Neler Yeni

Burak Yılmaz Milli Takımdan ayrıldı

Kontfire

80+ Silver
Portekiz maçından sonra Burak Yılmaz milli takımdan ayrıldigini açıkladı. Bazi açıklamalarda bulundu ;

"Penaltıyı atsam 2-2 olacaktı. Portekiz için işler zorlaşabilirdi ." dedi.

Penaltı anıyla ilgili konuşan Burak Yılmaz
" Atamadım... Nasıl atamadım, hala şok içeresindeyim. Atamadım. Futbol bu. Futbolun belki de güzelliklerinden bir tanesi. Bizim için çok kötü ama Portekiz için güzelliklerinden bir tanesi. Ülkemizi üzdük, insanlarımızı üzdük. O yüzden kusura bakmasınlar. Penaltı olunca 'Kesin gol, 2-2 oldu' dedim. Sonrasını düşünmeye başladım. Kaçırmayı hiç düşünmedim. Kaçırınca da büyük hayal kırıklığı oldu. Özür dilerim. Ne söyleyebilirim yani. Bunla alakalı söyleyecek bir şey yok. Bu penaltıyı ömrüm boyunca her gece rüyamda atacağım ya da uyumadan önce... 3'lü 4'lü bakmamak lazım. Penaltı gol olsa 2-2 olacaktı, önümüze bakacaktık. Bocaladık belki ama 3'lüyü de yerine getirdik büyük çoğunluğunda. Bocalama olacaktır, Portekiz'le oynuyoruz sonuçta. Onların da oyun içinde üstünlüğü olacaktır. Bu maçı tamamen penaltıya bağlamak lazım. 2-2 olsa farklı bir senaryo olacaktı. 3'lü 4'lü değil, penaltı gol olsa farklı yere gidecekti"

Son sözlerinde özür diledi ;

"Böyle üzüntülü bir maçtan sonra bırakmak istemezdim. Böylesi doğru. Herkesten özür diliyorum. Bu formayı şerefle, namusla, güzel bir şekilde taşıdım. Bütün hocalarıma teşekkür ederim. Benden bu kadar..." dedi.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,430
İsim
Deniz Bey
2-2 olsa 3 ü yemezdik ama yapacak bir şey yok penaltı demek kesin gol demek değil sağlık olsun

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,476
İsim
Oğuz Oğuz
Ne kadar penaltıyı atamamış olsada, bu takımda emeği çok.
Buraktan sonra bayrağı kim alacak sorusu düşünülmeli bence.
Evet keşke penaltıyı başkası atsaydı ama futbol bu.
Son dakikaya kadar Portekiz gibi bir deplasmanda ezilmeden oynadık.
Bu mücadele yeterdi bizim için.
Bir de yenseydik muhteşem olurdu ama kısmet değilmiş.
Belkide tarihimizin en iyi dünya kupası elemerini oynadık ama saçma sapan beraberlikler ile hollanda lider çıktı.

0xzeroX

80+
Ne kadar penaltıyı atamamış olsada, bu takımda emeği çok.
Buraktan sonra bayrağı kim alacak sorusu düşünülmeli bence.
Evet keşke penaltıyı başkası atsaydı ama futbol bu.
Son dakikaya kadar Portekiz gibi bir deplasmanda ezilmeden oynadık.
Bu mücadele yeterdi bizim için.
Bir de yenseydik muhteşem olurdu ama kısmet değilmiş.
Belkide tarihimizin en iyi dünya kupası elemerini oynadık ama saçma sapan beraberlikler ile hollanda lider çıktı.
Keşke böyle bi maç sonunda bırakmasaydı. Ama dediğin gibi emeği çok. Geçen sene de Fransa liginde bir efsaneydi.

Kadir_1987

80+ Silver
Portekiz maçından sonra Burak Yılmaz milli takımdan ayrıldigini açıkladı. Bazi açıklamalarda bulundu ;

"Penaltıyı atsam 2-2 olacaktı. Portekiz için işler zorlaşabilirdi ." dedi.

Penaltı anıyla ilgili konuşan Burak Yılmaz
" Atamadım... Nasıl atamadım, hala şok içeresindeyim. Atamadım. Futbol bu. Futbolun belki de güzelliklerinden bir tanesi. Bizim için çok kötü ama Portekiz için güzelliklerinden bir tanesi. Ülkemizi üzdük, insanlarımızı üzdük. O yüzden kusura bakmasınlar. Penaltı olunca 'Kesin gol, 2-2 oldu' dedim. Sonrasını düşünmeye başladım. Kaçırmayı hiç düşünmedim. Kaçırınca da büyük hayal kırıklığı oldu. Özür dilerim. Ne söyleyebilirim yani. Bunla alakalı söyleyecek bir şey yok. Bu penaltıyı ömrüm boyunca her gece rüyamda atacağım ya da uyumadan önce... 3'lü 4'lü bakmamak lazım. Penaltı gol olsa 2-2 olacaktı, önümüze bakacaktık. Bocaladık belki ama 3'lüyü de yerine getirdik büyük çoğunluğunda. Bocalama olacaktır, Portekiz'le oynuyoruz sonuçta. Onların da oyun içinde üstünlüğü olacaktır. Bu maçı tamamen penaltıya bağlamak lazım. 2-2 olsa farklı bir senaryo olacaktı. 3'lü 4'lü değil, penaltı gol olsa farklı yere gidecekti"

Son sözlerinde özür diledi ;

"Böyle üzüntülü bir maçtan sonra bırakmak istemezdim. Böylesi doğru. Herkesten özür diliyorum. Bu formayı şerefle, namusla, güzel bir şekilde taşıdım. Bütün hocalarıma teşekkür ederim. Benden bu kadar..." dedi.
Penaltı gibi açıklaması da cacık.
Bizim cacıklar akşam bir harikaydı.
Yanındakine pas vereme sonra bahane üret.
Baştan aşağı hepsi bu açıklamayı yapmalı ve o şanlı formayı çıkartıp gitmeli.

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
Keşke maçtan önce bıraksaydi

Top Bottom