Neler Yeni

Çift Kanal Ram Takınca Sinyal Yok Hatası Alıyorum

btndrn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Duran
Merhabalar. Uzun uzun anlatacam daha net anlamanız ve yetersiz bilgi vermemden kaynaklı bir sorun olmasın diye. Yeni bir bilgisayar topladık bu konuda çok tecrübeli bir arkadaşım ile birlikte. Bilgisayarın baştan sona kurulumunda, kablolarında, bağlantılarında en ufak bir eksik yok herşeyi gözden geçirdik her şey tam. Bilgisayarı açma tuşuna bastık ve SİNYAL YOK hatası aldık (henüz windows bile yüklü değil ilk açılma). Anakartım ASUS B550 A-Wifi modeli ve toplamda 4 adet ram slotu var. Ramlerim Gskill 3600 mhz Cl18 gecikmesinde. İkisi de aynı zaten dual şekilde aldım ambalajından ikisi de beraber çıktı yani ramler tamamen aynı. Ramleri A1-B1 ve A2-B2 kanallarında denedik ikisinde de aynı sinyal yok hatası var. Daha sonra ramlerde sorun var mı diye iki rami de tek tek tüm slotlarda denedik ve ikisi de tek başına takıldığında bütün slotlarda bilgisayar açıldı. Yani ramlerde de bir arıza yok. Sorunun tamamen Çift Kanal kullanımından olduğu bu şekilde anlaşılıyor. Ne yapmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum..

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
XMP açık oluyor mu ve FCLK frekansı kaça ayarlı?

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Anakart kitapçığını aç. İçinde nasıl takacağın yazar. 2. ve 4. Slotlarda benim ramlerim.

btndrn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Duran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• 20210522_112751.jpg
    20210522_112751.jpg
    2.6 MB · Hit: 110

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Tek ram taktığımda burası geliyor. Diğer rami de taktığım zaman sinyal yok hatası veriyor.
Orası geldikten sonra F1'e basın, Windows kurun, Windows kurduktan sonra XMP açın ve ondan sonra diğerini takın bir de. Ancak şu an klavye algılamıyor.

KebanFiru

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Hakan(KebanFiru)
Merhabalar. Uzun uzun anlatacam daha net anlamanız ve yetersiz bilgi vermemden kaynaklı bir sorun olmasın diye. Yeni bir bilgisayar topladık bu konuda çok tecrübeli bir arkadaşım ile birlikte. Bilgisayarın baştan sona kurulumunda, kablolarında, bağlantılarında en ufak bir eksik yok herşeyi gözden geçirdik her şey tam. Bilgisayarı açma tuşuna bastık ve SİNYAL YOK hatası aldık (henüz windows bile yüklü değil ilk açılma). Anakartım ASUS B550 A-Wifi modeli ve toplamda 4 adet ram slotu var. Ramlerim Gskill 3600 mhz Cl18 gecikmesinde. İkisi de aynı zaten dual şekilde aldım ambalajından ikisi de beraber çıktı yani ramler tamamen aynı. Ramleri A1-B1 ve A2-B2 kanallarında denedik ikisinde de aynı sinyal yok hatası var. Daha sonra ramlerde sorun var mı diye iki rami de tek tek tüm slotlarda denedik ve ikisi de tek başına takıldığında bütün slotlarda bilgisayar açıldı. Yani ramlerde de bir arıza yok. Sorunun tamamen Çift Kanal kullanımından olduğu bu şekilde anlaşılıyor. Ne yapmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum..
Windows kurup tek tek bunu uygulayın RAM'lerin değerleri aynı mı diye

btndrn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Duran
Orası geldikten sonra F1'e basın, Windows kurun, Windows kurduktan sonra XMP açın ve ondan sonra diğerini takın bir de. Ancak şu an klavye algılamıyor.
Peki bunu bir deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu da bir deneyeyim beyefendi

btndrn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Duran
Evet ramleri denedim ikisi de aynı. Şimdi windowsu kurdum. Şuan 2 bellek de takılı ve açılıyor ama açılmadan önce yine her seferinde sinyal yok hatası alıyorum monitör 10 sn kadar uyku modunda kalıp sonrasında açılıyor. Acaba sorun nerede ?

KebanFiru

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Hakan(KebanFiru)
Evet ramleri denedim ikisi de aynı. Şimdi windowsu kurdum. Şuan 2 bellek de takılı ve açılıyor ama açılmadan önce yine her seferinde sinyal yok hatası alıyorum monitör 10 sn kadar uyku modunda kalıp sonrasında açılıyor. Acaba sorun nerede ?
Herhangi bir dönüştürücü kullanıyor musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ahmet Talha Elma
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Instagram
instagram.com/talhaelma.0
Steam
schevillar ®
Twitter
talhaaelma0
Facebook
devreklibaba
Dostum sorunu çözdün mü ? Bende de aynı sorun var ama bende hiç açılmıyor , 10sn bekleyince de açılmıyor .

Top Bottom