Neler Yeni

Bu Yorum Hakkında Ne Düşünüyosunuz?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,967
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Önemli bir şey yok bana ne faydanız var ne zararınız ben sadece sizi uyarmaya çalışıyorum ama pek bir faydası olmuyor. yapabileceğim bir şey yok senin dinin sana benim dinin bana. İyi günler.
Biraz öldürdüm gibi ama bunlar hep sizi sevdiğimden. Sevmedigim insan olsanız cevap vermem zaten.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Haramlar bellidir, helaller bellidir. Haramın me'suliyeti yapan kişiyi bağlar. Günahı kendi boynunadır. Mü'mine düşen kendi görevini yapmaktır. Kendinin ilk görevi emr-i bi'l ma'rûftur, spesifik bir kadın şahsı hedef almadan ortaya konuşarak güzelce uyarır. Tesettür emrini hatırlatır. Bunu yaptıktan sonra tesettür emirlerinin ilk olarak Nur suresi 30. ayet ile erkeklere indiğini hatırlar. Bakmayacaksın. Bu kadar basit. İster gözlerini dağla, ister nefsini eğit, ister evden çıkma. Beni ilgilendirmez. Nasıl bir yol izleyeceğin senin tercihin.

Kişinin asıl eleştirmesi gereken açık giyinen kadınlar değil, açık giyinen kadınlara bakan gözleri olmalıdır. Milleti tahkir edeceğine evvela nefsine yuları vursun. Başkalarını yuhalayacağına ben ne konudan eksik oldum da emr-i bi'l ma'rûf yapamadım diye düşünsün. Herkes kendine çeki düzen verirse toplum düzelir zaten. Ona buna laf atıp sataşmaya gerek yok. Bu durumun namaz kılmak ile de bir ilgisi yok. Kadına kalkan dili de eli de ilk kıran İslam'dır. İtimat etmeyin bu tip yorumlara.

Tre-x

80+ Silver
Biraz eğitimle biraz dinle alakalı bir durum

OnurCiftci26

80+ Bronze
Geçenlerde youtuba bir haberde mini etekli bir kıza taciz edildiğini gördüm, ve yorumlarda şöyle bir yorum gördüm:

"Bizim milletimiz neden bu kadar acik giyinir ki, bunlar hep namaz kilmadigimiz için oluyor"

Bu yorum çok değişiğime gitti ve bu şekilde düşünenleri çok cahil buluyorum, sonra ona yazdım ki "Din veya namazla ne ilgisi var bunun istediği gibi acık giyinir kimse bişey yapamaz ona" yazdım. Oda cevap olarak "Sizin gibi cahiller ne anlar işte" yazdı.

Bu konuşma hakkında düşünceleriniz neler?
Arkadaş boş verin böyle şeyleri.

Sen öyle düşünüyorsun o başka türlü düşünüyor. Herkes bir düşünecek diye bir şey yok ki.

O öyle düşündü diye cahil buluyorsan peki sen onun tam zıttı düşünüyorsun diye kendini profesör seviyesinde falan mı olduğunu düşünüyorsun?

Omni-Man

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
894
İsim
A
Sizin inancınız bunu serbest bıraksa da bir kız ergen olduktan sonra asla açık giyinemez hatta ergen olmadan öncede bir yaştan sonra kapalı giyinmesi lazım mesela 10 gibi. Giydiği şeyler de uzuvlarını da belli edemez anladığım kadarıyla arkadaş dinine bağlı biri gibi. Ben arkadaşa katılıyorum. aslında kızlar asla böyle giyinemez hatta ve hatta evleneceğiniz kızında sadece el, ayak ve yüzlerine bakabilirsiniz bunlar serbest onun dışında şuan ki giyinişler tamamen İslam'a aykırı. kısacası ben arkadaşa katılıyorum.
ne demek herkes kapalı giymek zorunda ne diyorsun sen ya istiyen istediğini giyer kimse kimsenin dinine laf edemez burası laik bir ülke her ülkede böyle olmalı 10 yaşında kız niye kapalı giymek zorunda olsun namaz kilmadiğımız için olmuyor bu tacizler cahillikten yobazliktan oluyor baskıdan oluyor

