Neler Yeni

Çin Dili ve Edebiyatı okunur mu?

Starlex

80+ Bronze
arkadaşlar benim olaylar biraz karışık ama dil ve söz puanları hariç diğerlerinin tadı yok söz 71K dil 46K geldi sözelde önü açık bölümlere ailem yanaşöıyor söz de okumaya değer bölüm kalmıyor o şekil dilde ise ing terc yazmak yerine çin dili ve edebiyatı okumak daha mantıklı geldi,kast ettiğimiz üniversite nevşehir hacı bektaş veli üniversitesi
şimdi bir kaç sorum var
-bu bölümün önü gerçekten açık mı
-sadece ingilizcesi olan adam yapabilir mi
-çince tercümalığı okuyan adamla benim aramdaki fark ne ben de tercümanlık yapabilir miyim direk
-ing gibi formasyon alıp terc+öğrt yapabilir miyim formasyonu var mı varsa nasıl yaparım

teşekkürler
Bence açık nede olsa abd bağımlılığı ve abd bitiyor yeni dünya hükümeti çin olacak okumak mantıklı olur hiç olmadı kendini geliştirip dış işlerinde çalışırsın

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Yunus Şahin
Okunur. Çin her yere yeni yatırım yapıyor. Örnek BYD'nin gelmesi. Bu yüzden Çin'den çalışanlar geliyor kuruluma, makinaları çalıştırmaya. Onların tercümanlığında çalışabilirsin. Ziyaretçi durumu da var o da olur. İlgin varsa okunur tabi.

Vaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emirhan Güne
Öncelikle lisede 1 sene Çince gördüm.
Çincede alfabe yok her kelimenin ayrı yazımı var
Kelimeleri şekille yazıyorlar latin alfabesine de çeviriyorlar zor bir dil.Şekilleri hiç öğrenemedim latin harfleriyle yazımlarını okuyabiliyordum.

Jcaesar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Utku
Dostum biraz geç yazıyorum ama ben de dil öğrencisiyim ve çince/japonca/korece inanılmaz önü açık diller bunlar,tercümanlıkla edebiyatın farkı şu,edebiyattq kökenleri etkilendiği yerleri eserleri falan da inceliyolar yani tarihi de var biraz o yüzden daha zor.
Çince bölümü baya zor diye biliyorum ama kesinlikle bi dil öğreneceksen çince öğrenmen çok mantıklı bi olay.
Ben çince öğrenmem çünkü ilgim yok ve aşırı zor bi dil ama hevesin varsa üstüne git,üniversiteyi bilmiyorum da bölüm güzel.
o şehirde yaparım diyosan önün açık gibi

Top Bottom