Neler Yeni

Coinlerin Parasını Kim Ödüyor? Değirmenin Suyu Nerden Geliyor?

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Merhaba uzun bir konu olacak size merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum. Bildiğiniz gibi her zaman bir şey verip bir şey alırız yani kötü yoldan para kazanmıyorsak örneğin elma alırken parayı veririz bir taraf elma almış olur bir taraf para almış olur yada mesela instagram bizden para kazanıyor biz ona ne veriyoruz reklamları ve dolaylı olarak aldığımız ürünleri yani bir şekilde birisi bir şey kazanırken aynı zamanda bir şey kaybeder zaten aksi takdirde sınırsız para bugu gibi bir şey olur. Şimdi asıl sorum şu milyonlarca minin sistemi var bunu evinde 100 lük sistem yapandan tutun 10 binlerce sistemle büyük fabrika kuranlara kadar yapanlar var evet bunlar emek veriyor ve şifreleme yapıyorlar minining için fakat bunlara bu ödemeyi yapan kişi nerden nasıl kazanıyor bankacılık gibi ama zaten coinlerle fazla alışveriş yapan yok sadece biraz alım satım yapılıyor ki genelde bi şekilde zarar etmeden kazanıyorlar zarar oranı çok az onun dışında alışverişte çok az kullanılıyor kullanılsa bile zaten komisyon oranı yokki direk kişiler arasında komisyon olmadan gidip geliyor yani yine bi kazanç yok evet çok büyük bi alım satım var ama genelde bu işi bilenler yapıp kazanıyor kaybeden az onun dışında bu mining yapanlara para veren coinler nerden kazanıp da veriyor ? Umarım açıklayabilmişimdir saçma cevaplar gelmemesi için elimden geldiğince açıkladım.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Merhaba uzun bir konu olacak size merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum. Bildiğiniz gibi her zaman bir şey verip bir şey alırız yani kötü yoldan para kazanmıyorsak örneğin elma alırken parayı veririz bir taraf elma almış olur bir taraf para almış olur yada mesela instagram bizden para kazanıyor biz ona ne veriyoruz reklamları ve dolaylı olarak aldığımız ürünleri yani bir şekilde birisi bir şey kazanırken aynı zamanda bir şey kaybeder zaten aksi takdirde sınırsız para bugu gibi bir şey olur. Şimdi asıl sorum şu milyonlarca minin sistemi var bunu evinde 100 lük sistem yapandan tutun 10 binlerce sistemle büyük fabrika kuranlara kadar yapanlar var evet bunlar emek veriyor ve şifreleme yapıyorlar minining için fakat bunlara bu ödemeyi yapan kişi nerden nasıl kazanıyor bankacılık gibi ama zaten coinlerle fazla alışveriş yapan yok sadece biraz alım satım yapılıyor ki genelde bi şekilde zarar etmeden kazanıyorlar zarar oranı çok az onun dışında alışverişte çok az kullanılıyor kullanılsa bile zaten komisyon oranı yokki direk kişiler arasında komisyon olmadan gidip geliyor yani yine bi kazanç yok evet çok büyük bi alım satım var ama genelde bu işi bilenler yapıp kazanıyor kaybeden az onun dışında bu mining yapanlara para veren coinler nerden kazanıp da veriyor ? Umarım açıklayabilmişimdir saçma cevaplar gelmemesi için elimden geldiğince açıkladım.
Mining dediğimiz şey sayısal işlem gücünün coine çevrilmesidir.
Maden gibi düşün.
Bunun belli bir üretim miktarı vardır.
Mesela türkiye darphane de günde 1 milyon tl basıyor diyelim.
Aynı şey coinler içinde geçerli.
Üretilir,havuzda bekler.
Miningçiler ise onu kazıp çıkarır.
Ve sonunda binlerce coin ve miningcii olur.
Bu kadar hareketli bir piyasada bu kazılan coinlerin bir karşılığı olur.
Alım satımla uğraşanlardan bu coinlerin zaman içindeki kazım miktarları,potansiyellerini analiz ederek yatırımını yapar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Konuyu takibe aldım bende merak ediyorum .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer yandan düşündüğümde kriptoyu değerli kılan ve para verenlerin tamamen tahmini düşüncemle şöyle olduğunu düşünüyorum. Bu coinlerin herhangi bir merkezi ve takibi yok diye biliyorum. Buda yasal olmayan yollardan kazanılan paraların coinler üzerinden çok rahat şekilde cevrilebilecegi anlamına gelir. Bence bu avantaji coinlerin kullanılmasına insanları itiyor, talep arttıkça coin değerleri artıyor. Hal böyle oldukca aynı şekilde coini isteyen coin karşılığı para veren firmalar ve kişilerde fazlasıyla oluyor çünkü kullanan insan sayısı fazla. Tamamen tahminidir yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleme:

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sanırım anlatamadım yaptıkları işlemleri zaten konumda yazdım biliyorum evet bunu yapıyorlar biliyorum ama bu kişilere ödeme yapan adam nerden kazanıyor arada çok büyük bir zarar oranı var herkes kazanıyor çevremdeki mining yapanda alıp satanda sürekli kazanıyor alıp satan arda küçük bir düşüş yaşasa bile 1 hafta sonra daha fazlasını alyıor

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Buyrun efendim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,665
Üyeler
152,716