Neler Yeni

C.Ronaldo Allahın adıyla diyerek golünü attı.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Jarvis-M

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Jarvis-M
Bak senin gibilerde ben çok rastlıyorum. Adam islam ile alakalı en temel hususları bile bilmiyor. Yolunu gösteriyorsun ben hafızım diyor hiç sekmez.
1697463896409.png

Belge sınavını geçersem onuda paylaşırım. Yeterki siz azıcık mantıklı konuşun

Son düzenleme:

şahin doğan

80+ Platinum

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Jarvis-M
Eğer yalan söylemiyorsan durum çok çok daha vahim demektir. Allah ıslah etsin.
Tabi xd, kendini tanımadığın insanlardan üstün görüp dinde danışılacak ilk kişi gibi davranma yeterli.

GirayHan

80+ Gold
Hastalıklı kafa falan değil. Müslüman olmayan bir insanın islam usullerince namazı kılınmaması gerekiyor zaten. Hayatı islama düşmanlık ile geçmiş ve cenazesi camiye gelip de namaz kılınması istemek iki yüzlülük.
Bu ülkenin en büyük sıkıntısı her türlü islam düşmanlığını yapıp da ben Müslümanım diye gezip suyu bulandıran insanlardır zaten.
işte o müslümanlık olayını bilemezsin. adam 30 yıllık ateisttir ölmeden 2 gün önce müslüman olmuştur daha kimseye söyleme fırsatı bulamamıştır araba çarpmış o gün de ölmüştür. o yüzden müslüman niyetine namazı kılınır. islamda şüpheye yer yoktur. ortada şüphe varsa şüpheyi ortadan kaldıracak kurana göre olan ilk eylem yapılır.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Jarvis-M
Adam 2+2 = 5 diye ısrar ediyor. Sonra da matematik öğretmeniyim diyor belge atıyor.
Bende öyleysen daha kötü durum diyorum.
Bu da bana kapak atıyor.
Komik olan hz.muhammed'in vefatından sonra büyük alimler bile yorumlamaları farklı yapıp mezheplerin temelini oluşturmuşken senin burada hepimizin tam olarak senin belirlediğin doğru ve yanlışlara inanmamızı isteyip yapmayanlarada 2 + 2 = 5 diyor demeye çalışman.
işte o müslümanlık olayını bilemezsin. adam 30 yıllık ateisttir ölmeden 2 gün önce müslüman olmuştur daha kimseye söyleme fırsatı bulamamıştır araba çarpmış o gün de ölmüştür. o yüzden müslüman niyetine namazı kılınır. islamda şüpheye yer yoktur. ortada şüphe varsa şüpheyi ortadan kaldıracak kurana göre olan ilk eylem yapılır.
Al sana başka bir "karşıt" görüş daha, bunu neyle inkar edeceksin merakla beklemekteyiz.

GirayHan

80+ Gold
haa adam ölmek üzeredir son cümlesinde namazım kılınmasın direkt gömün beni der o zaman giderler direkt gömerler. islam akıl ve mantık dinidir. mantık harici olan herşeyi red eder. zaten bizim insanımız hacı hocanın lafından çıkıp kuran'ı doğru anlasa ve yorumlasa ki yorumlayabilir kuranda allah kuluna kafi değil midir der bir başka ayette de allahtan başka şefaatçi yoktur der. kuranı okuyan mantık süzgeçinden geçiren ve mantıkla kuranda yazanları hayatında paralel olarak uygulayan insanlar bana göre gerçek müslümanlardır. arap kutsal arapça kutsal olsa arap ırkı kutsal olsa kuran araplara gelmezdi.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Jarvis-M
haa adam ölmek üzeredir son cümlesinde namazım kılınmasın direkt gömün beni der o zaman giderler direkt gömerler. islam akıl ve mantık dinidir. mantık harici olan herşeyi red eder. zaten bizim insanımız hacı hocanın lafından çıkıp kuran'ı doğru anlasa ve yorumlasa ki yorumlayabilir kuranda allah kuluna kafi değil midir der bir başka ayette de allahtan başka şefaatçi yoktur der. kuranı okuyan mantık süzgeçinden geçiren ve mantıkla kuranda yazanları hayatında paralel olarak uygulayan insanlar bana göre gerçek müslümanlardır. arap kutsal arapça kutsal olsa arap ırkı kutsal olsa kuran araplara gelmezdi.
Şunu anlatamıyoruz işte, birkaç kişinin arkasından onların her yorumunu doğru bulup adeta haşa peygamber edip kendileri oturup kutsal kitabı 1 kere okuma zahmetine girmiyorlar.

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,106
İsim
Semih
Napalım 30 yıllık ateiste belki Müslüman olmuştur son dakika diye Müslüman usüllerince mi defnedelim dostum kendinde misin? Adamın ateistliğiyle alakalı 30 yıllık delili varken biz sadece zannın ihtimali üzere mi muamele edelim? Dediğin gibi bir durum varsa zaten Allah ile onun arasında gerektiği gibi muamele görür ahirette.

Top Bottom