Neler Yeni

Canlı yayın için Ekran kartı öneri

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ
Şöyle hem oyun hem yayın yapıcaksan amd yayın tarafında nvidia ya göre az performans veriyor olabilir ancak söz konusu rx 6800 olunca 4060ti 16 gb ekran kartını oyunlarda ciddi fps farklarıyla geçiyor 4070 rakibi

Senin için Saf Güç mü önemli yoksa DLSS Mi Bu Önemli Kalite mi Performans mı

adilkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil
Senin için Saf Güç mü önemli yoksa DLSS Mi Bu Önemli Kalite mi Performans mı
Dlss tam olarak ne oluyor hocam benim için yayında kasmasın piyasada GTA 6 gibi çıkcak oyunlarda skntı yaşamadan yayın yapayım 3.4 yıl idare etsin yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ
Kalite dersen 3060ti.... DLSS 3 derssen 4060-4060ti-4070 olur Fakat Ben Hem Kalite Hem Performans Dersen 4070- 4070ti ve üstü ama bunun için işlemci değiştirmen gerekecek... :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dlss tam olarak ne oluyor hocam benim için yayında kasmasın piyasada GTA 6 gibi çıkcak oyunlarda skntı yaşamadan yayın yapayım 3.4 yıl idare etsin yeter

DLSS, yapay zeka destekli grafiklerde performansı büyük ölçüde artıran devrim niteliğinde bir atılımdır. GeForce RTX 40 Serisi GPU'lardaki yeni dördüncü nesil tensör çekirdekleri ve Optik Akış Hızlandırıcısı ile güçlendirilen DLSS 3, fazladan yüksek kaliteli kareler oluşturmak için yapay zekayı kullanır.19 Nis 2023

Kalite dersen 3060ti.... DLSS 3 derssen 4060-4060ti-4070 olur Fakat Ben Hem Kalite Hem Performans Dersen 4070- 4070ti ve üstü ama bunun için işlemci değiştirmen gerekecek... :D

DLSS, yapay zeka destekli grafiklerde performansı büyük ölçüde artıran devrim niteliğinde bir atılımdır. GeForce RTX 40 Serisi GPU'lardaki yeni dördüncü nesil tensör çekirdekleri ve Optik Akış Hızlandırıcısı ile güçlendirilen DLSS 3, fazladan yüksek kaliteli kareler oluşturmak için yapay zekayı kullanır.19 Nis 2023

DLSS (Deep Learning Super Sampling), Nvidia'nın yapay zeka destekli bir teknolojisi olarak düşük çözünürlüklü görüntüleri yüksek çözünürlüğe dönüştürerek oyunlardaki grafik performansını artırmayı amaçlar.

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
slm
Bütçeni söyler misin kankam ne kadar bütçen var 15 bin bütçen varsa 4060 Ti veya 7800 XT alabilirsin.
7800 XT 4070'e yakın performans veriyor ama 4060 Ti'de AV1 özelliği var AMD 7000 serisinde var mı onu bilmiyorum.

adilkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil

DLSS (Deep Learning Super Sampling), Nvidia'nın yapay zeka destekli bir teknolojisi olarak düşük çözünürlüklü görüntüleri yüksek çözünürlüğe dönüştürerek oyunlardaki grafik performansını artırmayı ama
İşlemci değiştirmeye gerek yok hocam

Bütçeni söyler misin kankam ne kadar bütçen var 15 bin bütçen varsa 4060 Ti veya 7800 XT alabilirsin.
7800 XT 4070'e yakın performans veriyor ama 4060 Ti'de AV1 özelliği var AMD 7000 serisinde var mı onu bilmiyorum.
10.15 arası

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ

DLSS (Deep Learning Super Sampling), Nvidia'nın yapay zeka destekli bir teknolojisi olarak düşük çözünürlüklü görüntüleri yüksek çözünürlüğe dönüştürerek oyunlardaki grafik performansını artırmayı amaçlar.

