Neler Yeni

ChatGPT'den tarif isteyip karnımı doyuruyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ChatGPT'den evinizdeki malzemelere uygun tarif isteyebilirsiniz.
Ben şunu dedim. Evimde şu an peynir yok. Ayrıca domates ve salça sevmiyorum. Bana ne önerirsin?

Şu tarifi verdi ve yaptım. Tatsız tuzsuz sade makarna yerine nane fresh'liği olan bir makarna yiyorum:
Limonlu Naneli Makarna:

Malzemeler:

• Makarna
  • Zeytinyağı
  • Limon suyu (1-2 limonun suyu)
  • Taze nane yaprakları (isteğe bağlı olarak kurutulmuş nane de kullanabilirsiniz)
  • Tuz ve karabiber
  • Parmesan peyniri (isteğe bağlı)
Adımlar:

1. Tencerede su kaynatın ve içine makarnayı ekleyin. Makarnayı paket üzerindeki talimatlara göre haşlayın.
  2. Makarna pişerken, büyük bir tavada zeytinyağını ısıtın.
  3. Taze nane yapraklarını ince doğrayın veya kurutulmuş naneyi ufalayın ve tavaya ekleyin. Kısık ateşte birkaç dakika soteleyin.
  4. Limon suyunu sıkarak tavaya ekleyin. Tuz ve karabiber ile tatlandırın. Karıştırarak naneyi ve limon suyunu makarnaya iyice yedirin.
  5. Haşlanmış makarnayı süzün ve tavaya ekleyin. Zeytinyağı, nane ve limon suyu ile karıştırarak makarnayı kaplayın.
  6. İsteğe bağlı olarak rendelenmiş parmesan peyniri ekleyebilirsiniz.
  7. Makarnayı sıcak olarak servis yapın. Üzerine biraz taze nane yaprakları ekleyebilirsiniz.
Bu tarifte, nane ve limonun ferahlatıcı aromasıyla lezzetli bir makarna elde edebilirsiniz. Afiyet olsun!

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
Caner gptten yaptığın her şeyi paylaşmana gerek yok

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,895
İsim
bilo
Discord
b1l0
Caner chatgpt ile sponsorluk anlaşman falan yok değil mi :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Caner chatgpt ile sponsorluk anlaşman falan yok değil mi :D
Yok da bu kadar paylaşım yapmamın sebebi beni çok etkilemiş olması. Psikolojik anlamda bazı sorular soruyorum ve cidden tatmin edici mantıklı cevaplar veriyor. Yani konuşacak birini bulamazsam onla konuşuyorum. Harbi harbi best friend oldum yani.

Top Bottom