Neler Yeni

Mavi Ekran Çözülemeyen Mavi Ekranlar Yardım

BeKo'O

80+ Silver
Her şey denendi ve çözülemeyen bir mavi ekranlar silsilesi, fakat direkt gözüme çarpan ve garip gelen sorunu söyleyeceğim, XMP kapalı iken pc her açılır açılmaz mavi ekran yiyor yani açılmıyor, açık iken ise genellikle oyunlarda veya öyle stand-by durumda iken bir anda mavi ekran yiyor donuyor pc. şimdi ayın 11'i 13'ü 17'si ve bugün (18) xmp kapatınca art arda yediğim 4 minidump'ı paylaşacağım sorunu çözene çok teşekkürler. Yarın ram değiş tokuşu yapıp deneyeceğim ram kaynaklı olabilir. Denediğim her şey;

Milyon kere ekran kartı sürücüsü silip yeniden yükleme
Windows 10'dan 11'e geçiş
Memtest86
Milyon kere cmd windows dosya doğrulama
Bütün Güncellemeler
Bütün güvenlik duvarını devre dışı bırakma
Malwarebytes virüs taraması
Ram slot değiştirip xmp kapamak-açmak

Dipnot: Buna benzer sorun 2 ay önce falan olmuştu yine oyunlardan durduk yere atıyor opera çöküyor mavi ekran yiyor formata rağmen düzelmemişti bizde bu yeni sorunda format atma zahmetine girmedik, sonra bir şekil ne yap ne et düzeldi bi anda ne yaptık hatırlamıyorum. O zamanlarda memtest yaptığımızda ise bir sorun bulamamıştık. Yani o yüzden tekrar memtest yapma gereği duymadım fakat neye baksam sorun ram kaynaklı gibi duruyor. (Sorun benim pc'de değil arkadaşımın pc'de :) R5 1600af gtx970 B450m s2h NeoForza 8-3600mhz-Adata Swordfish SSD-Cylon 500watt psu

En azından sorun donanımsal ise bir kişi donanımsal desin ya da abi senin ekran kartı net zortlamış falan desin böyle olunca insan da kafayı yiyor ne arızalı diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Hasan Can Doğru
Bios pilini söküp bir süre bekletip tekrar takmayı denediniz mi? Biosı sıfırlarsınız böylece belki düzelir böylelikle.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios pilini söküp bir süre bekletip tekrar takmayı denediniz mi? Biosı sıfırlarsınız böylece belki düzelir böylelikle.
BIOS sıfırlama falan yapmadık o kadar şeyden sonra fakat deneriz, ram slotunu değiştik bugün şimdi durduk yere görüntü gidiyomuş pc kapanıyomuş slot değişince daha kötü oldu heralde

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çok detaylı bakamadım yoğunluktan, göz ucuyla bakınca bile 2 tanesi ekran kartı ile alakalıydı. DDU ile GPU eski sürüm kurulumu yapın (3-6 ay öncesi), detaylı biri bakıp yazmazsa farklı bir ekran kartı ile test edin.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok detaylı bakamadım yoğunluktan, göz ucuyla bakınca bile 2 tanesi ekran kartı ile alakalıydı. DDU ile GPU eski sürüm kurulumu yapın (3-6 ay öncesi), detaylı biri bakıp yazmazsa farklı bir ekran kartı ile test edin.
deneriz hocam fakat daha ayrıntılı bir inceleme lazım, yarın farklı ram ile deneyeceğiz, olmazsa BIOS sıfırlayıp deneyeceğiz, yine olmazsa eski sürücü çözümünü deneriz, son çare ekran kartımı söküp ona götürürüm yapçak bişi yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,778
Üyeler
156,523
Son üye
rahman54
Top Bottom