Yani Özet olarak 1080p görüntüyü Arka Planda 720p olarak işleyerek 1080p Görüntü Almanı Sağlıyor

İç tarafta Ekran Kartı 720p işliyor. 720p işlediği için sen daha Fazla FPS Alıyorsun. Dış Tarafta Senin Gördüğün Fakat Sen Görüntü Çıkışın 1080p Oluyor gibi.....Bilmem Anlatabildim mi

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,353
İsim
Yusuf
Selamun Aleyküm Arkadaşlar piyasadaki çoğu oyunda akıcı bir şekilde canlı yayın için sistemimi güçlendirmek istiyorum kasma donma yapmaması için
Yeni bir ekran kartı eklemeyi düşünüyorum hangi ekran kartı beni uzun süre götürür ve anakartım hangi ekran kartını destekler şuanki indirimli fiyatlardan yararlanarak sistemi nasıl yüksektirim yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran kartı:MSI GTX 1060 6Gb 192 Bit
Anakart: Asus TUF B450-Plus Gaming
Ram: Corsair 16gb ram 8×2
SSD:480gb
yayın için nvidia tarafı. amd intel falan yok yani ben çok sıkıntı yaşadım. stream core çok etki ediyor. özellikle codec konusunda cuk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ
Yani Özet olarak 1080p görüntüyü Arka Planda 720p olarak işleyerek 1080p Görüntü Almanı Sağlıyor

İç tarafta Ekran Kartı 720p işliyor. 720p işlediği için sen daha Fazla FPS Alıyorsun. Dış Tarafta Senin Gördüğün Fakat Sen Görüntü Çıkışın 1080p Oluyor gibi.....Bilmem Anlatabildim mi

Görüntü Ufak Şeylerden Feragat etmek zorunda Kalıyorsunn

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ
Stream core : Yayın İşlemesi Codec ise İşlediği Yayının Formatı

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,353
İsim
Yusuf
Stream core ve codec ne hocam
yayında kulanacağın teknolojiler. yayın açtığında ekran kartına binen yükü sırtlanıyorlar. diğer marka tarafında bu stream core'lar daha az ve yayın açtığında oynadığın oyunun fpsi zıbab diye düşüyor. nvidia da bu düşüşü hissedemiyorsun bile.

The Semih

80+ Silver
Valla hocam ben fazla anlamam yukardaki arkadaş farklı bir yorum atmış sende aynı şekilde kararsız kaldım senin dediğin ekran kartı benim

Valla hocam öbür arkadaş da farklı yorum atmış kararsız kaldım şuan
Kankam sen beni dinle Yayın için AMD öneren ilk defa birini görüyorum, NVIDIA Kayıt + Yayın + Render da CUDA çekirdek gerçeği var ve programlar ile partner firmadır bu yüzden tüm twitch yayıncıları gibi sizde minimum RTX 4060 almalısınız.
NVIDIA AV1 kodek sistemi çok başarılı OBS den AV1 olarak yayın yapabiliyorsunuz fakat şimdilik sadece Youtube da çalışıyor ileride twitchede gelecek.

NVIDIA Partner firmaları listesi aşağıdaki linkden bakabilirsin.

adilkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Adil
Kankam sen beni dinle Yayın için AMD öneren ilk defa birini görüyorum, NVIDIA Kayıt + Yayın + Render da CUDA çekirdek gerçeği var ve programlar ile partner firmadır bu yüzden tüm twitch yayıncıları gibi sizde minimum RTX 4060 almalısınız.
NVIDIA AV1 kodek sistemi çok başarılı OBS den AV1 olarak yayın yapabiliyorsunuz fakat şimdilik sadece Youtube da çalışıyor ileride twitchede gelecek.

NVIDIA Partner firmaları listesi aşağıdaki linkden bakabilirsin.

4060 alsam işlemcim yeterli olur mu PSU anakart uyumlu olur mu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,699
Üyeler
140,686
Son üye
Cemoko
Top Bottom