Neler Yeni

Yardım Bu Soğutucu Kasama Sığar mı

Global1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağatay
Alt kapak filan ne varsa hepsi içinde.
Knk şu videoda dk 2.10 da koyduğu plastikler VS onlarla birlikte diyorsun değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

TDP denen bir değer var bu soğutmasını belirliyor. 224xts modeli 220W TDP değerine sahip. Thermalright peerless ise hatırlayamadım ama bundan daha fazla bir değere sahipti fakat arada öyle uçurum bir fark yok 224xts modelini alsan da işini fazlasıyla görür.
Kasam kapalı bir kasa mesh değil bir oyuna giriyorum 5 dk sonra işlemci 90 95 derecelere geliyor o yüzden almışken iyisini alayım diyorum

Thadox

80+ Bronze
Knk şu videoda dk 2.10 da koyduğu plastikler VS onlarla birlikte diyorsun değil mi

Kasam kapalı bir kasa mesh değil bir oyuna giriyorum 5 dk sonra işlemci 90 95 derecelere geliyor o yüzden almışken iyisini alayım diyorum
Hocam yapacağınız şey çok ama çok basit. Stok fanı sök. Cetveli işlemciye daya sonra bak 155 cm temperli cama kadar gidiyor mu. Gitmiyorsa alabilirsin. Dediğin yerleştirme aparatları soğutucunun yüksekliğini artırmıyor asıl iş işlemci ile soğutucunun öpüştüğü yer de gerisini boş ver. Ama kafam rahat olsun dersen 224xts soğutucu boyutu 151 cm biraz daha kısa. Ve bu soğutucu da kaliteli bir soğutucu arada dağlar kadar fark yok.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,591
İsim
Selim

Evet hepsi içinde dostum

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,366
İsim
Kerem Çavuş
Kasanın markası da mı yok , markayı yaz görsellerden bulmaya çalış , dediğin değerler doğruysa sığar bu arada

Global1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağatay
Kasanın markası da mı yok , markayı yaz görsellerden bulmaya çalış , dediğin değerler doğruysa sığar bu arada
Knk Kasam eski bir şey adını bilmiyorum dediğim gibi anakart ile kapak arası 16.5 cm mesafe var olmaz ise 224 xts alayım

Evet hepsi içinde dostum
Knk sen hangi soğutucuyu kullanıyorsun

Global1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağatay
Al kankam bu da diğer soğutcunun linki içinden çok kaliteli bir macun da çıkıyor. (Ben yerinde olsam hazır almışken thermalright alırdım çünkü bence rahatlıkla sığar).
Knk bir şey soracam ses konusunda 2 soğutucu da nasıl hangisi daha sesiz

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,366
İsim
Kerem Çavuş
Knk Kasam eski bir şey adını bilmiyorum dediğim gibi anakart ile kapak arası 16.5 cm mesafe var olmaz ise 224 xts alayım

Knk sen hangi soğutucuyu kullanıyorsun
Senin için kasayı açıp ölçtüm ramlere dokunduğu için 2 mmlik payla birlikte tam anakartın hizasından 160mm ölçtüm

Son düzenleme:

Thadox

80+ Bronze
Knk bir şey soracam ses konusunda 2 soğutucu da nasıl hangisi daha sesiz
Kağıt üstünde
224xts 28 db
Thermalright 25 db olarak gözüküyor.
Ek olarak amazonda thermalright için 265W TDP değerine sahip demiş.
224XTS ise 220W TDP değerine sahip.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,366
İsim
Kerem Çavuş
Bende anakart ile kapak arası 16.5cm cıkıyor uyar mı
rahat sığar benim ramlere abartı dokunmasına rağmen bu şekilde , arkadaşta gt301 var 160mm cpu fan desteği olmasına rağmen yine aynı ramle aynı şekilde ramlere dokunmasına rağmen ona bile hem bu soğutucu hem de deepcool ag620 rahat şekilde sığdı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,072
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bende anakart ile kapak arası 16.5cm cıkıyor uyar mı
15.7 cm thermalright sığar bende almayı düşünüyorum Gskill ripjaws ramler var (fazla uçuyor olsamda yılbaşına kadar alırım muhtemelen)

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,959
İsim
Hacı
Knk altına koyulan aparat plastik VS onlarla birlikte mi 155mm diyorsun yada bildiğin başka soğutucu varsa atabilirmisin olmaz ise başka soğutucu alayım

İşlemciden itibaren olçsem bile 2-3 milim fark oynar diye düşünüyorum
Altına koyduğun plastiğin hiçbir alakası yok uzunlukla. Onu anakartın arkasına takıyorsun zaten...

Top Bottom