Neler Yeni

Yardım Clear Secure Boot Keys Nedir Ne Yapar?

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Çeşitli script dosyalarımda bir hata alıyordum çözüm olarak Secure Boot'u kapat deniyor çoğu yabancı kaynakta fakat;
Secure boot seçeneğini biosta seçemiyorum izlediğim bir videoda adam Clear Secure Boot Keys yapıyor BİOS üzerinden ne secure boot disable oluyor
Nedir bu Clear Secure Boot Keys bir zararı olur mu?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Çeşitli script dosyalarımda bir hata alıyordum çözüm olarak Secure Boot'u kapat deniyor çoğu yabancı kaynakta fakat;
Secure boot seçeneğini biosta seçemiyorum izlediğim bir videoda adam Clear Secure Boot Keys yapıyor BİOS üzerinden ne secure boot disable oluyor
secure boot neden seçemiyorsun? gözükmüyor mu?
bunu deneyebilirsiniz olmazsa clear secure boot keys i yapabilirsiniz diğer forumlardada yapabilirsiniz diyenleri görmüştüm

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
secure boot neden seçemiyorsun? gözükmüyor mu?
bunu deneyebilirsiniz olmazsa clear secure boot keys i yapabilirsiniz diğer forumlardada yapabilirsiniz diyenleri görmüştüm
Maalesef secure boot bu şekilde seçilmiyor bios menümde silik duruyor
izlediğim video bu en başta gösterdiği gibi seçilmiyor secure boot fakat gerekli bir şeyleri felan siler diye korkuyorum açıkçası
Daha sonra aktifleştirmek istenirse tekrar key gerekiceğini felan söylemişler

Son düzenleme:

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Maalesef secure boot bu şekilde seçilmiyor bios menümde silik duruyor
izlediğim video bu en başta gösterdiği gibi seçilmiyor secure boot fakat gerekli bir şeyleri felan siler diye korkuyorum açıkçası
bir şey silmez büyük ihtimal.
@crazyreign de eski bir konuda birine bunu yapmasını söylemiş bir şey silecek olsa belirtilirdi diye düşünüyorum.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
bir şey silmez büyük ihtimal.
@crazyreign de eski bir konuda birine bunu yapmasını söylemiş bir şey silecek olsa belirtilirdi diye düşünüyorum.
Platform key dahil bütün sistemdeki keyleri sileceğini söylemiş yabancı bir forum
Daha sonra secure boot özelliğini açmak için key istiyormuş sistem (keyin nasıl alındığını felanda bilmiyorum :D )

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,994
İsim
Semih Boran
Platform keylerini siler. Bu keyler, .der formatında olur ve OpenSSL ile oluşturulabilir. Ayrıca Windows 8 ve üzerini boot etmek için gereken bir sertifika mevcut. Ancak o PK'ye girmediği için sorun olmuyor.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Platform keylerini siler. Bu keyler, .der formatında olur ve OpenSSL ile oluşturulabilir. Ayrıca Windows 8 ve üzerini boot etmek için gereken bir sertifika mevcut. Ancak o PK'ye girmediği için sorun olmuyor.
Herhangi bir eksisi olur mu bro ben teknik terimleri vs. bilmiyorum hiç, sistemde bir eksiklik yaratır mı kullanımda windowsda vs.

Top Bottom