Neler Yeni

İnceleme Cooler Master MasterAir MA410P Kule Tipi Soğutucu İncelemesi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhaba dostlar :), Bugün ki incelememde Size Cooler Masterin orta seviye kule tipi soğutucu modeli MasterAir MA410P ile deneyimlerimi aktarıcam:

20200406_200228.jpg

(@Mehmet Yılmaz in ısrarı üzerine kendi çektiğim fotoyu paylaşıyorum bu sefer :D.)

Bu soğutucumuz ARGB bir soğutucu ve kontrolcü ile geliyor, isterseniz anakarta bağlayarak da kontrol edebilirsiniz ben mor sevdiğim için anakarta bağlayıp mor renk yaptım.

Soğutucunun belli başlı temel özellikleri ise:

2000 RPM e kadar fan hızı
66.7 CFM hava basınc değeri
Adreslenebilir RGB fan
Siyah Cooler Master logolu siyah plaka
4 tane bakır ısı borusu (Isı aktarımını fazlasıyla beğendim)
158.5mm Yükseklik
Hem İntel hem AMD uyumlu.

Kutu içeriğine bakıcak olursa baya bonkör davranmışlar:

İntel ve AMD nin tüm soketlerini destekleyen aparatlar
Push-pull yapmak için ekstra fan takma aparatı
Cooler Master Mastergel termal macun (Termal macunu tavsiye etmem çok iyi değil benim görüşüm)
Kule tipini monte etmek için gerekli aparatlar,vidalar vs. ve bu vidaları sıkmak için özel bir uç
RGB kontrolcü kumandası.

Kutu içeriği fazlasıyla yeterli, yanında nasıl kurulum yapıcağını anlatan detaylı klavuz da bulunmakta.

Gelelim performansına :), Ben kendi işlemcim AMD R5 3600 (Stock) ile kullanıyorum ve Uzun saatler boyunca süren stress testlerinde bile 68-69 derece civarındaydı, hep 70 derecenin altında çalıştı performansı beni gayet tatmin ediyor. (Tabii kasa havalandırmasıda önemli ben kendim Rampage Carisma Mesh kullanıyorum mesh yapısı ve hava akışını beğendiğim için tercih ettim, onunda incelemesi gelicek :).)

Fiyatı ise şuan piyasada 350-450 TL arasında kolayca bulunmakta, diyebilirsinizki o fiyatlara 120mm sıvı soğutma mevcut, evet mevcut 120mm sıvı soğutmada tercih edilebilir fakat örnek vermek gerekirse Cooler Masterin Liquid serisi sıvı soğutmasının 120mm ile R5 3600 da hemen hemen aynı sıcaklık değerlerinde bu soğutucu. Tercih sizin :).

Okuyup yorumlarınız benimle paylaşmayı unutmayın, Teşekkürler :).

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,511
İsim
Batuhan ege
Güzel olmuş eline sağlık

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Adaammmm yaptı yine yapıcağını eline sağlık :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Affection

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Batın
Merhaba dostlar :), Bugün ki incelememde Size Cooler Masterin orta seviye kule tipi soğutucu modeli MasterAir MA410P ile deneyimlerimi aktarıcam:

Alıntıyı görüntüle
(@Mehmet Yılmaz in ısrarı üzerine kendi çektiğim fotoyu paylaşıyorum bu sefer :D.)

Bu soğutucumuz ARGB bir soğutucu ve kontrolcü ile geliyor, isterseniz anakarta bağlayarak da kontrol edebilirsiniz ben mor sevdiğim için anakarta bağlayıp mor renk yaptım.

Soğutucunun belli başlı temel özellikleri ise:

2000 RPM e kadar fan hızı
66.7 CFM hava basınc değeri
Adreslenebilir RGB fan
Siyah Cooler Master logolu siyah plaka
4 tane bakır ısı borusu (Isı aktarımını fazlasıyla beğendim)
158.5mm Yükseklik
Hem İntel hem AMD uyumlu.

Kutu içeriğine bakıcak olursa baya bonkör davranmışlar:

İntel ve AMD nin tüm soketlerini destekleyen aparatlar
Push-pull yapmak için ekstra fan takma aparatı
Cooler Master Mastergel termal macun (Termal macunu tavsiye etmem çok iyi değil benim görüşüm)
Kule tipini monte etmek için gerekli aparatlar,vidalar vs. ve bu vidaları sıkmak için özel bir uç
RGB kontrolcü kumandası.

Kutu içeriği fazlasıyla yeterli, yanında nasıl kurulum yapıcağını anlatan detaylı klavuz da bulunmakta.

Gelelim performansına :), Ben kendi işlemcim AMD R5 3600 (Stock) ile kullanıyorum ve Uzun saatler boyunca süren stress testlerinde bile 68-69 derece civarındaydı, hep 70 derecenin altında çalıştı performansı beni gayet tatmin ediyor. (Tabii kasa havalandırmasıda önemli ben kendim Rampage Carisma Mesh kullanıyorum mesh yapısı ve hava akışını beğendiğim için tercih ettim, onunda incelemesi gelicek :).)

Fiyatı ise şuan piyasada 350-450 TL arasında kolayca bulunmakta, diyebilirsinizki o fiyatlara 120mm sıvı soğutma mevcut, evet mevcut 120mm sıvı soğutmada tercih edilebilir fakat örnek vermek gerekirse Cooler Masterin Liquid serisi sıvı soğutmasının 120mm ile R5 3600 da hemen hemen aynı sıcaklık değerlerinde bu soğutucu. Tercih sizin :).

Okuyup yorumlarınız benimle paylaşmayı unutmayın, Teşekkürler :).
Anakartınız neydi bi de kasam cpu soğutucu yüksekliği 160mm destekliyomuş ucucuna sığıyor herhalde

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Anakartınız neydi bi de kasam cpu soğutucu yüksekliği 160mm destekliyomuş ucucuna sığıyor herhalde

Yani ucu ucuna sığıyor gibi ama sıkıntı olmuyor anakartım B450M-H.

Affection

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Batın

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
soğurucu argb değil rgb birde statik kasınç ile hava akışını karıştırmışsınız statik basınç yerine hava akışı yazmışsınız ve yanında gelen termal macun masterjel pro gayet kaliteli kıvamını beyenmemiş olabilirsiniz bunları düzeltin onun harici güzel inceleme

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,382
Üyeler
152,037
Son üye
afsr
Top Bottom