bu sistemle bu fiyat iyi midir?

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
1704181387095.png

fiyatı 27.000 tl tutuyor. bu fiyatlara daha iyi önerebileceğiniz başka bir bilgisayar var mıdır? yoksa güzel midir fiyatı ve sistemi? değişmesi gereken parça vs var mıdır?

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Alıntıyı görüntüle

fiyatı 27.000 TL tutuyor. bu fiyatlara daha iyi önerebileceğiniz başka bir bilgisayar var mıdır? yoksa güzel midir fiyatı ve sistemi? değişmesi gereken parça vs var mıdır?

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sağ olun ama bütçeyi biraz zorluyor diyorsanız ki evet gerçekten değer kaçırma düşünürüm. bir de buna soğutucu gerekli diye düşünüyorum

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
sağ olun ama bütçeyi biraz zorluyor diyorsanız ki evet gerçekten değer kaçırma düşünürüm. bir de buna soğutucu gerekli diye düşünüyorum
Senin attığın sistemle arasında 464 ₺ var kral :cautious: Bütçeni zorluyorsa daha düşük sistemler de var onlara da bakabilirsin. Bu DDR5 ileriye dönük bir sistem.

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
Senin attığın sistemle arasında 464 ₺ var kral :cautious: Bütçeni zorluyorsa daha düşük sistemler de var onlara da bakabilirsin. Bu DDR5 ileriye dönük bir sistem.
değiştirdiğim seçeneklerle birlikte 29,300 küsüre denk geliyor. (rami 32 gbye çıkardım.) benim attığım sistem de wifi desteği var ama bunda yok bu da ayrı bir masraf. bir de soğutma olmadan bunu kullanmak biraz zor olur. ondan dedim o da ayrı bir masraf ama dersen ki değer arada çok fark var düşünürüm. bir de ekran kartı birinin asus birinin galax arada çok fark olur mu?

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
değiştirdiğim seçeneklerle birlikte 29,300 küsüre denk geliyor. (rami 32 gbye çıkardım.) benim attığım sistem de wifi desteği var ama bunda yok bu da ayrı bir masraf. bir de soğutma olmadan bunu kullanmak biraz zor olur. ondan dedim o da ayrı bir masraf ama dersen ki değer arada çok fark var düşünürüm. bir de ekran kartı birinin asus birinin galax arada çok fark olur mu?
Hocam bu sistemi alıp da Wi-Fi dongle takma zaten. Kabloyla bağlan, internet hızın ~2 kat fark eder. 1600 ₺ farkla Peerless Assassin soğutucu alırsın. 32GB RAM için de ileride paran olduğunda upgrade edersin, şuan için 16GB'nin yetmediği durum çok nadir. Bana kalırsa bu sistemde Gen 4.0 bir SSD eksiği var. Onu çözmen lazım esas.

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
Hocam bu sistemi alıp da Wi-Fi dongle takma zaten. Kabloyla bağlan, internet hızın ~2 kat fark eder. 1600 ₺ farkla Peerless Assassin soğutucu alırsın. 32GB RAM için de ileride paran olduğunda upgrade edersin, şuan için 16GB'nin yetmediği durum çok nadir. Bana kalırsa bu sistemde Gen 4.0 bir SSD eksiği var. Onu çözmen lazım esas.
https://www.gaming.gen.tr/urun/1993...kuma-3500mb-yazma-2100mb-m-2-ssd-snv2s-1000g/ ssd olarak bu olur mu mesela. bir de soğutucu seçeneği yok malesef orada nasıl yapılır montajından çok fazla anlamam

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
https://www.gaming.gen.tr/urun/1993...kuma-3500mb-yazma-2100mb-m-2-ssd-snv2s-1000g/ ssd olarak bu olur mu mesela. bir de soğutucu seçeneği yok malesef orada nasıl yapılır montajından çok fazla anlamam
O SSD'yi önermem, şuna bakabilirsin:

Özelleştirme seçeneklerinde Soğutucu Seçimi var zaten. Oradan özelleştirirsen onlar montajlayıp gönderirler. Çok da zor bişiy değil kendin de bir iki video izleyip yapabilirsin de hiç tecrüben yoksa zorlar biraz.

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
O SSD'yi önermem, şuna bakabilirsin:

Özelleştirme seçeneklerinde Soğutucu Seçimi var zaten. Oradan özelleştirirsen onlar montajlayıp gönderirler. Çok da zor bişiy değil kendin de bir iki video izleyip yapabilirsin de hiç tecrüben yoksa zorlar biraz.
bu ssd seçeneklerde yok. harici almak da zor olur. bir de dmye bakarsanız daha detaylı görüşmek için. teşekkür ederim.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
bu ssd seçeneklerde yok. harici almak da zor olur. bir de dmye bakarsanız daha detaylı görüşmek için. teşekkür ederim.
Özelleştirmelerdeki Samsung 980 Pro ve sonrası olan toplamdaki 3 adet SSD'yi öneririm hocam. Onlardan birini seçebilirsin, tercihen KC3000 ilk sırada olur önerilerimde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,379
Üyeler
156,600
Son üye
mete670
Top Bottom