Neler Yeni

Yardım Corsair Fanların RGB Kablolarını ADD Gen2 portuna takmak

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Sefa
Dostlar merhaba benim kasam ve soğutucum aşağıda belirttiğim şekilde olacak. Bunların rgb senkronizasyonunu iCUE üzeriden yapabilmem için ne yapmam gerekiyor? Aşağıya fotoğrafını koyduğum ADD Gen 2 portlarına kasa fanlarının ve soğutucu fanlarının rgb kablolarını bağlasam iCUE üzerinden kontrol edebilir miyim?

Kasa: Corsair 3000D RGB
Soğutucu: Corsair H100 RGB
Anakart: Asus Prime A620M-K

1718702837688.png

Son düzenleme:
Dostlar merhaba benim kasam ve soğutucum aşağıda belirttiğim şekilde olacak. Bunların rgb senkronizasyonunu iCUE üzeriden yapabilmem için ne yapmam gerekiyor? Anakartta gördüğüm kadarıyla JRGB girişi yok. Bunları bilgisayar üzerinden kontrol etmemin bir yolu var mıdır?

Kasa: Corsair 3000D RGB
Soğutucu: Corsair H100 RGB
Anakart: Asus Prime A620M-K

Fanların kontrolü için şöyle bir cihaz düşündüm ancak bu cihaz hem RGB kontrolü hem de fanların hız ayarını yapabilir mi acaba?
Alıntıyı görüntüle
Hayır bu rgb kontrolü yapmanı sağlamaz hatta fan hızı da ayarlayamazsın benim bildiğim benim bildiğim Corsairin rgb bağlantısı farklıydı galiba bir bakın eğer 5V Argb girişi varsa kontrolcü önerebilirim

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır bu rgb kontrolü yapmanı sağlamaz hatta fan hızı da ayarlayamazsın benim bildiğim benim bildiğim Corsairin rgb bağlantısı farklıydı galiba bir bakın eğer 5V Argb girişi varsa kontrolcü önerebilirim
1718612288280.png
Hocam anakart üzerinde bu girişler var siteden gördüğüm kadarıyla bu girişlerle kontrol mümkün müdür. Mümkünse tavsiyenize açığım hocam. Teşekkür ederim cevap için
Mesaj otomatik birleştirildi:

041d5ac0-be0d-4caf-a31a-0ffee9ab637a

Alıntıyı görüntüle Hocam anakart üzerinde bu girişler var siteden gördüğüm kadarıyla bu girişlerle kontrol mümkün müdür. Mümkünse tavsiyenize açığım hocam. Teşekkür ederim cevap için
Mesaj otomatik birleştirildi:

041d5ac0-be0d-4caf-a31a-0ffee9ab637a
Ortadakine uyuyor galiba ama bekleyin acele etmeyin ben de bakayım add gen2_2 uyması lazım ama bekleyin şimdi takarsanız ya ledleri ya anakartı yakarsınız

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortadakine uyuyor galiba ama bekleyin acele etmeyin ben de bakayım add gen2_2 uyması lazım ama bekleyin şimdi takarsanız ya ledleri ya anakartı yakarsınız
Tamamdır hocam ben sizden haber bekliyorum

Top Bottom