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,747
İsim
Mert Can Ergün
Sizin inancınız bunu serbest bıraksa da bir kız ergen olduktan sonra asla açık giyinemez hatta ergen olmadan öncede bir yaştan sonra kapalı giyinmesi lazım mesela 10 gibi. Giydiği şeyler de uzuvlarını da belli edemez anladığım kadarıyla arkadaş dinine bağlı biri gibi. Ben arkadaşa katılıyorum. aslında kızlar asla böyle giyinemez hatta ve hatta evleneceğiniz kızında sadece el, ayak ve yüzlerine bakabilirsiniz bunlar serbest onun dışında şuan ki giyinişler tamamen İslam'a aykırı. kısacası ben arkadaşa katılıyorum.
yorumuna katılmıyorum burası iran ırak suriye değil ister kapalı giyer ister açık sen buna karışamassın eskiden iran ve ırak gibi yerler de bayanlar hep açıktı :mad::mad:

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
yorumuna katılmıyorum burası iran ırak suriye değil ister kapalı giyer ister açık sen buna karışamassın eskiden iran ve ırak gibi yerler de bayanlar hep açıktı :mad::mad:
İran ve Irak'ın şeriat ülkesi olduğunu söyleyen var mı? buna inanıyor muyum sence?

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,747
İsim
Mert Can Ergün

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ne demek herkes kapalı giymek zorunda ne diyorsun sen ya istiyen istediğini giyer kimse kimsenin dinine laf edemez burası laik bir ülke her ülkede böyle olmalı 10 yaşında kız niye kapalı giymek zorunda olsun namaz kilmadiğımız için olmuyor bu tacizler cahillikten yobazliktan oluyor baskıdan oluyor
Laik bir ülke farkındayım bu yüzden "normalde" diyorum şeriat ülkesi olsaydı diyorum. eğer gerçekten benim inancım gibi olan bir şeriat ülkesi olsaydı gerçekten hiçbir açık kız, kadın göremezdiniz. namaz kılamadığımız için değil evet. Müslümanca yaşamadığımız için böyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben şeriat mı dedim
Yazdığın mesaj bunu ifade etmiyor mu? ben İslam ülkesi demişim sende İran, Irak demişsin.

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
Yapılan kesinlikle yanlış.Ne olursa olsun tecavüz kesinlikle yanlıştır.İster mini giysin ister başka bir şey farketmez.Ama @Harley Quinn❖ gibi bazı üyeler de resmen islam ülkeleri tecavüzcüdür,namaz kılanlar tecavüzcüdür,dini islam olanlar daha çok tecavüz eder gibi saçma şeyler söylemiş bunlara katılmıyorum.Bunlar cahillerin söylediği genellemelerden öteye gidemez zaten.İslam dininde bunun ne kadar günah bir şey olduğu her zaman belirtilmiştir zaten.Kesinlikle haram ve yasaktırr.Madem islam ülkelerinde tecavüz daha çok o zaman neden İsveç,ABD,Belçika vs. ülkelerde tecavüz oranı daha yüksek?

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,966
İsim
Kgn
Geçenlerde youtuba bir haberde mini etekli bir kıza taciz edildiğini gördüm, ve yorumlarda şöyle bir yorum gördüm:

"Bizim milletimiz neden bu kadar acik giyinir ki, bunlar hep namaz kilmadigimiz için oluyor"

Bu yorum çok değişiğime gitti ve bu şekilde düşünenleri çok cahil buluyorum, sonra ona yazdım ki "Din veya namazla ne ilgisi var bunun istediği gibi acık giyinir kimse bişey yapamaz ona" yazdım. Oda cevap olarak "Sizin gibi cahiller ne anlar işte" yazdı.

Bu konuşma hakkında düşünceleriniz neler?
Bugünferay yelmen adındaki bir canlı varlık bir doktoru yoğun bakımlık ediyor.Eğer onlara göre Müslümanlık,Din ve Namaz buysa devam edebilirler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,373
Üyeler
155,246
Son üye
ghostbuster
Top Bottom