Neler Yeni

Cloud oyun servisi server sorunu

Tarık Z.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarik Z.
Merhaba arkadaşlar,
(Öncelikle bu konunun geforce now ile alakası yok. Başka bir cloud oyun servisi.
Nereye yazacağıma karar veremedim , kusura bakmayın.)
Biraz karışık bir sorunum var. Ben Boosteroid adlı bir servis kullanıyorum. 2 ay önce üye oldum. Bilgisayarım kötü olduğu için almıştım. 2 hafta öncesine kadar her şey iyiydi. 2 hafta önce normal bir şekilde PUBG'de team death match girdim. Ekranın sağ altında bir takim sayılar var. Oraya baktığımda serverımın amerika olduğunu gördüm. Normalde hep avrupada oynuyorum. O zamandan beri oyun beni ya avrupaya yada amerikaya atıyor. Servis desteğine yazdım. Amerikada bir herhangi bir varlığımız yok dediler. PUBG desteğe yazdım. Senin serverini biz karar vermiyoruz dediler. Iki destekte birbirini suçladı. Hâla aynı sorun devam ediyor. Bıkkınlık geldi artık. Bunun çözümünü bilen var mı? Bu sorun ilk başladığında 10 girişin 4 ünde avrupadaydım. Şimdi 10 girişte 1 avrupa.
Iki servisinde cevaplarını atıyorum.

PUBG desteğin mesajlarını sırayla atıyorum;

1. Cevap
Muhtemelen bağlantın ile ilgili bir sorun yaşıyorsun, belki de bulunduğun bölgede bir alt yapı çalışması olabilir. Bu nedenle farklı ülkerelere yönlendirilmiş ya da farklı ülkeden giriyormuş gibi olmuş olabilirsin. Basitçe bu durumu çözmek için modemini kapatıp açmanı öneririm. Eğer bu sorun devam ederse senden bazı kayıtlar isteyip durumu kontrol edelim.

2. Cevap
Cloud-Gaming gibi Proxy servisleri en düşük Ping alacağın sunucuları tercih ettiği için sürekli sunucu değişimi bundan kaynaklanıyor olabilir. Normalde NA sunucusuna da sokmaması gerekiyor seni ama Cloud-Gaming'in sistemlerinde bir sorun olabilir ve bundan dolayı NA sunucusuna giriyor olabilirsin. IP girişlerini kontrol ettiğimde bağlandığın noktalar genel olarak Avrupa, İtalya, Fransa Slovakya. Ancak birkaç noktada NA sunucusu üzerinden bağlandığın durumlarda var. Cloud-Gaming ile ilgili bir sorun yaşıyorsun, Cloud-Gaming ile iletişime geçmeni öneririm.Kendi IP adresinde üzerinden de Ping sorunu yaşıyorsan ISP ile iletişime geçip sorununu çözebilirsin.

3. Cevap
Son girişlerini kontrol ettiğimde çoğunlukla US olmak üzere IP adresin tüm dünyadan farklı noktalarda gözüküyor. Bu aşağıdaki saydığım IP adresleri Amerika ve Kanada olmak üzere çoğunlukla giriş yaptığın IP adresleri. Bu adresleri biz atamıyoruz, kullandığın ISP yada Proxy uygulaması tarafından atanıyor. Sistemlerinde bir yanlışlık var yada net bir bilgiye sahip değiller. Bu IP adreslerinin hepsi Cogent Communications isimli bir firmaya ait ve bu firmada Amerika'da bulunuyor.

Buradan aşağısı Boosteroid'in destek ekibinin cevapları,

1.Cevap ve çevirisi;

Most likely they meant your Internet operator whose services you use.

Perhaps The parent company of our provider is located in the United States.

PUBG determines the location depending on the IP from which it connects to their server. And in the base from which he takes it, it is worth that this IP belongs not to a sub-company in Europe, but to the parent. Accordingly, the address is chosen by the USA.

Although physically connected goes from Europe to the servers that the user defines.
(
Büyük olasılıkla, hizmetlerini kullandığınız İnternet operatörünüzü kastediyorlar.

Belki de sağlayıcımızın ana şirketi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyor.

PUBG, sunucularına bağlandığı IP'ye bağlı olarak konumu belirler. Ve onu aldığı temelde, bu IP'nin Avrupa'daki bir alt şirkete değil, ana şirkete ait olmasına değer. Buna göre adres ABD tarafından seçilir.

Fiziksel olarak bağlı olmasına rağmen, Avrupa'dan kullanıcının tanımladığı sunuculara gider.)

Daha verilen cevaplar var ancak konuyu dahada anlaşılmaz kılmak istemiyorum.

Genel olarak sorunum şu,
Kullandığım bulut oyun servisinde PUBG de beni amerikaya bağlıyor.
Bildiğiniz yada öneriniz varsa lütfen söyleyin. Her fikre açığım. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum,gına geldi artık.
Fotoğraf lazımsa atarım.
Tesekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,904
Üyeler
138,438
Son üye
diamond13
Top Bottom