Neler Yeni

Çift Ram Takınca Görüntü Alamıyorum.

Kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarı alalı 4 ay oluyor ilk geldiği zaman ufak tefek mavi hatalar ile karşılaşıyordum. 32 GB olarak bilgisayarımı kullanabiliyordum bir zaman sonra RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüp RAM sayılarını düşürdüm 24 GB olarak kullanmaya başladım. Fakat hala mavi ekran yiyordum ve bu 16 GB 8 GB diye git gide azaltmaya başladım. şu an aktif olarak 8 GB kullanabiliyorum. ara sıra tak çıkar yapıyorum deniyorum 16 GB Dual Channel olarak açabiliyorum. Fakat çoğu zaman 8 GB kullanabiliyorum iki haftadır 8 GB ile devam ediyorum bilgisayarda ne kadar taksam da yerlerini değiştirsem de 8 GB'ın üstüne çıkamıyorum. RAM'ler 8x4 olarak PATRIOT CL18 3600MHz RAM'dir fakat 2 Adet Ram'in arkasında ki kodlar 2065 olurken diğer 2 Adet Ram'in arkasında ki kodlar 2087 olarak. ne kadar denesem de hiçbir çözüm yolu bulamadım. Bilgisayarım Darboğaz yapıyor 8 GB olduğundan dolayı. Ne kadar konu açsam da çözümlenemedi sorunum.
Bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursalar çok sevinirim. İyi Forumlar...

NOT: Bios F4 sürümüne tekrardan geri alınmıştır. 1 saat önce ondan önce F6d ve F20d son sürümlerinde hatalar alıyordum aynı şekilde F4 sürümünde de alıyorum.

Sistemim :

Ekran Kartı : EVGA GeForce RTX 3060 Ti XC GAMING 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
Anakart : GIGABYTE Z490 GAMING X 4600MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI ATX Anakart
İşlemci : INTEL Core i7 10700K 3.8GHz 16MB Önbellek 8 Çekirdek 1200 İşlemci
RAM : 2 X PATRIOT 16GB (2x8GB) Viper Rgb Bla 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram
SSD : SAMSUNG 1TB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 3300MB Yazma)
Sıvı Soğutucu : CORSAIR Hydro Serisi H100X 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
HDD : SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

S1000RR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Abdüssamed öztemur
Ram frekans larını düşürüp dene

Sshonas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ubeydullah Kaygusuz
Anakartının garantisi duruyorsa servise ver. Ramlerde sorun olabilir. Bende 2x2 4gb ram vardı. Ekrana görüntü gelmiyordu. Birini çıkarıp denedim ve açıldı. Sorun ramdeymiş. Ayrıca ramin alt kısmındaki sarı alana mümkünse el sürme. Statik elektrik riski var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram frekans larını düşürüp dene
MHz değerlerinden mi bahsediyoruz frekans değerlerinden mi güncel olarak frekans değerleri bu şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartının garantisi duruyorsa servise ver. Ramlerde sorun olabilir. Bende 2x2 4gb ram vardı. Ekrana görüntü gelmiyordu. Birini çıkarıp denedim ve açıldı. Sorun ramdeymiş. Ayrıca ramin alt kısmındaki sarı alana mümkünse el sürme. Statik elektrik riski var.
4 aylık bir bilgisayar anakart garantisi duruyor aslında gönderebilirim evet fakat beklemek istemiyorum acaba bir çözüm yolu var mı diye forumlara konu açıyorum ama ne yazık ki yok gibi.

Ekler

• RAM.png
    RAM.png
    15.5 KB · Hit: 40
  • RAM 1.png
    RAM 1.png
    19 KB · Hit: 34

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
bence teknik bilgin yoksa hiç irdeleme çünkü muhtemelen sorun slotlarda veya anakartta
yazılımla çözemeyeceğine göre daha fazla bekleyip vakit kaybı yaşama derim servise ver.

Top Bottom