Neler Yeni

casper excalibur g870 fan hızı ile ilgili yardım

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
Casper excalibur g870 laptop aldım 2 ay önce ve fanları normal kullanımda bile 3500 RPM seviyelerini görüyor. Control center diye bir uygulaması var burdan ofis modunu almama rağmen bu fan hızı ve dolayısıyla fan sesini düşüremiyorum. Bu fan hızını ayarlamanın bir yolu yok mu film izlerken bile pervane gibi kafa ütülüyor.İnternette dolaşırken veya film izlerken bunu düşürmenin bir yolu var mı lütfen yardımcı olunuz şimdiden teşekkürler.

TİTAN.

80+ Platinum
Casper excalibur g870 laptop aldım 2 ay önce ve fanları normal kullanımda bile 3500 RPM seviyelerini görüyor. Control center diye bir uygulaması var burdan ofis modunu almama rağmen bu fan hızı ve dolayısıyla fan sesini düşüremiyorum. Bu fan hızını ayarlamanın bir yolu yok mu film izlerken bile pervane gibi kafa ütülüyor.İnternette dolaşırken veya film izlerken bunu düşürmenin bir yolu var mı lütfen yardımcı olunuz şimdiden teşekkürler.
İşlemci gücünü kusmayı dene

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
onu nasıl yapıyoruz ustam bide bu fan hızını manuel olarak ayarlayamıyor muyuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci gücünü kusmayı dene

TİTAN.

80+ Platinum

Kendi özel programından ayarlayabiliyorsun diye biliyorum
Kanka güç seçeneklerinden güç planına git ve ordan işlemci güç yüzdesini kıs

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
Kendi özel programından ayarlayabiliyorsun diye biliyorum
Kanka güç seçeneklerinden güç planına git ve ordan işlemci güç yüzdesini kıs
kanka ikisini de uygulamıştım ama ikisi de çözüm olmadı buzdolabına koycam yakında :peeposad: termal macunu bitmiştir falan diye götürdüm yetkili servise hala aynı düzeltemedim bi çok sinir bozucu helikopter gibi

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
arkadaşlar benden başka bu ürünü kullanan birisi varsa control centerdan rpm seviyelerini atabilir mi benim bilgisayarda mı bi anormallik var yoksa standart mı bu kasalarda

TİTAN.

80+ Platinum
fan sesi yüksekliğini bu kasalarda duymuştum ama bu tarz bir problem cidden can sıkıcı
cihazı alalı ne kadar oldu
kanka ikisini de uygulamıştım ama ikisi de çözüm olmadı buzdolabına koycam yakında :peeposad: termal macunu bitmiştir falan diye götürdüm yetkili servise hala aynı düzeltemedim bi çok sinir bozucu helikopter gibi

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
2 ay civarı oldu yaklaşık wp destek hattına yazdım dün ama 2 saatte 1 mesaj atabiliyolar anca çözemiyorum Bi türlü şu işi

fan sesi yüksekliğini bu kasalarda duymuştum ama bu tarz bir problem cidden can sıkıcı
cihazı alalı ne kadar oldu
2 ay civarı oldu yaklaşık wp destek hattına yazdım dün ama 2 saatte 1 mesaj atabiliyolar anca çözemiyorum Bi türlü şu işi

aerys_00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
İlker Akkaya
Kanka aynı pc bende de var rpm değerleri aynı ama beni rahatsız etmiyor o kadar

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,377
İsim
Hakanbey
Kulaklık tak son ses müzik aç keyfine bak :) Yapacak bişey yok.

TİTAN.

80+ Platinum

kanka servise gönderdiğin zaman ne dendi uygulamadı fan rpm değerleri yazıyor olması lazım

yüzük

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salim gür
kanka servise gönderdiğin zaman ne dendi uygulamadı fan rpm değerleri yazıyor olması lazım
kanka ilk götürdüpüm zaman sürekli dalgalanma oluyodu fanlarda mesela birden çıkıyodu 4000 e sonra düşüyodu onu çözdüler.Standart bu şekilde demek ki ya yukarda arkadaş da yazmış keşke caperın kendi uygulaması biraz detaylı olsaydı da ayarlayabilseydim adamlar öyle bi uygulama yapmış ki işlemci sıcaklığı bile gözükmüyo yalandan 3 tane mod koymuşlar ama bir işe yaradığı yok modların

TİTAN.

80+ Platinum
kanka ilk götürdüpüm zaman sürekli dalgalanma oluyodu fanlarda mesela birden çıkıyodu 4000 e sonra düşüyodu onu çözdüler.Standart bu şekilde demek ki ya yukarda arkadaş da yazmış keşke caperın kendi uygulaması biraz detaylı olsaydı da ayarlayabilseydim adamlar öyle bi uygulama yapmış ki işlemci sıcaklığı bile gözükmüyo yalandan 3 tane mod koymuşlar ama bir işe yaradığı yok modların
Kanka ben o modu kullanıyorum Casper olan cihazda gayet detaylı her şey
Bilemedim bende 4 mod vardı mesela
Fan problemi için bir şey diyemiyorum maalesef

Top Bottom