Neler Yeni

çok uzun ethernet kablosu ile bağlanırsa lag yaparmı?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,945
İsim
Hacı
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Barış Seyhan
Tamam dostum 24mbps internetini kablosunu sen 100metre yap 10mbps olarak kullan iyi günler.
Niye atarlandın ki şimdi. Ayrıca 100 m de yarı yarıya düşmez hız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi git işine önce araştır sonra konuş 🤣
24, 10 a düşüyormuş 🤣
İlber Hocanın dediği gibi yarı cahil çok tehlikeli. Gbps hız ile Mbps hız düşüşünü aynı sanıyor galiba arkadaş.:LOL:

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
ada yalın

İlber Hocanın dediği gibi yarı cahil çok tehlikeli. Gbps hız ile Mbps hız düşüşünü aynı sanıyor galiba arkadaş.:LOL:
Komiksin cidden ben ordaki sayıları temsili verdim. Kablo kalitesine göre hız düşüşü değişiyor normal cat5 ile 100metre de hız düşüşü olucaktır. Baya kendinde demişin zaten kalite kablo olmazsa kalite bağlantı olmaz diye burda niye lafı başka yerlere çekiyorsun.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
ada yalın
3 de 1 ine veya 2 de 1 ine düşmedigini savunuyorum!
Kablo farkına bağlı değişcek bişey bu gidip kıytırık bı eternet kablosu uzun metrelerde tam performans vermesi beklemek mantıklı değil. Kaliteli kablolarda zaten hız düşüşü gözle görünemeyecek seviyelerde olur.

Neyse tamam siz haklı olun daha fazla uğraşmam eternet kablonuz ile.

Sametpnrc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
MSP
Ugreen 20M Cat6 kablo kullanıyorum. :)
1706267168923.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Barış Seyhan
Komiksin cidden ben ordaki sayıları temsili verdim. Kablo kalitesine göre hız düşüşü değişiyor normal cat5 ile 100metre de hız düşüşü olucaktır. Baya kendinde demişin zaten kalite kablo olmazsa kalite bağlantı olmaz diye burda niye lafı başka yerlere çekiyorsun.
Fazla agresifsin. Misal dediğinin farkındayım ama sen burada hızın kesin düşeceğini savunuyorsun. Arkadaş evin içinde zaten 100m kablo çekemez. Çekse bile Cat 6 kablo ile değiniz kadar düşüş yaşamaz. 100 metreden sonra internet çekmeyecek seviyeye gelmez sizin söylediğiniz gibi.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,945
İsim
Hacı

Bilmiyor biryerinden uyduruyor 🤣
Fazla takmamak lazım böyle sallamasyon cevap verenleri.
Yarı yarıya hız düştüğünü idda ediyor, sonra salladım diyor kendi de bilmiyor ne dediğini 🤣🤣🤣🤣 ne demek istediğini 🤣

Top Bottom