Neler Yeni

Cennet/Cehennem ve Sonsuzluk İlişkisi (Tezim Dinleri)

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
lan adamın 2-3 saatte yaptığı videoyu sana nasıl yazarak anlatayım (ayrıca hiç bir dini 2-3 saatlik video izleyerek yargılayamazsın derinlemesine araştırman lazım ) islamı araştırdıysan inanmadıysan okey seni inandırma gibi bi derdim yok her ateist aynı şeyi diyo hepinize 100 sayfa yazımı yazalım bide demişki senin görüşün yokmu puahahahahhah lan siyaset yorumlamıyoruz kuranı islamı konuşuyoruz burda zortt
Mesaj otomatik birleştirildi:

bak arkadaşım hristiyan biri bozulan ve geçerliliğini yitirmiş bi kitaba geçerliliğini yitirmiş bi kurala ibadet etse ne etmese ne Allah diyoki bu kitaba göre ibadet edeceksiniz bende bi din uydurayım ibadet yapayım benide cennete alın diyeyim ozaman senin yaş 10 heralde bunu ayırt edemiyosun

lan adamın 2-3 saatte yaptığı videoyu sana nasıl yazarak anlatayım
Adamın videosunu yorumla diyen yok. Eğer yorum yapıyorsan kendi düşünceni söyleyeceksin ? Senin kaynağın youtube videoları mı yoksa Kur'an mı ? Kur'an'ı okuduysan zaten kendi kanıtını gelip sunabilirsin, video izlemek isteseydim gider izlerdim zaten, senin gibi müslümanlar Kur'an okumadığı için hep böyle youtube videoları arkasına saklanıyor. Ayrıca Kur'an okudum zaten, yani senden de, youtube videolarından da öğreneceğim hiçbir şey yok. İslamın gerçekliğini kanıtlayacaksan kanıtla yoksa sus.
her ateist aynı şeyi diyo
Ateist değil Agnostiğim, İslam'a inanmaya biri Ateist olmuyor.
Allah diyoki bu kitaba göre ibadet edeceksiniz bende bi din uydurayım ibadet yapayım benide cennete alın diyeyim ozaman senin yaş 10 heralde bunu ayırt edemiyosun
Mesele din uydurup ibadet yapayım değil, liseli zekanla sen bunu mu anladın ? Başka birine göre de Kur'an uydurma o yüzden gelip diğer dinler uydurma diye boş yapamazsın. İşte bunu anlamadığın için 10 saattir vak vak ötüyorsun.
Liseli çocuktan din öğrenecek değilim o yüzden sen forumdaki diğer 5 IQ müslümanlarla tartışmaya gir.

Son düzenleme:

Rakunabii

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
659
İsim
durden

Adamın videosunu yorumla diyen yok. Eğer yorum yapıyorsan kendi düşünceni söyleyeceksin ? Senin kaynağın youtube videoları mı yoksa Kur'an mı ? Kur'an'ı okuduysan zaten kendi kanıtını gelip sunabilirsin, video izlemek isteseydim gider izlerdim zaten, senin gibi müslümanlar Kur'an okumadığı için hep böyle youtube videoları arkasına saklanıyor. Ayrıca Kur'an okudum zaten, yani senden de, youtube videolarından da öğreneceğim hiçbir şey yok. İslamın gerçekliğini kanıtlayacaksan kanıtla yoksa sus.

Ateist değil Agnostiğim, İslam'a inanmaya biri Ateist olmuyor.

