Neler Yeni

Bütçe 2.500tl Apu sistem istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Abdullatif KARTAL
Öncelikle merhaba arkadaşlar. arkadaşım için toplam bütçem 3000 tl 2.500tl'ye kasayı apu sistem şeklinde toplayıp mouse klavye kulaklık bunlar içinde 500 tl bütçe ayırdım.
şuan apu sistem toplamam için ideal bileşenler nelerdin. vega işlemcilere baktığımda çoğu sitelerde stok yok bunun sebebi nedir ? birde apu sistem toplarken anakartın bir önemi var mı yani önemi var mı derken herhangi dikkat edeceğim bir özelliğinin olması şart mı ?

Gwortiy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Okan demirkan
Knk anakart İn önemi var a320m alma b450m al ileriye dönük olur

tayfun601

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Tayfun DALOĞLU
Ana kart arkadasin dedigi gibi b450 m alman iyi olur ve rem konusuna dikkat et en az cift rem olsun dual kanal dedikleri ve apu sistem oldugu icin cl degeri dusuk olsun olabildigince ve mhz ide onemi alabileceginin en yuksek mhz lisi olsun cunku rem cok onemli apu sistemde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknobiyotigin vardi hatirladigim kadariyla

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Öncelikle merhaba arkadaşlar. arkadaşım için toplam bütçem 3000 TL 2.500tl'ye kasayı APU sistem şeklinde toplayıp mouse klavye kulaklık bunlar içinde 500 TL bütçe ayırdım.
şuan APU sistem toplamam için ideal bileşenler nelerdin. vega işlemcilere baktığımda çoğu sitelerde stok yok bunun sebebi nedir ? birde APU sistem toplarken anakartın bir önemi var mı yani önemi var mı derken herhangi dikkat edeceğim bir özelliğinin olması şart mı ?
Bence ekipmandan biraz feragat et ve daha iyi bir apu topla (bu bütçe ile r3 1200 rx570 yada rx560 lı 2 li toplayabilirsin ve apu olarak r5 serisi apu alabilirsin ekipmandan parayı kısıp pc ye yatırırsan 150tl ye dark ın setini al
https://www.teknobiyotik.com/donani...dark-gh100-kulakustu-mikrofonlu-kulaklik.html
Ekipmanı değiştirirsin ama anakart ve işlemciyi değiştirmen zor olur

Tarık Baskan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Rechete
Bir sistem kurdum bakabilirsin burdan:

Sistemin apu olduğu için monitör ile anakart uyumlu olmalıdır. ona dikkat et. :)

Mouse anlamındada steelseries almanı öneririm gerçekten f/p anlamında harika bir marka.

KToprak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Kamil
Bir sistem kurdum bakabilirsin burdan:

Sistemin APU olduğu için monitör ile anakart uyumlu olmalıdır. ona dikkat et. :)

Mouse anlamındada Steelseries almanı öneririm gerçekten f/p anlamında harika bir marka.
Monitörle anakart nasıl uyumlu oluyor hocam

Tarık Baskan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Rechete
Monitörle anakart nasıl uyumlu oluyor hocam
Anakartın monitör için girişleri vardır.VGA HDMI DVI gibi.Eğer apu bir sistem topluyorsan monitörün bağlantılarını anakarta takarsın.Eğer anakart monitörün girişlerini desteklemiyorsa ya anakartı ya da monitörü değiştirmen gerekir.Mesela ben dvı ve hdmı girişleri olan bir monitör aldım ancak anakartın dvı girişi yok.O zaman ikisinden birini değiştirmem gerekir.Mantık bu.Sistemi toplayacak arkadaşta buna dikkat etsin. :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,512
Üyeler
146,733
Son üye
sagoluyorum0
Top Bottom