Neler Yeni

C++ öğrenmek için altyapıya sahip olmak gerekli mi ?

KirliKill

80+ Silver
yazılım dünyasına giriş yapacağım ve altyapısızım. c++ öğrenmeden önce bir dil bilmem gerekli mi ? yoksa 0 dan kurs alırsam c++ için herşeyi anlatırlar mı

owel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
ömer
Benim önerim javayı öğren. Javayı öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmen çok çok daha kolay olacaktır.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
yazılım dünyasına giriş yapacağım ve altyapısızım. c++ öğrenmeden önce bir dil bilmem gerekli mi ? yoksa 0 dan kurs alırsam c++ için herşeyi anlatırlar mı
Önce gidiceğiniz alanı seçmeniz gerek.Web alanındanmı ilerleyeceksiniz , oyun sektörümü veayre.Ayrıca bana Rotangar#2224 dende ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

KirliKill

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim önerim javayı öğren. Javayı öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmen çok çok daha kolay olacaktır.
Önce gidiceğiniz alanı seçmeniz gerek.Web alanındanmı ilerleyeceksiniz , oyun sektörümü veayre.Ayrıca bana Rotangar#2224 dende ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.
UE4 başta olmak üzere oyun yazabilmek için geliştirme yapmak istiyorum. web tasarım ve robotik odlamayla işimin olamamsını istiyorum.

C12H16N2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
M.S.C
Altyapısız birine C++ ağır gelebilir ama C++ ile başlayıp kendini ilerleten çok arkadaşım oldu. Azimle çalıştığınız müddetçe makine dilini bile öğrenirsiniz.

LaketrooS

80+ Silver
UE4 başta olmak üzere oyun yazabilmek için geliştirme yapmak istiyorum. web tasarım ve robotik odlamayla işimin olamamsını istiyorum.
C öğren daha iyi olur C++ çok zorlar robotik kodlama çok eğlenceli olur hocam. C kitapları al gece gündüz çalışmak o kadar eğlenceli oluyordu ki 1 yıl önce fln şuan düz liseye gittiğim için :(

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Unreal Engine = C++
Unity = C#

oyun için bunlardan birini öğrenmeniz gerek, altyapıya gerek yok fakat zorlanabilirsiniz.

Robotik kodlama/yapay zeka için ise Python, Windows uygulama kodlamak içinde C# öğrenebilirsiniz.

Web için PHP/HTML/JS/CSS

KirliKill

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
C öğren daha iyi olur C++ çok zorlar robotik kodlama çok eğlenceli olur hocam. C kitapları al gece gündüz çalışmak o kadar eğlenceli oluyordu ki 1 yıl önce fln şuan düz liseye gittiğim için :(
türkçe kitap var mı ? cahillik kadar değil ama çok az ingilizcem var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Unreal Engine = C++
Unity = C#

oyun için bunlardan birini öğrenmeniz gerek, altyapıya gerek yok fakat zorlanabilirsiniz.

Robotik kodlama/yapay zeka için ise Python, Windows uygulama kodlamak içinde C# öğrenebilirsiniz.

Web için PHP/HTML/JS/CSS
reis işte bunlardan birini öğrenmek için altyapıya ihtiyacım var mı diye soruyorum

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
türkçe kitap var mı ? cahillik kadar değil ama çok az ingilizcem var
Mesaj otomatik birleştirildi:

reis işte bunlardan birini öğrenmek için altyapıya ihtiyacım var mı diye soruyorum
Hocam ben başta web tarafında HTML/PHP ile başladım sonra site işlerini bırakıp C# geçtim. Ki zaten HTML/PHP ile C#'ın pek alakası yok. Azimli olursan her türlü öğrenirsin

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
C++ için gerekli altyapı: Elekronik, bilimsel matematik, İngilizce de fena olmaz, ve işletim sistemi hakkında yeterli bilgi.

Ama sade yüksek seviyede temel Ç++ için bir altyapıya gerek yok. Okuma yazma bil yetiyor.

Top Bottom