Mesele din uydurup ibadet yapayım değil, liseli zekanla sen bunu mu anladın ? Başka birine göre de Kur'an uydurma o yüzden gelip diğer dinler uydurma diye boş yapamazsın. İşte bunu anlamadığın için 10 saattir vak vak ötüyorsun.
Liseli çocuktan din öğrenecek değilim o yüzden sen forumdaki diğer 5 IQ müslümanlarla tartışmaya gir.
İq su olmayan yaratık seni youtube videoları mı kuran mı nasıl soru ? youtube videolarında kuranı yıllar boyu araştırmış insanlar bize bilgi sunuyor kuranıın yanında insanlık ve dinler tarihide lazım, sana 100 bin kez dedimki ben sana saatlerce sürecek videoyu yazarak anlatamam sana kanıtlama gibi bi derdimde yok ayrıca kuran okudum sana veya videolara ihtiyacım yok dedikten 1 cümle sonra kanıtla yoksa sus demişsin dediğini 1 cümle sonra unutan asosyal obez bi ** sın büyük ihtimal 😃

bu arada Agnostik biri ateistten daha *** biridir Allah var da olabilir yokda olabilir insanlar buna karar veremez ne la puahahah

ben araştırarak müslüman olan biriyim kuran uydurma dememi bekleme benden ayrıca diğer insanlar yanlış dini seçtiler bende bi din uydurup islam uydurma diyebilirim ama gerçek değişmiyo sana her şeyi tekrar tekrar anlatmıyacam sende İQ problemi var

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Konuyu boşuna inanç sistemini kanıtlama çabasına sokuyorsunuz. İnanç kanıtlanabilir olsa insanlar 1 veya 2 din arasında dağılırdı yüzlerce, binlerce değil.
Bilimle inancı kıyaslasanız ne olacak? Boşuna birbirinizi kırıyorsunuz.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,275
İsim
Oğuz
Konuyu boşuna inanç sistemini kanıtlama çabasına sokuyorsunuz. İnanç kanıtlanabilir olsa insanlar 1 veya 2 din arasında dağılırdı yüzlerce, binlerce değil.
Bilimle inancı kıyaslasanız ne olacak? Boşuna birbirinizi kırıyorsunuz.
Ee ben de bunu anlatmaya çalışıyorum ama arkadaş Kur'an şöyle böyle diyor falan diye zırvalıyor.

İq su olmayan yaratık seni youtube videoları mı kuran mı nasıl soru ? youtube videolarında kuranı yıllar boyu araştırmış insanlar bize bilgi sunuyor kuranıın yanında insanlık ve dinler tarihide lazım, sana 100 bin kez dedimki ben sana saatlerce sürecek videoyu yazarak anlatamam sana kanıtlama gibi bi derdimde yok ayrıca kuran okudum sana veya videolara ihtiyacım yok dedikten 1 cümle sonra kanıtla yoksa sus demişsin dediğini 1 cümle sonra unutan asosyal obez bi ** sın büyük ihtimal 😃

bu arada Agnostik biri ateistten daha *** biridir Allah var da olabilir yokda olabilir insanlar buna karar veremez ne la puahahah

ben araştırarak müslüman olan biriyim kuran uydurma dememi bekleme benden ayrıca diğer insanlar yanlış dini seçtiler bende bi din uydurup islam uydurma diyebilirim ama gerçek değişmiyo sana her şeyi tekrar tekrar anlatmıyacam sende İQ problemi var
:D Haklısın kardeşim benim, haklısın canım, haklısın

Kur'an okuyan müslüman küfür ederek İslam'ı kanıtlamaya çalışıyor, haklısın liseli kardeşim benim

alex jensen

80+ Silver
Anlayamazsın mümkün değil, gecelerim çöpe gitti o süreçte yok olma hissi çok kötü diye. Ama bana göre bu çünkü değerli varlıklar değiliz, senin gibi 8 milyar tane vücut var. O yüzden yok olmak beni korkutmuyor.
değer sayıyla ölçülmez canlı olarak bakarsan en üstün canlı sensin zekan var evrilliyorsun öğreniyorsun inşa ediyorsun gezegeni keşfediyorsun senin dışında bir canlı yok senin kadar yetenekli

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,713
Üyeler
157,121
Son üye
Hmmm31
Top Bottom