Neler Yeni

Ryzen 5 7500F Soğutucu Önerisi

Ctnkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit Çetinkaya
Bütçe
2000
Arkadaşlar selamlar, normalde sıvı soğutma düşünüyordum fakat kullandığım kasanın "Ranker cygnus v2" üst kısmı biraz dar olduğundan çok riskli gibi geldi, bunun yerine tercih edebileceğim uzun vadeli işlemci upgrade'leriyle kullanılabilecek bir hava soğutma önerisi yapabilir misiniz ?
Stock soğutucu ile oyun esnasında 85 derecelerde geziyor işlemcim.

Aklımda "COOLER MASTER HYPER 212 BLACK X DUO" vardı indirimle birlikte 1700'lere düşüyor.
Ekte kasamın bilgilerini bırakıyorum,sizce ne yapmalıyım ?

Hava soğutucu için = 2000 TL
Sıvı soğutucu için = 3000TL 'lik bir bütçem bulunmakta.

1703677031947-png.618691

Ctnkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit Çetinkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Balık Semo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Emre
@Amanita önerinin hangi kısmında hata yapmışım hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siteyi ve soğutucu markasını ilk kez duyuyorum. Her ikisi de güvenilir mi acaba ?
konularda güvenilir diyorlar hocam benimde deneyimim yok bu firmayla almaya düşünüyorum bende belki ilginizi çeker diye önerdim siz iyice araştırıp içiniz rahat alın

Ctnkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit Çetinkaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

konularda güvenilir diyorlar hocam benimde deneyimim yok bu firmayla almaya düşünüyorum bende belki ilginizi çeker diye önerdim siz iyice araştırıp içiniz rahat alın
Açıkçası sıvı soğutma konusunda sığar/sığmaz çelişkisi beni düşündürdü o yüzden ben de kararsızım halen. COOLER MASTER HYPER 212 BLACK X DUO ile gidip geliyorum özellikleri ve markaya duyulan güven beni yöneltiyor bu tarafa.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Öneride sorun yok alabileceği en iyi soğutucuyu atmışsın kasasıyla da uyumlu. Site de güvenilir.

Ben "fan boyutunu" yazmana güldüm. Soğutucunun kasaya sığıp sığmayacağını anlamak için "fan boyuna" bakılmaz. Soğutucunun toplam yüksekliğine bakılır.

PA 120 SE yüksekliği 155 mm. Yani üzerine takılı olan fana bakıp da yüksekliği 120mm denmez.

Arkadaşın kasası da 160mm'ye kadar destekliyor.

Ctnkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit Çetinkaya
Öneride sorun yok alabileceği en iyi soğutucuyu atmışsın kasasıyla da uyumlu. Site de güvenilir.

Ben "fan boyutunu" yazmana güldüm. Soğutucunun kasaya sığıp sığmayacağını anlamak için "fan boyuna" bakılmaz. Soğutucunun toplam yüksekliğine bakılır.

PA 120 SE yüksekliği 155 mm. Yani üzerine takılı olan fana bakıp da yüksekliği 120mm denmez.

Arkadaşın kasası da 160mm'ye kadar destekliyor.
Hocam sizce bahsettiğim durum doğrultusunda sıvı soğutma mı hava soğutma mı tercihe edilmeli ?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Hocam sizce bahsettiğim durum doğrultusunda sıvı soğutma mı hava soğutma mı tercihe edilmeli ?
7500f için sıvı soğutmaya gerek yok. PA 120 SE piyasadaki alabileceğin en iyi soğutuculardan biri. Rahat 70 derece altında tutar zaten.

Ctnkaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit Çetinkaya
7500f için sıvı soğutmaya gerek yok. PA 120 SE piyasadaki alabileceğin en iyi soğutuculardan biri. Rahat 70 derece altında tutar zaten.
Şöyle ki stock üzerinde 85 derecelerde geziyor oyun esnasında. İlerleyen yıllarda da işlemcimi yükseltebilir olması amacıyla ddr5 bir sisteme yükselttim. O yüzden soğutucumunda ileriye dönük olmasını istediğimden performanslı bir soğutucu arıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,833
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom